FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
03-10-03 11:35  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jumastbedzołkiing

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
03-10-03 12:48  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
RAV 

 

Wybaczcie, że wedrę się z fałszywym tonem w Wasz chór zachwyconych głosów. Otóż mnie ten model się nie podoba. Ale - pragnę uspokoić - bynajmniej nie jest to wina Akavela Zwan-Aliasa (Furmana). Model jest sklejony poprawnie (albo i lepiej) i na ewentualne pytania, czy umiałbym lepiej, z góry odpowiadam, że nie. Rzecz w tym, że opracowanie wycinanki jest fatalne i mimo wysiłków modelarza wyszedł z niej koszmarek, który w niewielkim stopniu przypomina Mi-2. Zdaję sobie sprawę, że karton nie daje możliwości idealnego odwzorowania nierozwijalnych powierzchni, jakich pełno na kadłubie tego śmigłowca, ale zniekształcenia, jakim poddał je autor opracowania, są dla mnie nie do przyjęcia.

A teraz idę się okopać i czekam na Wasze opinie.

 
03-10-03 13:12  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgadzam się z RAV-em. Wykonanie przepiękne, ale to nie jest Mi-2, tylko co najwyżej "wariacja na temat".
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
03-10-03 14:47  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Żeby cokolwiek z tego wyszło trzeba by budować znacznie większy model. W tej podziałce naprawdę z tego kształtu nie da się nic ciekawego wykrzesać.

 
03-10-03 15:43  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Tempest - :)))) ROTFL = Rolling On The Floor Laughing :)))))) Polecam w razie przyszlych problemow roznorakie internetowe slowniki akronimow - bardzo przydatne (nie pamietam zadnych adresow ale gogle pomoga).
mmm.... tak a'propos komara, angielszczyzny, a nawet tego modelu:
Life is brutal and full of zasadzkas, but there are very nice chwile sometimes and for this chwile warto live. :)

Dzieki za pochwaly wykonania, bardzo mi milo, choc pewnie nie zasluzylem (na szczescie na tych akurat fotkach babole i szpary sie nie rzucaja w oczy ;).

Co do podobienstwa z oryginalem, to tez nie wiem jak to sie ma w innych modelach, wiec sie nie odzywam. Na szczescie wyglada to w kazdym razie jak helikopter i bardzo sympatycznie sie prezentuje na biurku ;)
Choc nie wiem, cz zbiorniki po podlaczeniu nie zepsuja efektu - ze zdjec Mariusza wyglada, ze sa strasznie kanciaste i malo oble.

ps. czemu tajemniczy email?

 
03-10-03 15:43  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Do Tempesta:
ROTFL = roll on the floor laughing.

To jest fragment nowomowy biurowo - handlowo - marketingowo jakiejś tam, używanej przez zapracowanych ludzi, którzy z braku czasu porozumiewają się skrótami.

To oczywiście bez przytyku do tego, kto to wstawił. Mnie to specjalnie nie razi, ale dobrze upewnić się, że będzie zrozumiane jak już się używa.

Takich skrótów jest masa - jeden z nich, "IMHO" pojawiał się tu już dość często.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-10-03 15:46  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

He, chyba pisaliśmy to w tym samym momencie...

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-10-03 15:50  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za wyjaśnienia. IMHO kiedyś rozszyfrowałem rencami kolegi z pracy - młody jest to mu się chce - ja czekam już tylko na emeryturę ;-)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
03-10-03 19:15  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Furmanie alias Akavelu: ;-)
Następne fotki już masz w skrzynce.
" tajemniczy e-mail - "normalnie " podaje się @ , a u Ciebie AT. Oglądałem w ostatnich dniach materiał Maxa Kolonko o twórcy poczty elektronicznej , no i się domyśliłem , co jest co. ( chyba ;-) ).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-10-03 17:15  Re: [budowa] Mi-2 c.d.II (fotki)
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mariusz - pozwole wiec sobie wyjasnic:
taki zabieg zastapienia znaczku @ w publicznie podawanym mailu stosuje sie ostatnio coraz czesciej w celu ochrony przed automatami (tzw. "botami"), ktore szperaja po internecie w poszukiwaniu adresow, pod ktore nastepnie wysylany jest spam (tzn. nachalne reklamy). Technika jest taka, zeby podawany adres jakos zmienic tak, aby bezmozgi automat nie zdobyl twojego adresu, a ludzki czytelnik zorientowal sie, jaki jest prawdziwy adres. Przepraszam, ze namotalem, ale wlasnie jako ze uzywam internetu duzo, nie uswiadomilem sobie, ze nie dla wszystkich musi to byc oczywiste... tym wieksza Ci chwala, zes sie domyslil :)
Adres zmienie wkrotce na wersje moze prostsza do rozszyfrowania.

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024