FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-03-15 22:15  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

walkiria - model arado 234 z fly jest wydany nie jako rozpoznawczy tylko jako nosiciel V!
ja podaje jaka wersję wydano - i dlatego nie napisałem ,że bombowiec albo co innego

BvV 141 mam w galeri ,
Henschla 126 też i dobrze pasuje

arado 234 tez mam sklejone
ale był jeszcze wydany wydany taki zielony Gorman czy podobnie - mam gdzies schowany i tez wersja bombowa a nie rozpoznawcza

Moskqito - tez był samolotem rozpoznawczym , ale i tez bombowym

np dolnopłat Karas też był z nazwy głownie rozpoznawczo - bombowy czyli liniowy nie ma co naciągać na siłe i to nieistotne
takich górnopłatów rozpoznawczych by sie jeszcze duzo na siłę znalazło
a lysander był rozpoznawczy i bombowy i obserwacyjny wspłóppracy z artylerią

a Dornier do 17 - grzbietopłat - samolot rozpoznawczy , i takich mozna wyszukiwac i wyszukiwac
wszystkie samoloty Lufthansy - niepozorne pasażerskie po 1936 były samolotami rozpoznawczymi - bo miały za zadanie obfotografowac lotniska , i potencjalne cele w całej euopie i to właśnie robiły. A wożenie pasażerów było zarobkowa zasłona dymną i pretekstem do latania tu i tam

 
03-03-15 22:28  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mam wrazenie, ze powoli brniecie w jakies dziwne zaulki... Prosba postawiona przez kolege w pierwszym poscie byla jasna i klarowna... Gdzie tu Bv-141?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-03-15 22:39  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@modellot1
Trzymając się twojej "precyzji" Moskqito to średniopłat, więc dyskwalifikuje się w tej dyskusji. Obojętnie jakiej roli by nie pełnił, bo to nie ten typ konstrukcji.

Arado 234 od samego początku był projektowany jako samolot rozpoznawczy. Wersja bombowca czy nosiciela to efekty dalszych prac nad konstrukcją.

Lysander - projektowany jako samolot łącznikowy do współpracy z siłami lądowymi (własnymi). Jako samolot rozpoznawczy był kiepski co brutalnie potwierdziły działania wojenne i wycofanie samolotu na głębsze tyły frontu lub współpracy z "partyzantką"/ruchem oporu we Francji.

Cecha "grzbietopłat" jest niepoprawna. Jeśli chodzi o konstrukcje lotnicze ta są tylko 3 typy: dolnopłat, średniopłat, górnopłat (ze względu na położenie płatu) oraz jednopłat i dwu/wielopłat (dot. liczby płatów).

To, że jakiś samolot miał możliwość podwieszenia/przenoszenia bomby nie czyni go bombowcem ;). To, że maluchem można było przewieść lodówkę, nie czyni go dostawczakiem.

Post zmieniony (03-03-15 22:40)

 
03-03-15 23:04  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Walkiria nie bedziemu tu brnąć w jałowe dyskusje
co z tego ze był projektowany na rozpoznawczy taki jak był bombowy

grzbietopłat to jest obowiazujaca definicja

Grzbietopłat, jednopłat o skrzydłach zamocowanych w górnej części kadłuba, ale nie wystających powyżej jego obrysu w rzucie bocznym.

Obecnie - ze względu na połączenie zalet górnopłata i średniopłata - najpopularniejszy układ aerodynamiczny wśród szybowców, awionetek turystycznych, samolotów transportowych i myśliwców ponaddźwiękowych.

a wiec nie jest sredniopłatem ani dolnopłatem

żart
a maluch był projektowany jako osobowy - a wyszedł z kratka jako cięzarowy - a nawet porodówka na kołach
brutalnie to lotnictwo rozpoznawcze - w czystej koncepcji ,sie nie sprawdziły bo to była pasza messerschmittów , a nawet PZLek koncepcja francuska lotnictwa towarzyszacego wojskom lądowym z lat 1 wojny i okresu miedzywojennego - lepiej - bo taniej sprawdzał się balon obserwacyjny

