FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 27Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-04-15 09:18  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

ZbiG zgodzę się z Tobą. Takie rozwiązanie budowy szkieletu jest fenomenalne w swojej prostocie. Nic a nic się nie wykrzywia. A 2mm tektury robi swoje;-))
Idlero - z gumonitki już zrezygnowałem. Do poręczy relingu używam drutu mosiężnego lub miedzianego (0,08 - 0,2mm). W modelu Naiada użyję 0,08mm zwijany z dwóch grubości. Do słupków użyję zakupionych u naszych południowych sąsiadów słupków z oczkami (fototrawki). DO masztów mam przygotowaną czarną nitkę nylonową bezwłosową. Wydaje się być bardzie praktyczna -- nie trzeba jej niczym malować;-))

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
04-04-15 10:32  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Uzyskuje - zgadza się;-)

--

 
04-04-15 10:51  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mnie się tam nic nie skręca, jest zawsze sztywny jak natura przykazała;-)
A tak na poważnie to szkielety kadłubów zawsze składam na ramce własnego projektu i nie mam zupełnie potrzeby uważać na skręcenia czy zwichrowania nawet przy piankowaniu.
Wydaje się to być jeszcze prostszym pod warunkiem, że projektant nie podzielił "na pół".

Lazarus lubię wykonany przez Ciebie kadłub.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-04-15 12:11  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wychodzi na moje albowiem to czego nie umiesz skleić musisz zakombinować aby nie robić raz jeszcze i to w cale nie jak to nazwałeś "pieprzenie" tylko Twoje słowa z innego punktu widzenia. Nigdzie nie napisałem, że nie nie sklejam podzielonych na pół według przykazanego projektu. Dopowiedziałeś to sobie szanowny Zbigu sam znany wszystkim sposób.
Jedni podklejają inni na ramki mocują. Ciężkostrawne jak co niektórzy bronią swego bez zrozumienia, że inni mają to gdzieś radząc sobie jeszcze lepiej i łatwiej bez ponownego sklejania szkieletów. Nadal Cię szanuję albowiem.

Lazarus ... co mogę Tobie napisać w ramach przeprosin za spam... sam wiesz jak jest.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-04-15 12:32  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Idlero   

Lazarus gdzie mogę znaleźć takie słupki fototrawione można prosić o jakiś link?

--
;)

 
04-04-15 12:58  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Idlero tutaj, a może ktoś wie czy w jakimś krajowym sklepie można to kupić?

Post zmieniony (04-04-15 13:00)

 
04-04-15 13:08  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Ojojoj;-) Wystarczyło pójść z koszykiem do święcenia, a tu taka wymiana...;-))
Panowie, we wrześniu będzie konkurs w Przeciszowie. Będziecie mogli podyskutować twarzą w twarz przy modelu;-)) Osobiście szanuję techniki każdego, bez wyjątku. Najważniejszy jest efekt końcowy.
Dziękuję Zbin za wstawienie linku. Dokładnie takich używam. W Polsce nie wiem, kto je posiada w sprzedaży. Ja kupowałem przez znajomego na Słowacji.

--

 
07-04-15 06:35  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,
oprócz słupków, w modelu wykorzystam dodatkowo dedykowane blaszki fototrawione GPM.


pozdrawiam,
Łukasz

--

 
07-04-15 12:49  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Idlero   

Co do słupków to będę na nie polował jak nie to będę próbował zajrzeć do Przciszowa i błagać o kilka :). Puki co zajmę się jednak latadłami.

Elementy fototrawione szybko pękają podczas wyginania czy są dość elastyczne?

--
;)

 
07-04-15 20:40  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Idlero - jeśli element fototrawiony jest przewidziany do załamania - posiada linię gięcia i nie ma problemu z pękaniem. Jak na razie nie zauważyłem aby mi coś pękło;-))
Póki co wykorzystałem siateczkę i wkleiłem we właściwe miejsce poniższego elementu.
Fajnie się to składa. Uczę się fazować miejsca zagięć. Postaram się zmniejszyć do minimum retusz w modelu...



Nie mam co prawda zdjęć, aby udokumentować, ale zrobiłem już wszystkie wieże dział głównego kalibru;-)
pozdrawiam,
Łukasz

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 27Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024