FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-05-15 14:50  Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,
nikt nie znalazł żadnych błędów w pokładzie który rozrysowałem?
No to będę go drukował, ale ponieważ szkoda byłoby drukować tylko sam pokład na całym arkuszu barwionki, postanowiłem rozrysować inne elementy okrętu, aby zapełnić arkusz do druku.
Burty i nadbudówki będę musiał dopasowywać do kadłuba, więc na nie przyjdzie pora jak już będę miał gotowy kadłub. Zacząłem więc od tego co tygrysy lubią najbardziej – od działa ;-)
Trochę odwrotnie niż prawdziwy ORP Kaszub, który dziobową armatę AK-176 dostał dopiero w 7 lat po wodowaniu.

W sumie to działo okrętowe AK-176 zrobiłem od zera bazując na znalezionych w sieci rysunkach tego działa.
Wykonałem szkielet z mechanizmem podnoszenia lufy.
Poniżej przedstawiam surówkę, która posłużyła mi do zweryfikowania poprawności elementów:



Jak widać muszę jeszcze dopracować wieżę, zwłaszcza listki, może troszeczkę inaczej rozwiąże szkielet, chociaż poszycie drukowałem na zwykłej kartce, która jest bardziej wiotka od docelowej barwionki.
Docelowo wszystkie drzwiczki i klapy będą dodatkowo naklejane na poszycie.

Przy okazji, popełniłem typowy błąd żółtodzioba – projektanta modeli, mianowicie rysując sobie elementy bawiłem się w cieniowania, a po wydrukowaniu nic z tego nie było widoczne, bo było to za małe. Popełniłem błąd efektu skali, teraz wiem, że do pewnej wielkości wymiarów nie ma co rysować i odzwierciedlać tego na modelu bo w 1:200 po prostu będzie to niewidoczne.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
Najger 6283 01-04-15 21:52
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
Alski 632 01-04-15 22:05
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
ceva 326 01-04-15 22:14
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
TRH 366 01-04-15 22:37
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
Alski 394 02-04-15 07:11
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
Najger 681 02-04-15 09:27
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
Najger 315 22-04-15 13:58
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
sławomir kromer 364 22-04-15 21:10
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
Najger 489 09-05-15 14:50
 Odp: [R] Polska korweta ORP Kaszub 1:200 na bazie Fly Model  nowe
stary 422 09-05-15 19:18

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024