FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-08-13 23:02  [Relacja\Galeria] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam to znowu ja niestety.
Wszczynam kolejną relację z budowy kontrowersyjnego modelu,z kontrowersyjnego wydawnictwa,kontrowersyjnego pancernika-hybrydy :):):):)
Pech chciał że udało mi się okleić całość kadłuba poszyciem ,z czym miałem poważny problem na początku kiedy pasowałem burty,potem jednak poszycie dna jakoś poszło więc jadę dalej,trudności wynikły może z tego że trzeba było według instrukcji wpierw okleić poszyciem dna potem burty,ja postąpiłem odwrotnie zresztą już inaczej nie potrafię ,a już myślałem że puszczę go dordońią do Atlantyku ,po drodze pewnie załapał by się na na parę wodospadów lub tam:):)
Model chcę zbudować w standardzie co nieco dodam od siebie bo sporo mu brakuje jak na dzisiejsze standardy, dołu raczej nie będę malował gdyż nie mam za bardzo warunków na ten bajzel jaki temu całemu procesowi towarzyszy.
A oto parę fotek które przedstawiają obecny stan prac.

Ciąg dalszy chyba nastąpi
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (02-11-15 18:24)

 
13-08-13 23:19  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to teraz będę miał raźniej, ciekawi mnie kilka rozwiązań w tym modelu. Na początek, czy mógłbyś zapodać więcej fotek pasa pancernego widocznego na trzecim zdjęciu, interesuje mnie jak to jest rozwiązane, bo przeglądając wycinankę instrukcja mnie trochę zaintrygowała...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-08-13 03:34  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oj, będzie na co popatrzeć!! Stety!!!! Zasiadam.

 
14-08-13 03:52  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widok nowej relacji zaczętej przez ciebie, mnie ucieszył będzie na co popatrzeć a oglądając twój ostatni projekt będzie na co. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. kadłub wygląda świetnie

 
14-08-13 07:36  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
janek1_22   

Hej, cieszę się z kolejnej Twojej relacji. Mam nadzieję, że nie będziesz nam znikał co jakiś czas ;) powodzenia

 
14-08-13 08:54  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękna sprawa! Zapowiada się kolejne fajne pływadełko :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
14-08-13 10:54  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj.
Fajnie że ruszyłeś z relacją. Okręt ciekawy, dużo było narzekań. Fajnie będzie zobaczyć go pod Twoimi norzyczkami.
Pytanko: Są tak duże różnice kolorów na burtach ??
Pzdr

Post zmieniony (14-08-13 10:55)

 
14-08-13 11:43  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Strzał w dychę z tematem relacji - wreszcie ktoś kompetentny sklei ten kontrowersyjny model ; }

 
14-08-13 12:30  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajnie, że zdecydowałeś się kontynuować prace nad Ise :)
Kadłub miodzio. Szkoda tylko, że są takie różnice odcieni na burtach. I ten bąbel przeciwtorpedowy tak jakoś dziwnie urywa się na rufie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-08-13 13:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Również jestem żywo zainteresowany tematem. Widzę, że trzeba by zaopatrzyć się w czerwoną barwionkę.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
14-08-13 20:06  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo fajnie że poprowadzisz relację z budowy tego niezwykle ciekawego okrętu.
Z tego co już prezentujesz to kadłub bardzo ładnie wygląda. Będę trzymał kciuki i śledził Twoje postępy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-08-13 23:37  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Adam12 tak na szybko trzasnąłem parę fotek

jeszcze jedno zdjęcie które może się komuś przydać przy budowie tego modelu, przykład jak wybrnąć z częściami 62 i 63 z którymi miałem problem

Za bardzo się nagrzałem na ten model,też czekałem na ten temat kiedy się ukaże ,ale to nie jest Haliński i szału nie będzie,euforia skończyła się bardzo szybko już na etapie składania laserowego szkieletu ale co tam zobaczymy co z tego wyjdzie dalej
Pozdrawiam

