FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-10-03 10:35  Re: [okręty] jak malować?
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

randar: w sklepach modelarskich, kosztuje chyba około 50 PLN

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
06-10-03 10:45  Re: [okręty] jak malować?
aesacus   

Od dwóch lat używam farb Lifecolor akrylowych, mozecie o nich poczytac na stronie GPHobby http://www.gphobby.krakow.pl/

 
07-10-03 07:26  Re: [okręty] jak malować?
Jodaxx 

 

Nie ufam, jak wszyscy zapewne malujący wycinanki, kolorom druku. Przejechałem się kiedyś, dopasowując kolory farb do kolorow wycinanek. kolor mat przeciwpoślizgowych na modelu okrętu amerykańskiego z kamuflażem z 1944 były wściekle błękitne.
A swoją drogą, wyrwałem kiedyś, nie wiem kto to opracował, odpowiedniki humbrola dla kamuflażu US Navy.
ZzB, mam prośbę: jak uzyskać z humbrola kolor 175 (już nie produkują), to właśnie kolor wspomnianych mat.

 
07-10-03 09:07  Re: [okręty] jak malować?
ZzB   

"... jak uzyskać z humbrola kolor 175 (już nie produkują)...."

Witam.
Najprościej byloby zastosować Gunze Sangyo H69 bo to wprost jest autentyk RLM76.
Zobaczę w domu - mam sciągniątą (już nie wiem skąd) wielką tabelę przeliczników. Co prawda to pancerna, ale pamiętam, że sporo RLM-li tam bylo.
Może bedzie i ten.

Pozdrowionka
ZzB

 
07-10-03 12:13  Re: [okręty] jak malować?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeżeli to RLM 76 to odpowiednikiem Pactry powino być A93 (RLM 76 - Lichtblau).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-10-03 16:12  Re: [okręty] jak malować?
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

A moze byś podał link do strony gdzie jest ta wielka tablica dla pancernych. Ja poszukuję właśnie coś takiego.

 
07-10-03 22:51  Re: [okręty] jak malować?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj pytalem sie w Lublinie o wzorniki. Niczego sie nie dowiedzialem.... Czy ktos z Was naprawde widzial to w sklepach? Prosze, jesli mozecie, to zapytajcie o to u siebie. Czy to mozna kupic, czy sa rozne i ile toto kosztuje dokladnie? Chetnie kupilbym wzornik Humbrola....

k.

 
07-10-03 23:45  Re: [okręty] jak malować?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja mam wzornik Humbrola, ale qpiłem go baaaaardzo dawno temu za 9.70 PLN-ów.

 
07-10-03 23:47  Re: [okręty] jak malować?
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Qrchak napisał:

> Ja mam wzornik Humbrola, ale qpiłem go baaaaardzo dawno temu za
> 9.70 PLN-ów.

Rozumiem, ze dajesz mi do zrozumienia, ze chcesz mi go sprzedac... OK, jesli tak to za ile? I przede wszystkim czy jest malowany?

 
07-10-03 23:51  Re: [okręty] jak malować?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

He he, marzyciel. Oczywiście jest malowany, drukowane raczej nadają się do innych celów, np. podkładka pod qbek, czy coś takiego. Ma on dla mnie wartość większą od pieniądza ;o) no i jestem z nim związany emocjonalnie. A przyjaciół się nie sprzedaje ;o)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024