FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
02-10-03 21:54  Re: zoltodziob
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

adorego raczej odradzam,chyba że pierwsze numery opracowane przez Marka Pacyńskiego - bo te późniejsze mało co treść zapowiadaną w tytule przypominają...
a na początek - samolot - jakiś prosty jednopłatowiec - np. coś z samolotów myśliwskich z Małego Modelarza, oczywiście możesz je sobie uprościć, nie robiąć wszystkich detali, takich jak wnętrze kabiny, czy podwozie...
z okrętów to zgadzam sie z przedmówcami - dostępny w tej chwili ORP Warszawa czy jakieś JSC.. a pojazdów nie polecam - może znalazloby sie kilka prostszych w wykonaniu - ale są zazwyczaj bardzo pracochłonne i często monotonne ..
poza tym możesz sobie zrobić jakąś budowlę - są np. proste do sklejenia latarnie z GPM

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
02-10-03 23:45  Re: zoltodziob
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja proponuję np. Bf 109 MM 7/90 albo Hellcat MM 4/90. Można je jeszcze bez problemu dostać za rozsądne pieniądze. Były to moje dwa pierwsze skończone modele i nie miałem z nimi żadnych problemów, tylko w hellcacie coś nie wyszło ale z mojej winy ;o)

 
03-10-03 11:02  Re: zoltodziob
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Cześć Silk!
Każdy ciągnie w swoją stronę, nie będę inny. Podobnie jak Orlando z samolotów sugeruję coś małego w 1/50 lub 1/48. Polecam ostatni model z Kartonowego Świata Su-26. Parę dni temu właśnie go skończyłem. "Sam się sklejał", opracowany bardzo dobrze, prosty a dzięki kolorystyce bardzo efektowny. A jak nie zastaniesz go już w kioskach to następny KŚ też jest niezły Ki-44 Shoki. Też go kleiłem jeszcze wydanego przez Adore.
Pozdrawiam.

Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
03-10-03 20:30  Re: zoltodziob
kwinto   

Również proponuję skalę 1:50 w szczególności p. Pacyńskiego. Mam już sklejone 4 sztuki i przy żadnym nie napotkałem większych trudności. Polecam szczególnie jednopłaty z II WŚ np. P-40. Jedynym blędem jest pomyłka numeracji wręg względem rysunku ale można sobie z tym poradzić - poza tym - polecam i życzę powodzenia
Pozdrawiam
Kwinto

 
03-10-03 22:13  Re: zoltodziob
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Konradus napisał: > "zoltodziob" witam Cie na forum, ale od razu prosze Ciebie i innych "nowych" o dopisywanie sie do watku powitalnego... ostatnio same tematy powitalne... ;-) Prosze tez o czytelne formulowanie tematow nowych watkow.

Może by tak w nagłówku albo na stronie głównej umieścić link do tego wątku z wyjasnieniem co i jak. Czasami wątek jest 'schowany' tak, że ktoś kto po raz pierwszy tu zagląda nie wie że coś takiegio istnieje. Jest co prawda dostępny po kliknięciu słoneczka ale widocznie słoneczko jest za małe.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024