FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-09-13 01:15  [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Chciałbym wam przedstawić pracę nad modelem Lekkiego bunkra wz. 37 .Jak dla mnie dosyć niespotykany i ciekawy projekt dzięki Chopin że znalazłeś taki projekt


A teraz kilka fotek z tego co zrobione,modek klejony prawie w całości klejem BCG


Parę kropel SG



Ciąg dalszy nastąpi niebawem

Post zmieniony (24-05-14 17:28)

 
25-09-13 11:44  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie dziękuj mi tylko Lakiemu z "papermodelers.sk" za podjecie ciekawego i niszowego tematu, i udostępnienie go free download.

Sam mam w niedalekiej przyszłości w planie ten model i z ciekawością podpatrzę jak Ci idzie klejenie.

PS: Zdjęcia w miniaturkach się nie powiększają ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-09-13 13:22  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wiem Chopin ze to jego dzieło i jestem wdzięczny że udostępnił projekt ale jak byś nie poruszył tego tematu to bym pewnie nie dowiedział się o nim
Model klei się dobrze :)
PS:poprawiłem zdjęcia powinno być teraz lepiej




 
26-09-13 15:01  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
prezeswis   

Ciekawe, że też takie model się robi.

Mam pytanie do siedzących w temacie, czyli do znawców. To co ja wiem to, że są lekkie samochody i czołgi, samoloty chyba też. Ale czy takie obiekty wojskowe też można nazywać lekkimi? Czy lepiej by było nazwać np. średnim? Pytanie jest czysto teoretyczne. Być może plotę głupoty, ale dla mnie lekki bunkier dziwne brzmi.

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
28-09-13 14:24  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam relacji ciąg dalszy
Model skleja się dobrze i szybko jeśli ma się odpowiednią ilość czasu to sklejenie zabierze parę dni .
Szkielet postanowiłem wzmocnić brystolem i dać pod poszycie dzięki temu nie będę musiał się martwić że ścianki się pofalują nawet ładnie pasuje :)


Podczas klejenia nie napotkałem na żadne przeszkody wszystko pasuje do siebie
Tylko nie jestem pewien poszycia chyba że autor tak planował boczne ściany trzeba przyklejać nadrukiem linii do wewnętrznej strony do pod poszycia w moim przypadku
PS:Co do tych określeń lekki ,średni ,ciężki bunkier to musi się wypowiedzieć ktoś kto wie więcej na ten temat

Post zmieniony (28-09-13 14:27)

 
28-09-13 22:29  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Laki zaprojektował ten model w taki sposób jak by był wywinięty na "lewą stronę", czyli prawie wszystkie elementy poszycia przyklejasz "drukiem" do ŚRODKA. Dzięki temu "poszycie" jest wolne od jakichkolwiek lini podziału i konstrukcyjnych. Jak byś wziął sobie do wydruku poszycia np: szary karton barwiony w masie, w odcieniu zbliżonym do koloru betonu, to te wszystkie zbędne obrysy wylądowały by wewnątrz modelu nie szpecąc bryły.
Patent z "pod poszyciem" to dobra rzecz w tym modelu. Tak duże płaszczyzny na pewno są podatne na odkształcenia i "zapadanie się".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-01-14 13:25  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam mały postęp z braku czasu Chopin jak dla mnie wklejenie otworów strzelniczych i wejścia do bunkra można wkleić w pod poszycie bez poszycia szybciej jest I wydaje mi się że będzie lepszy efekt Strop można utwardzić rozcieńczonym wikolem od środka czego niestety nie zrobiłem

Post zmieniony (06-01-14 13:34)

 
06-01-14 14:13  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam do tych bunkrów rzut beretem ;) Fajnie, że jest taki projekcik :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-02-14 22:44  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam przedstawiam ciąg dalszy






Post zmieniony (08-02-14 22:53)

 
09-02-14 17:12  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Primo: chcesz serię zdjęć bunkra z Darkoviček?
Secundo: zamierzasz to przedstawić na wystawce tematycznej "Uwaga! Nadchodzą"?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
25-02-14 21:03  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę mnie nie było, a tu masz i koniec ;-)
Taka mała sugestia: nie do końca jestem przekonany co do zgodności, z przepisami fortecznymi, "kamuflażu". Ale to detal i jak będziesz miał ochotę to przemalujesz.
Trochę za bardzo świeci mi ten "biały" kolor.