--

 
15-08-13 00:08  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na pocieszenie. Nie tylko Tobie coś w tym miejscu nie pasowało:

http://photo.qip.ru/users/valerik1976/151181478/176085116/

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-08-13 09:03  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No widzę że merytorycznie kadłub jest zaprojektowany dobrze, tylko z pasowalnością gorzej, ale naprawdę można by było bardziej urozmaicić te burty jak na taki duży kadłub jest pole do popisu:



Ja w swoim mam trochę uproszczone, ale robiłem w trzysetce. Teraz podchodzę do modelu z trochę innej strony, ale o tym niebawem u mnie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-08-13 18:12  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Coś jest ze mną nie tak ,zamiast wygrzewać d..... w wekend na plaży gdzieś w biscaros,siedzę i kleję:)
Odpoczywając po kadłubie zabrałem się za przednią nadbudówkę

Jak dla mnie niezbyt to wyszło,ale trochę pomyślałem i co nieco poprawiłem

Do modelu kupiłem ryfle ,świetna sprawa ,mam nadzieje że podniesie to trochę atrakcyjność

Pozdrawiam

 
18-08-13 19:18  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie jesteś sam, Twoja relacja działa na mnie dopingująco, wczoraj waśnie skończyłem tę bryłę. Przyznam, że jest podobna, ale w kilku miejscach mam trochę inaczej. Widać niepotrzebnie się pastwię, jak można sobie ułatwić życie i podzielić ją na równoległe segmenty, tylko te łączenia.......
Korci mnie aby już pokazać co mam, ale chcę zrobić całą i dopiero.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-08-13 23:04  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Zaraz,zaraz Adam czegoś nie rozumiem ,jaką bryłę skończyłeś? Przecież Twój Ise bądż Hyuga jest niemal ukończony,budujesz jeszcze jeden tego typu okręt?

 
19-08-13 08:02  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może wreszcie buduje komercyjna wersje :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-08-13 15:24  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No mam nadzieję już w tym tygodniu coś już pokazać, jednocześnie czekam na Twoje postępy bardzo mnie to interesuje.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-09-13 23:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam

Pozdrawiam

 
02-09-13 00:01  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna bryła kadłuba ,skomplikowana ale piękna ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-09-13 06:46  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie to wygląda. Kibicuję.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
02-09-13 11:51  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wspaniała robota a tempo tez niezłe, jestem pełen podziwu kibicuje dalej. Mam do ciebie pytanie czy używasz laserów czy sam wycinałeś wręgi?

Post zmieniony (02-09-13 11:53)

 
02-09-13 13:17  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
pieczarek   

Pieknie to wychodzi, a majac w pamieci wspomnienie Scharnhorsta juz sie nie moge doczekac galerii koncowej. Trzmam kciuki za postepy.

--
pozdrawiam Kuba

 
02-09-13 14:39  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wszyscy ładnie słodzą i ja też się przyłączam do pochwały jakości klejenia, ale muszę trochę po marudzić. Może moja ocena jako osoby ,która "projektuje' ten okręt nie będzie obiektywna, ale może kogoś to zainteresuje :)

To białe po obu stronach tylnej części pagody, jest prawidłowe, ale dla wersji sprzed przebudowy, czyli jak był jeszcze tylko pancernikiem ( rozprawiałem o tym z TomS). Jest to coś w rodzaju brezentowej osłony, na "balkonie", który wówczas się znajdował, po przebudowie ów "balkon" został zaspawany, chodzi o te półokrągłe cuś.
Pozostając przy cosiu. Podstawa dalmierzy była nieco niżej niż poziom pokładu dowodzenia, o tyle ile nieznacznie coś powinien być niższy i właśnie na nim powinna a podstawa się opierać.

Kształt tylnej ściany parząc od poziomu dowodzenia w dół jest bardzo uproszczony jak na tę skale, ja oczywiście też ją uprościłem, bo jest dość skomplikowana, ale można z niej wycisnąć więcej w tej skali.

Trochę mnie dziwi czemu to co jest na sterówce tak skrzętnie zakryto od tyłu, bo jest tam co oglądać.

No i to co mnie najbardziej dziwi, czemu prawa i lewa noga masztu nie wychodzi z pokładu, tylko jakimś cudem znika we wnętrzu nadbudówki, nie wspomne o tylnej, gdzie przy podstawie jest mocowanie dźwigu do łodzi, ciekawe jak to jest tu rozwiązanie.