we wspomnieniach z wrzesnia - żołnierze strzelali do samolotów z szachownicą - bo to niemieckie przemalowane - a do niemieckich z krzyżem nie strzelali ,zeby sie nie zdradzić i przypadkiem nie zostać ostrzelanym - polecam wspomnienia kaprala -
Francziszek Kłaput wydawnictwo literackie kraków 1983 bo samoloty ostrzeliwały kopki siana , pojedynczych zołnierzy, wszystkie krzaki
Zołnierze zanim doszli na pozycje wyjściowe 1 września - mieli zniszczone stopy ,że nie mogli chodzić , a szpiegomania spowodowała ,że chlop co przygladał się wojsku z boku przy drodze- jak nie miał dokumentów - kula w łep - bo szpieg , żołnierz z rozbitego innego oddziału - kula w łep - bo dywersant albo szpieg niemiecki , a jednego oficera sami prewencyjnie zastrzelili bo zabił 3 polskich żołnierzy - bo wszędzie widział szpiegów i to sie wszystko działo pod Krakowem


A jak kobieta w Niepołomicach rozdawała żołnierzom cukierki krówki to prawie nie zabili -bo zatrute .I powiedziała jak pewna czesc zwyrodniałego krakowskiego społeczenstwa zrabowała na stacji mienie ślązaków wysłane pociągami do Krakowa.
w Krakowie obserwowaliśmy strzelajaca art przeciwlotniczą - czyżby oddająć Kraków bez walki oddano i te działa . Dlaczego nie dołączono ich do krakowskiej dywizji ,aby samoloty niemieckie nie gnębiły nas tak bezkarnie

a od Kryspinowa do Kraśnika jedli co zdobyli po drodze - porzucali wszystko i tylko mieli chlebaki i od gospodarza do gospodarza szukali cos do jedzenia, porywali drób - a jak gospodarz sie gniewał to mówili ,ze niemiec wam wszystkie zwierzeta i tak zabije a potem was - kuchnie polowe od Kryspinowa aż do Kraśnika nie miały czasu zrobic jedzenia a z pragnienia zbierali rosę i kopali dołki w ziemi

Ja wam mówię ,chłopaki ,że Polska jest juz dawno zaprzedana , to przecież widać .Specjalnie jeść nie daja i meczą nas, abyśmy nie mogli wojować
a gdzie sie tak spieszycie - z bagnetami nam każa iśc na czołgi ,żryć nie daja tylko marsz i marsz .Tam niemcy sobie jada autami .U nich żarcie i wszystko a u nas co?
A z tyłu dochodziły drwiace głosy niemieckie działa biją bum bum a nasze puk puk.

PS

A kazdy inny samolot od mysliwca , po bombowiec - mógł i był samolotem rozpoznawczym - jak wykkonywał zdjęcia odległych celów np w Norwegii .,

Post zmieniony (04-03-15 00:18)

 
04-03-15 02:43  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Calkiem fajna Catalina byla wydana w KEL.Prosta ale bardzo efektowna.

Pan Emil Zarkov mial kiedys w ofercie bardzo ciekawy model rozpoznawczego Kaproni FB-11 Kazan-nie wiem czy nadal jest do dostania.

 
04-03-15 09:31  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
gramaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dziękuje bardzo za szeroki odzew i odpowiedzi.

Przejrzałem wszystkie propozycje i ustawiłem je w ewentualnej kolejności patrząc od strony wizualnej co mi się podoba:

1.
http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/33/fi-156-storch
http://www.answer.pl/pl/samoloty/1349-rwd-8.html

2.
http://kartonowakolekcja.republika.pl/Piper_Cub/

3.
http://www.answer.pl/pl/samoloty/1348-rwd-14b-czapla.html
http://www.answer.pl/pl/samoloty/1308-lublin-r-xiii-d.html

Pozostaje tylko sprawa jakości opracowania i sklejalności modelu czy możecie mi coś w tej kwestii podpowiedzieć?

Pozdrawiam
Paweł

 
04-03-15 10:12  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wszystkie dadza sie skleic :) Na pierwszy ogien wzialbym L-4, potem Lublina, Czaple i RWD-8, na koniec Storcha,

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-03-15 10:49  Odp: [P] Górnopłaty zwiadowcze, rozpoznawcze II w. ś.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

wszystkie super pasują tylko czapla z design była dramatyczna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024