Ogólnie fajnie się to prezentuje.

Będziesz go stawiał na jakiejś dioramie?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-03-14 15:44  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam to jeszcze nie koniec Chopin to było pierwsze malowanie więc kamuflaż jest nie w pełni ukończony
A co do dioramy to napewno będzie jak na biorę doświadczenia w tej dziedzinie
Sam bunkier będzie miał dwa oblicza pierwsze widać drugie to będzie hybryda z Pantherturm
Albo będzie może na nim postawione działko flak 38 wszystko zależy od tego jak to będzie wszystko się prezentowało






Post zmieniony (01-03-14 16:14)

 
01-03-14 15:47  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik u Chopina widziałem twoje zdjęcia chyba że masz jeszcze jakieś co nie prezentowałeś jeszcze
A co masz na myśli z wystawką tematyczną ?

 
02-03-14 00:19  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz Pantherturm-a zrób jako oddzielny model, bo z tym "Ropikiem" to będzie zbyt duże SF. Z resztą sam Pantherturm to bardzo ciekawa konstrukcja fortyfikacyjna, warta oddzielnego modelu. Już bardziej będzie tu pasował Flak, chodź i to jest lekka nadinterpretacja. To są bunkry tradytorowe uzbrojone w CKM. To o czym myślisz to musiał by byś jakiś schron bierny dla obsługi. Jak chcesz to dam Ci namiary na forum moich znajomych którzy są bardzo biegli we wszelkiej maści obiektach fortyfikacyjnych. Może coś doradzą.

Co do modelu: no niezłe cacko! Coraz ciekawiej to wygląda :-)
A dioramy się nie bój tylko eksperymentuj. To najlepsza droga do sukcesu. Mówię ci to z autopsji. Jak coś nie pójdzie po twojej myśli, to zawsze można poprawić. Pytaj innych: zawsze ktoś coś doradzi, podsunie pomysł, zasugeruje. Patrz jak Ci nieźle idzie jak do tej pory. Taki model bez podstawki to jak zupa serwowana, bez talerza, bezpośrednio na stole.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-03-14 15:34  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich jednak masz racje Chopin z Pantherturm-a będzie zbyt dużą ingerencja w strop bunkra w prawdziwych warunkach by to nie przeszło podstawa wieży by się nie mieściła dlatego jeśli dodam Pantherturm-a to będzie na tylnej ścianie w nasypie ziemnym może będzie tam lepiej pasował A namiary możesz dać może oni coś doradzą żeby dioramę zrobić z sensem ;)



 
16-03-14 23:36  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz to są obiecane namiary:

Strona domowa Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego

Forum Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego

Konto na fejzbuku ;-)

Pamiętaj tylko, że to nie są modelarze a ludzie zakręceni na punkcie fortyfikacji. Maja naprawdę potężną wiedzę, ale też są trochę zapracowani. Przejrzyj sobie dokładnie ich stronę i poczytaj forum. Tam jest sporo informacji i odnośników gdzie można uzyskać kolejne. Jeżeli będziesz miał pytania, zadawaj je, tak jak na naszym forum, w odpowiednim dziale, a na pewno uzyskasz zadowalające Cię odpowiedzi. Oni są trochę z natury rzeczy dziwni ;-) ale jak to wszyscy pasjonaci ;-) Na pewno niegroźni i nie gryzą :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-03-14 14:31  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam dzięki Chopin za namiary a masz może jakiś kontakt z Lakim z "papermodelers.sk" Następne fotki już będą jak będzie ukończony w całości ale jeszcze bez dioramy




 
23-03-14 18:22  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niestety. Taki sam jak Ty. Tylko przez forum jako komentarze.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-03-14 22:35  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mała niespodzianka i ciekawostka ;-) Jakieś 1500 m.n.p.m.