Oczywiście wiem że ten model ma powstać w standardzie, ale może ktoś się skusi na walorkę i moje spostrzeżenia się przydadzą.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-09-13 15:15  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Przypuszczam, że opracowanie modelu powstało na podstawie Profili Morskich, wiec chyba zgodność modelu można porównywać z tymi planami ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
02-09-13 21:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Dziękuje wszystkim za dobre słowo, ale nie zasłużone gdyż realnie nie jest tak super,ja tylko prowadzę relację by pokazać sam model,wykonanie jednak pozostawia wiele do życzenia wierzcie mi bo ja to wiem ,na zdjęciach nie widać tych wszystkich wpadek i pomyłek ponieważ skupiam się jedynie na efekcie ogólnym.
Grzegorz- do modelu kupiłem lasery ale szczerze mówiąc porażka,po pierwsze-brakuje elementu pod pokład chyba cz.30, może coś jeszcze nie pamiętam,po drugie wcięcia w wzdłużnicach usztywniających są w wielu miejscach za płytkie ,po trzecie chyba najgorsza sprawa to to ze elementy szkieletu nadbudówek oraz pokładu lotniczego są wypalane na 0,5 tekturze ,a wszędzie są zaznaczone że ma być 1 mm,zresztą wcięcia są zrobione na 1 mm,czyli trzeba nakleić jeszcze na 0,5 i wyciąć co z kolei tej operacji nie powinno się robić ,bo się za to zapłaciło,ale to jest moje zdanie ,może tak musi być ,pewnie się nie znam ,przy następnym modelu chyba wrócę do własnego wycinania.
ADAM12-masz jak najbardziej słuszność we wszystkich kwestiach jakie wysunąłeś,po prostu chciałem te stanowiska trochę wzbogacić ,nie czuje się niestety na siłach aby poprawiać opracowanie zwłaszcza tak skomplikowanego elementu jakim jest pagoda japońskiego pancernika sorrrry ;)
Pozdrawiam

 
03-09-13 11:04  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Swen, model powstał w oparciu o plany Myukikai( niestety w tym wypadku Profile są do niczego) ale posiada wykonane przeze mnie uproszczenia które ułatwiają budowę samego modelu mniej zaawansowanym modelarzom, ja nie siedzę tak głęboko w japońcach jak ty ,wiem tylko jedno :
Każdy plan dotyczący konkretnego okrętu japońskiego jest inny -zależny od kogoś kto go projektował bo plany stoczniowe są niedostępne a i one niczego by nie pokazały więc jest to czysta interpretacja dostępnych materiałów, ja z kolei muszę model zaprojektować tak aby nawet uczeń 5-6 klasy podstawówki mógł go sobie skleić co nie znaczy że wysysam wszystko z palca, nie raz po 2-3 dni próbowałem rozgryzać konstrukcję tych pokrętnych "pagod" i czasem udało się a czasem prawie się udało a co wyjdzie to będzie trudno.
Adam 12
Opisany przez ciebie maszt owszem nie ma części wychodzącej z pokładu ale to wynika raczej z przeoczenia , soryy !!moja wina - w planach jest !, co do brezentu to te okrągłe pomieszczenia są zaspawane w wycinance :-).
Jest tam jeszcze kilka uproszczeń więc zapewne nie spowodują one trudności modelarzom zaawansowanym z uporaniem się z nimi :-)
Pozdrawiam
Darek


edit:
Adam 12 , pisałeś w twoim temacie o Nagato że używasz kartonu barwionego w masie, szukałem w necie i na aledrogo no i klapa jest tylko jasny szary, może masz namiary na jaki sklep ?

