FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-10-03 14:08  [pytanie] SdKfz 250/9 Pro-Model
maryjan   

Moje pytanko dotyczy modelu w tytule. Na stronie GPM zauwazylem ten modelik i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał go już w ręku i mógłby porównać jego wykonanie z tym z GPM i Modelika.
Pozdrawiam

 
03-10-03 14:32  Re: SdKfz 250/9 Pro-Model
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Widziałem ten model w wersji płaskiej. Do Modelika ciężko mi porównać bo go nie widziałem, ale w stosunku do GPMu jest uproszczony. Ma silnik i przedział desantowy (czy jak to nazwać) i wygląda nawet ciekawie, ale ten GPMowski osobiście bardziej mi się podoba.

 
03-10-03 14:37  Re: SdKfz 250/9 Pro-Model
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Był chyba kiedyś opis budowy w KF-ie, ale nie pamiętam czy akurat modelu tej firmy.

It'll End In Tears

 
03-10-03 22:12  Re: [pytanie] SdKfz 250/9 Pro-Model
wojciech     

Mam Sd.Kfz. 250-9 neu (KF) oraz Sd.Kfz. 251/1 zGPM i moge je opisac

 
03-10-03 22:47  Re: [pytanie] SdKfz 250/9 Pro-Model
maryjan   

Moje pytanko dotyczy SdKfz 250. KF wydał chyba SdKfz 251/9 neu, chyba że cię mylę???

 
05-10-03 11:19  Re: [pytanie] SdKfz 250/9 Pro-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mylisz się - KF wydał SdKfz 250/9, a w pismie Kartonowy Fan była tylko recenzja modelu niesklejonego. Na pewno jest to modelik trochę prostszy od tego z MKF, a na pewno od tego z GPMu. Miałem nawet kontakt z modelarzem, który go kleił i miał pewne zastrzeżenia, szczególnie do tylnej części kadłuba (chyab drzwi) i do braku objaśnienia pewnej rzeczy na rysunkach montażowych:). Zresztą przeczytajcie sami co napisał (mam nadzieję, że się nie obrazi:)) :

"...2. Farba z kartonu dosyć łatwo się ściera.
3. Bieżnik naklejony na koła wygląda dobrze. Trapezy na boku opony wyglądają całkiem poprawnie.
4. Element, które sklejamy dwustronnie są dosyć dobrze spasowane. Otwory pod włazy, drzwi peryskopy wymagały minimalnych ruchów nożykiem, aby usunąć przesunięcia. Najwięcej pracy wymagała tylna płyta (41 i 41a).
Szkoda, że zagięcie błotnika trzeba malować, ale we wszystkich wycinankach się to zdarza.
5. Z numeracja części jest czasami problem, np.:
? na błotniku 67L jest numer 69, a powinno być 68,
? 84p powtórzone dwa razy,
? dalej nie doszedłem.
6. Rysunki, tutaj mam najwięcej uwag. To prawda jest dosyć dużo, ale nie wszystkie są czytelne. W niektórych przypadkach rozłożenie elementów na części dosłownie może doprowadzić do ostateczności.
Proszę zwróć uwagę na ostatnia stronę z rysunkami. Powiedź mi, gdzie trzeba przykleić część 34 i 62. Czy część 40, przyklejamy do oparcia, czy do podłogi? Sądząc z kolejności numeracji powinno być do oparcia, ale zaraz obok, na szkicu, na oparciu
tego elementu nie ma.
Najlepszy jest rysunek koła, felgi i piasty, potrafi zmylić. Część 91, 92 i 93 wyglądają poprawnie. Rozrysowanie następnych elementów pozostawia wiele do życzenia. 94B na wewnętrznej stronie wygląda jak oklejone paskiem papieru, a w rzeczywistości
autor nawet nie zaleca, aby po podkleić tą część na tekturę. Po prawej stronie części 95, 94 również wyglądają jak sklejone ze sobą paskiem. Co prezentuje część 94b i co jest do niej doklejone, to wie tylko autor.

Uwagi w punktach 2-5 są mało istotne, to są szczegóły, ale potraktowanie opisu budowy w taki sposób to już
kosmiczny błąd. Tą wycinankę na pierwszy model odradzam..."

Od siebie tylko dodam, że model nie ma ani słowa instrukcji, same rysunki.

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-10-03 11:43  Re: [pytanie] SdKfz 250/9 Pro-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mój post dotyczy oczywiście SdKfz 250 z PRO-MODELU

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-10-03 23:02  Re: [pytanie] SdKfz 250/9 Pro-Model
maryjan   

Dzieki za odpowiedzi i porownania.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024