W rzeczywistości te bunkry są malutkie i w środku musi być bardzo ciasno. Nie miałem przyjemności wejść do środka, ale stopień zachowania większości detali jest rewelacyjny. Szkoda, że są dostępne tylko w zimie, gdy zawiane są śniegiem. W tym rejonie naliczyłem 5 bunkrów na odcinku około 1km. Czy ta linia ciągnie się dalej, nie wiem.
Nie miałem za dużo czasu na jakieś wysublimowane sesje zdjęciowe, ale już z tych można wyłapać kilka fajnych detali i informacji o konstrukcji.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-04-14 23:19  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich Chopin gdzie ciebie pognało ;)niezłe widoki :)
A ja próbuje sił przy dioramie co z tego wyjdzie się okaże




 
15-04-14 20:31  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jednodniowe "wakacje" w górach.

A o dioramę jestem spokojny. Idziesz jak burza. Tylko pamiętaj, że zanim "zasypiesz" strop, wstaw peryskopy. Może spróbuj dorobić te "świńskie ogonki" , a później rozepnij jakieś fragmenty siatki maskującej. Im więcej takich drobnych detali tym całość atrakcyjniejsza.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-04-14 20:52  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Super, też mam chrapkę na ten model. Ale najpierw pewnie kiedyś powstanie LT vz.35, żeby było co postawić przed bunkrem :-)

A miłośnikom fortyfikacji polecam kompleks schronów w Nachodzie, zaraz przy naszej granicy: http://www.brezinka.cz/pl

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-04-14 14:25  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam nie martw się Chopin wszystko będzie
Wyłożenie podłoża gliną okazało się nie najlepszym pomysłem przy schnięciu pękała i odchodziła od styropianu ale już musi pozostać
pozostaje jeszcze próbować posiać trawę ;)





 
27-04-14 03:15  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz idzie Ci pierwszorzędnie! Na to "pekanie i odłażenie" jest dość ryzykowna metoda: ja na swoich pojazdach przesączałem SIDOLUX-em. Bardzo delikatnie i na raty. To dodatkowo "wiąże" i utwardza, a przy okazji gruntuje i zabezpiecza przed "piciem farby".

Pamiętaj, że wieża w PANTHERTURM-ie była oparta na stalowej płycie, a dopiero całość stawiano na betonową lub drewnianą konstrukcję.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-04-14 18:42  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wiem Chopin i dzięki za przypomnienie obecnie zastanawiam się co tam wstawić za wiele możliwość PANTHERTURM flak 38 FLAK 36/37 8,8 CM albo gniazdo ckm
co byś radził Chopin ??
Żeby miało to ręce i nogi

 
28-04-14 01:01  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chce Ci niczego sugerować, bo to twój model, ale ja bym rozumował tak:
Anszlus Czech więc linia fortyfikacyjna straciła swoje pierwotne zastosowanie. Ponieważ te bunkry przystosowane są już pod zainstalowanie CKM to robienie oddzielnego, zewnętrznego, gniazda wyglądało by dziwnie. Z PANTHERTURM zrobił bym oddzielny model, bo raczej tego typu instalacje w Czechach i na Słowacji nie występowały (nie znalazłem nic na ten temat). Czyli ja wybrał bym Flak-a lub stanowisko obserwacyjne ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-05-14 18:05  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam prace idą bardzo powoli własnie jestem na etapie tworzenia własnej trawy
odpowiedniej do skali wykorzystanie suszonego kopru odpada za niski jest dodanej skali
Materiały użyte w produkcji to pędzle z włosia naturalnego długość włosia 2 cm
i farby do barwienia tkanin




najlepszym rezultat chyba będzie zmieszanie trzech kolorów
Mile widziane podpowiedzi w związku z koloryzacją bądż barwieniem

Post zmieniony (24-05-14 19:56)

 
25-05-14 16:18  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Chopin, linia Beneša liczy ponad 10.000 obiektów, więc taka gęstość bunkrów piechoty nie jest niczym dziwnym.
Łukasz, do dioramki dorzuć jeszcze jaszczurkę. Fotografując ten "mój" bunkier napotkałem zwinkę w gęstej trawie. :D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
26-05-14 19:03  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz patrząc na te twoje trawy, nawiasem mówiąc kapitalne, to zastanowił bym się nad pora roku jaka chcesz przedstawić. Skrajne sugerowały by środek, lub późną jesień. Środkowe to takie mocno zaawansowane lato.

Siatki maskujące wzbogacił bym o tasiemki. Były stosowane tak przez Niemców jak i Amerykanów, więc czemu i nie Czechów.