Post zmieniony (03-09-13 11:18)

 
03-09-13 12:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Darecki, cieszy mnie, że punktem wyjściowym były plany od Haruo Takami, jednakże w przypadku okrętów japońskich konieczne są dodatkowe materiały: Gakkeny, opracowania typu super illustrations, albumy, itd. Jest to oczywiście bardzo drogie, ale cóż, bez tego nie zrobisz nic sensownego, możesz sobie łamać głowę nad planami pagód, dociekać a i tak polegniesz, za duży stopień skomplikowania rozmaitych ustrojstw.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-09-13 15:35  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobre żarty " ja z kolei MUSZĘ zaprojektować tak, aby nawet uczeń 5-6 klasy podstawówki mógł go sobie skleić..." , a kto cię Darecki zmusza do takiego projektowania i od kiedy to uczniowie 5, 6 klasy sklejają modele pancerników w skali 1 : 200 ? Z całym szacunkiem, ale chyba cię troszkę fantazja poniosła : )

 
03-09-13 17:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Od dawien dawna przygodę klejenia zaczyna się od pancernika :-) W 5,6 klasie to miałem już za sobą Potiomkina, Oktiabrskają Rewolucję i całe stado pomnijeszych :-)
Nie prowokujcie bo się zacznie. Nie zaśmiecajmy relacji. Sorki
Pzdr

 
03-09-13 17:57  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Halogen, to znów ty !!!, no cóż ja kleiłem Rodneya z MM w 5 klasie podstawówki i dzięki temu że nie był skomplikowany udało mi się go skleić , ty nie wierzysz w dzieciaki a one mają ambicje kolego w przeciwieństwie do ciebie :-).

 
03-09-13 20:13  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Thorn1982 - podglądam relację jednym okiem... Moje gratulacje. Ciśnij dalej. Tak trzymać.

Sprawa dokumentacji okrętowej była już wałkowana przy zapytaniu o plany USS Essex. Japońska dokumentacja nie dostępna... bardzo śmieszne. Choć przepraszam za darmochę na pewno jej nie ma. :-)

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (04-09-13 12:43)

 
03-09-13 21:57  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dokker i DARECKI - no jasne jest, że każdy ambitny 5, 6- klasista szkoły podstawowej skleja japońskie pancerniki w skali 1 : 200, bo przecież miedzy modelami Potiomkin, Oktriabskaja Rewolucja i Rodney z Małego Modelarza w skali 1 :300, bo pewnie te modele macie na myśli , a modelem Ise w 1 : 200 nie ma żadnej różnicy : ) Oczywista, że większość for jest zawalone relacjami ze sklejania japońskich pancerników w skali 1 : 200 takich ambitnych modelarzy z 5, 6 klas szkoły podstawowej , jeszcze dodajmy współczesnej szkoły podstawowej : )
Dokker gratuluję ci tej niesamowitej czujności i troski - nie prowokujcie, bo się zacznie, nie zaśmiecajcie relacji, zapomniałeś jeszcze dopisać - nie bijcie piany.
Jest relacja , jest model , jest dyskusja o jakości opracowania, czy to dziwne ?

 
03-09-13 23:29  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Hola hola Panowie, się zapędzacie trochę. To co napisałem, miało na celu wsparcie dla osób chcących zwaloryzować model, a nie po to żeby pokazać, że jest niekonsekwentnie zaprojektowany. Wg mnie wszystko od wpisu Thorna, wraz z tym wpisem powinno być profilaktycznie usunięte :(

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-09-13 19:02  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ajabym nie kasował , bo to nie my rozpoczęliśmy dyskusję tylko ty Adamie ; )
Mnie tam tylko interesuje relacja ta, bo szybko innej pewnie nie będzie, po cichu liczyłem na ART-a, ale niestety.

 
06-09-13 10:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Halogen chłopie nie bądź nieuprzejmy i chamski.Wypisujesz bzdury na co po cichu liczyłeś - a kogo to ?? Załóż sobie watek "liczyłem na relację..." i sobie pisuj.
Czekam na wpisy Thorna z budowy a nie Twoje.
Pozdrawiam

Post zmieniony (06-09-13 10:57)

