FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
30-06-15 14:19  Odp: (Technika) Capon
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3

- 5

No cóż, chyba muszę was przekonać, krótko i zwięźle:

Capon, wałek, zacaponowany kadłub i poszycie.
Pięć minut roboty.

Capon chwyta dość szybko, ale nie na tyle aby nie dało się zrobić korekty. Wszystko przylega idealnie. A nawet jeśli gdzieś zacznie odchodzić to wystarczy wałkiem przejechać, docisnąć. Po pięciu minutach gotowe. Ha:)

Wstępnie polecam. Z fanfarami zaczekam do jutra aż dobrze przeschnie;)

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-06-15 14:29  Odp: (Technika) Capon
Kroolo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 27

- 2

Grupa: LKMD

Jakiej używasz maski przeciwgazowej? ;)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

30-06-15 22:54  Odp: (Technika) Capon
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9

Kalafior, ja akurat nie stosowałem nigdy caponu do klejenia dużych powierzchni ale do drobnicy nadaje się świetnie. Za radą mojego serdecznego kolegi Andrzeja Ziobra używam lakieru od dawien dawna do przyklejania drucików, przewodów i wszelakiej instalacji do arkuszy kalkomanii które potem nanoszę na odpowiednie miejsca w całości. Swoje projekty które po wydruku impregnuję caponem "na wylot" też często owym caponem kleję "na styk" co daje odpowiednią spoinę i zero śladów klejenia. Szczególnie sprawdza się to przy wydrukach na papierze <80g Np. żebrowanie kół w PZInż-130 kleiłem właśnie caponem, wszelkiego rodzaju nity i śrubki też nim przyklejam a jak tylko uda mi się odzyskać dane z martwego dysku i dokończyć rysowanie to Wam pokażę cały model (dość spory jak na mnie) klejony bez kropli kleju lecz w całości caponem właśnie. Póki co jednak potwierdzam. Da się model skleić caponem i nie trzeba żadnej maski do tego. Wszystko to kwestia nauki obchodzenia się z nim.
Pozdr.

--
GG 6801515

30-06-15 23:09  Odp: (Technika) Capon
tommy-79 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7

Jaroslav: mam teraz na tapecie tender z dużą ilością nitów. Nity przyklejone klejem modelarskim a'la vikol. Przed malowaniem chciałbym je zabezpieczyć, aby się nie rozwarstwiły, ani uszkodziły podczas manewrowania tendrem przy malowaniu. Capon da radę?

--
w produkcji: Mazur D-350
w arsenale: to i owo
w planach: MAZ 537, Leopard 2A5, T-28, IS-2, KTO ROSOMAK, TY-23, T-64
na rowerze: 20 000km

30-06-15 23:37  Odp: (Technika) Capon
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9

Tommy, jak zrobisz to zależy od Ciebie ale ja na Twoim miejscu zaimpregnował je caponem (tzn cały arkusz z którego dopiero chcesz je "wybijać") i przykleiłbym również caponem. Skoro już je przykleiłeś wikolowatym i nie nasiąkły na tyle by się nie rozwarstwiać to rozcieńczony capon nakładany pędzelkiem i wcierany do suchego pędzla (aby smugi nie zostały na poszyciu) z pewnością da radę. Dobrze jednak, byś technikę wcierania przećwiczył na zbędnym kawałku zadrukowanego modelu. chodzi głównie o to by tym pędzlem pocierać tak długo aż nie pozostaną na powierzchni widoczne smugi caponu. Czasem trzeba w tym celu kapnąć rozcieńczalnika i dalej pocierać ale efekty są zadowalające

--
GG 6801515

01-07-15 13:56  Odp: (Technika) Capon
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3

- 5

Spieszę donieść, że metoda się sprawdziła. Spoina jest bardzo solidna. W kilku miejscach wymaga jedynie dodatkowego podklejenie butaprenem(niedokładne nałożenie caponu wałkiem na obrzeżach klejonego elementu)

Ahoj.

Aaaa i jeszcze jedno. Jak widać, przy ostrożnym nakładaniu, Capon nie rozpuszcza ani nie zmienia kolorów wydruku cyfrowego-polimerowego (nowe modele Modelika i Answer)

Post zmieniony (01-07-15 14:00)

01-07-15 21:54  Odp: (Technika) Capon
Doody 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Najważniejsze, że Ty jesteś z tej techniki zadowolony.

--
Pozdrawiam Darek

01-07-15 22:33  Odp: (Technika) Capon
tommy-79 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7

dzięki za odpowiedź

--
w produkcji: Mazur D-350
w arsenale: to i owo
w planach: MAZ 537, Leopard 2A5, T-28, IS-2, KTO ROSOMAK, TY-23, T-64
na rowerze: 20 000km

06-12-16 19:12  Odp: (Technika) Capon
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3

- 5

Pytanie chyba z gatunku prostych.
Czy Capon nie wpłynie negatywnie na klasyczny wydruk z atramentówki? W sensie takiej tradycyjnej, na kartridże z płynnymi tuszami. Czy jednak należy uważać i nakładać go jak najostrożniej?

06-12-16 19:16  Odp: (Technika) Capon
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 22

Witam
W moim przypadku Capon nie naruszył w najmniejszym stopniu
wydrukowanych arkuszy...
Pozdrawiam

--
PABLOS

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016