Sturmovik gęstość może i nie robi wrażenia, ale 1500 m.n.p.m już tak ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-05-14 13:00  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam Sturmovik nie kuś z tą jaszczurką ;) Chopin dzięki za sugestie pewnie będzie druga połowa lata a co dosiadki to muszę coś wymyśleć

Przedstawiam testowe sianie trawy







 
28-05-14 19:16  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz co ja będę się rozpisywał? Idziesz jak burza. Trawa naprawdę super. Co do siatek: ja zrobiłem te taśmy z cieniutkiego papieru, po prostu. Jak będzie taka potrzeba to zrobię Ci zbliżenie i wkleję zdjęcie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-06-14 00:29  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Chopin udało mi się zalogować na forum co jest laki zobaczę czy będzie miał jakieś sugestie

 
17-06-14 23:50  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pewnie się ucieszy, że ktoś buduje jego projekt.

A jak postępy z sadzeniem trawy? Robiłeś już coś z siatkami?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-06-14 23:26  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam jeszcze nic nie robiłem z siatkami ciągle robię próby z trawą i przemalowałem bunkier bo tamten kolor mnie drażnił tera zamiast akfsrelek farbki modelarskie Ravrll odrazu widać efekt







Jakoś nikt nic nie radzi w sprawie budowy :( a co ty myślisz Chopin w sprawie trawy która lepsza ta malowana farbą akrylową czy lepszy był by mat



czy ta barwiona farbkami do farbowania tkanin


pozdrawiam

 
24-06-14 12:30  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lukasz ja tu teraz prawie nie zagladam, z braku czasu ;-( Najlepiej wez te kepki, po jednej z kazdego rodzaju, w kieszen i przejdz sie gdzies na nieskoszona lake. Lepszego porownania miec niebedziesz :-) Sam tak robilem :-) Przepraszam ale pisze z telefonu, przez wi-fi na maciupkim ekraniku, i bez polskich znakow ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-07-14 00:09  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich zainteresowanych prace idą powoli z tego powodu że to pierwsza moja diorama to ciągle próbuje robić samemu nowe elementy pleneru to jeden z nich










mile widziane rady jak zrobić w własnym zakresie liście
Pozdrawiam

 
21-07-14 07:51  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Listowie firmy "POLAK". Używają go modelarze kolejowi dla budowy makiet. Wykonanie drzewa możesz zobaczyć w moich galeriach kapliczek czeskich.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
21-07-14 09:29  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Drzewko wygląda BOMBOWO !!!

 
21-07-14 23:18  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widziałem szebi :) ale ale myślę nad własnym wykonaniem listowia a takie a takie pytanie widać na tym listki czy to jest taka kruszonka ??

 
22-07-14 15:10  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O chłopie w tej skali listki to musiałbyś nie wiem jakie mikroskopijne gałązki porobić jeszcze na tym drzewku...
To są takie małe płaskie płatki, nie kruszonka na strukturze przezroczystej waty w przybliżeniu przypominającej małe gałązki.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
30-07-14 23:03  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szebi a mógłbyś zrobić parę fotek z przybliżeniem bo tak nie mogę nic stwierdzić ale nieźle to tobie wyszło :). Jestem akurat w trakcie robienia własnego Listowia i to nie jest żadna papka z gąbki :)

 
08-08-14 00:18  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A oto Listowie w moim wydaniu i wydaje mi się że lepsze od Gąbki




 
08-08-14 09:46  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

ZAJE....E!!! I po części biodegradalne :)

 
08-08-14 09:58  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,z czego te listki ? ,bardzo ładne i realistycznie wyglądają,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-08-14 21:45  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Eeee... Idziesz jak burza. Udało Ci się z trawami? A listki domyślam się, że z rzęsy wodnej ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-08-14 14:07  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam marek1 tak jak własnie Chopin zauważył to jest rzęsa wodna moim zdaniem świetnie się nadaje ale trzeba troszkę przy niej popracować zanim będzie zdatna do użycia

 
18-08-14 07:53  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I w końcu zaczyna się zielenić :)







 
18-08-14 09:29  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

CUDO !!!

 
18-08-14 18:22  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Eeeee.... To ja się już nie odzywam, bo za cienki w uszach jestem ;-)
Drzewko jak żywe!!!
To teraz już tylko czekam na efekt końcowy całej dioramy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-08-14 22:48  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ile drzewo ma liści ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024