 
06-09-13 21:13  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dokker przestań już w końcu pisać o tych prowokacjach, zaśmiecaniu tematów czy tu, czy w tematach poświęconych nowym i zapowiadanym modelom. Chciej zauważyć tylko, że zwróciłem się do Dareckiego w te słowa " Z całym szacunkiem... " w odpowiedzi na takie odezwanie zarzucił mi jakiś brak ambicji, dlaczego, skąd mu się to wzięło - kompletnie nie mam pojęcia. Teraz zaczynasz swoją wypowiedź od słów "Halogen chłopie" , co nie jest chyba grzecznym odezwaniem i następnie pouczasz mnie że jestem nieuprzejmy i chamski i wypisuję bzdury - gdzie i kiedy człowieku ?
Co złego jest w tym, że napisałem, że spodziewałem się,że Art może akurat wybierze ten okręt na następną relację, przecież to, że klei go obecnie thorn równie mnie cieszy, bo modelarzem jest przednim i z uwagą i przyjemnością ją oglądam.

Post zmieniony (06-09-13 22:11)

 
23-03-14 19:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Kadłub Ise miał już iść do kosza ale postanowiłem dać mu ostatnią szansę ,szansę dało mu także wydawnictwo które opieszale realizuje moje zamówienie z materiałami do Kagi,tak więc zmontowałem najwyższe poziomy nadbudówki dziobowej jeszcze bez uposażenia

Pozdrawiam

 
23-03-14 21:32  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No jak się tak przykładasz do wykonania, ta druciarnia dopieszczona, to chyba jest nadzieja, bo trochę szkoda czasu na pracę, której się nie skończy, może chociaż model na odskoki od innych projektów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-03-14 23:18  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Staszek.
Cieszę się, że jednak kontynuujesz prace nad Ise. Jest nadzieja, że zobaczymy go porządnie sklejonego.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-03-14 07:05  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wreszcie coś drgnęło :) czekam na więcej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
24-03-14 14:52  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jak dobrze znowu popatrzeć na japoński okręt w budowie! Choćby nie swój.

Darecki IV: skoro pytasz o karton barwiony w masie (widzę, że nikt po drodze nie odpowiedział) to można go kupić w sklepach dla artystów, w ogromnej palecie barw - od błękitu, przez odcienie zieleni pasujące do czołgów, po karminowe dna okrętów + wiele odcieni szarości.
Kiedyś, jak może zdecyduję się na klejenie okrętu w standardzie to nie wykluczam wywalenia segmentów dna z wycinanki całkowicie i zastąpienia ich takim kartonem - żaden retusz wtedy nie jest potrzebny.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-03-14 16:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Kończ go , o koszu zapomnij.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
24-03-14 23:02  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

I ja jestem ciekawy jak to wyjdzie, też mam go w planach, i martwi mnie coraz to większa negatywna opinia i tym modelu, Wierzę jednak że da się go skleić bo w 2D wygląda extra, w 3D chyba nikt jeszcze nie widział...więc tak jak And napisał o koszu zapomnij i bierz się do roboty, ludzie tu zaglądają i na fotki czekają.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (25-03-14 23:09)

 
27-03-14 21:36  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Dzięki koledzy za doping,dalsze postępy przy nadbudówce dziobowej

Pozdrawiam

 
27-03-14 23:08  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Aktualnie odpoczynkowo od siedzenia w programie, kleję sobie model w standardzie z wycinanki i bawię się w retusz, stwierdziłem, że modelarz ze mnie co najmniej średni, jeśli widzę takie cuda, które wyglądają jak z barwionki, a są retuszowane.

Model będzie zacny, jak już skończysz pagodę, reszta, to już tylko zabawa, a jak model hybrydowy, to i połączenie drabinki i trapu też jest, nawet przyznam, że zgrabnie to wygląda.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-14 00:13  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Sorry to znowu ja
Świeże foty i zapytanie czy ktoś wie którą krawędzią wspornika cz.255i przykleić pod spód zespołu cz. 263+263a ,tą z otworami czy tą z wglębieniem ?

Drugie pytanie-

Pozdrawiam

 
30-03-14 10:21  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Pytanie 1
Te elementy to podpory podestu pomiędzy zejściówkami i powinny iść wcięciem do góry.
Pytanie 2
w miejscach przez Ciebie zaznaczonych powinny znajdować się od przodu działka 25mm opl, a z tyłu reflektory.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
08-08-14 14:29  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam



Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024