FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 22Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
02-05-15 22:17  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

" Coś nie tak zrobiłem ?" - gdy to przeczytałem to się uśmiałem.;-)
Nie, wszystko w zasadzie jest OK tylko, że obłożone liny manilowe (cumownicze) na polerach i odkryte buchty lin (bez brezentowych pokrowców) - tak jak na zdjęciu (a na zdjęciu widać jeszcze obłożoną linę - białą na bębnie windy kotwicznej i ogólny "bałagan") wskazują na to, że statek jest zacumowany.
Jak zacumowany to te manilki z polerów i liny z bębnów powinny lecieć po pokładzie przez polery i przez kluzy cumownicze w falszburcie na dół do polerów cumowniczych na kei.
Podczas płynięcia nie ma żadnych lin na polerach/bębnach. Są one zbuchtowane (w tym miejscu jak zrobiłeś) ale przykryte ciemnozielonym (przeważnie) brezentem i leżą na drewnianych gretingach.
Jeżeli robisz dodatkowe waloryzujące elementy to prócz tego, że powinny one być zgodne z elementami oryginalnymi (Twoje są - tylko brak gretingów pod zwiniętymi linami) to wskazane jest by model, a jest nim statek, przestawiał go w miarę wiernie :
- albo w morzu (to raczej diorama bez części dennej kadłuba, odkosy fal itd.)
- w porcie przy kei (też diorama)
- w całości (na podstawkach)
W tej ostatniej wersji modelu zbędne są obłożone wszystkie liny. Leżą sobie grzecznie na gretingach i czekają na manewry.
Ja bym dorobił kwadratowe gretingi



i "przyklepał" kotwice do burt by nie odstawały (vide zdj. od dziobu). Jak zacznie kołysać to rozwalą kluzy. Kotwice są wybrane na mocno, hamulce zakręcone i nie mają się one prawa ruszać - jak statek płynie oczywiście.
Widzę, że ostro pojechałeś z modelem, idzie Ci super ! Jak już będzie gotowy i zrobisz iluminację to dopiero będzie.... !

 
03-05-15 00:37  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Andrzej - w pełni popieram Ryszarda, widać fachowca.
Zrób klar na pokładzie jak Ryszard radzi - wybierz kotwice, cumy zwiń bez obkładania na polerach, na łańuchy dobrze będzie założyć stopery. Wówczas statek jest w ruchu, a Twój na taki wygląda.
Co do świateł - również w pełni popieram Ryszarda. Wszelkiego rodzaju światła tzw. "awaryjne" wywiesza się dodatkowo i nie są na stałe zamontowane na masztach. Jeśli już chcesz zrobić oświtlenie swojego statku według przedstawionego schematu, zrób 3 i 4 jako białe. Nikt nie powinien mieć uwag. A nawet jeśli, niech wykaże z czym to jest niezgodne.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-05-15 06:36  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Też się uśmiałem. Jak już Ryszard spojrzy to kapcie spadają :))) ,moja indolencja wielką jest :).
Mam nadzieje ,że polery wytrzymają bo sizal połapany na bcg. O wybraniu kotwicy też myślałem . Gretingi -może da się zrobić.
Co do stoperów -to chyba chodzi o tę różnicę miedzy planami a wycinanką ? Są tylko bez pokręteł , szczerze mówiąc jak coś jest czarne to prawie tego nie widać :))
Model :

Plany :


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-05-15 07:49  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Andrzej - przyznaję sie, że chyba wprowadziłem Cię w błąd. Poogladałem zdjęcia "SB" i wszystko wskazuje, że gretingów nie było. Cumy na rejs chowane były w magaz.bosm. - pierwszej ładowni.



Sprawdź na planach oznaczenie ładowni - wg mnie nr. 1 to tzw. bagażownia pasaż.
Jak robiłem rejsy na "SB" to się nie zwracało uwagi co i jak i gdzie co jest. To co miało być to było i sprawa zakończona. Teraz po latach trudno mi sobie wszystko przypomnieć tym bardziej, że cała robota "pokładowa" to nie była moja działka.
Tak duży statek jak "SB" uwiązany był w porcie wieloma "sznurkami" z dziobu/rufy ze szczurołapami i dodatkowo szpringami (stalówki), dochodził do tego trap-pomost pasażerski i trap ładunkowy z siatką.



Andrzej - to jest tak jakbym ja zrobił model np. wnętrza kopalni a jakiś sztygar-modelarz po obejrzeniu dodałby komentarz co i jak...
Pytaj - co mogę to pomogę a inni forumowicze może też dorzucą swoje uwagi i poprawki do moich wpisów.

Post zmieniony (03-05-15 07:50)

 
03-05-15 08:39  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Bosmańskiego nie ma na żadnym z planów . Podejrzewam ,że "twój" model przedstawia jego pierwotną wersję . Zerknij na moje zdjęcie powyżej , nie ma ładowni , stąd i "******" na pokładzie :))) a i gretingi mogły się znależć . Jeśli masz zdjęcia dziobu w większej rozdzielczości proszę podeślij na @ ( stopery ) .
Przy okazji , a co to ??? oznaczone strzałkami .


--

Post zmieniony (03-05-15 09:08)

 
03-05-15 15:42  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tą ładownię nazwałem "bosmańską" ( normalnie to jest oddzielny magazynek bosmański na farby i inne zapasowe klamoty) wnioskując, że w niej trzymane są na przelotach liny cumownicze.
OK, model z GPM to model "SB" po przebudowie bez tej ładowni.
Jedna ładownia na dziobie to popularnie zwana na statku tzw. "bagażówka' (bagaż pasażerski tzn. zbite skrzynie/samochody i inne duże paki).
Wg mnie wszystkie "sznurki" (cumy) chowane były dźwigiem przed przelotem do tej ładowni.



Sądzę, że będziesz robił model z zakrytą ładownią.
Te zaznaczone strzałkami na forszocie "dinksy" obok okien to... to nie wiem co to za diabły !
Okna to okna różnych biur - intendenta, st. ochm. Owe "dinksy" są tylko z prawej burty - wyglądają na przyspawane plyty i zamalowane. Może to wzmocnienie konstrukcji ściany nadbudówki, może były tam jakieś pęknięcia/wygięcia ? (takie konstrukcje z otworami właśnie do takich celów są stosowane). Podaruj to sobie.

Post zmieniony (03-05-15 15:45)

 
03-05-15 19:14  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może masz i rację !
Szkoda, że tak słabe jest to zdjęcie ale jak je max. powiększyłem to widać, że te elementy są jednak przy wszystkich oknach. Jedne dzielone w pionie inne w poziomie. Od prawej burty jest pięć okien i przy wszystkich są one z lewej strony a przy maszcie wentylacyjnym ładowni chyba widać zawiasy. Nie sądzę by było jakieś zdjęcie z założonymi na okna - nikt przy sztormowej pogodzie nie miałby prawa iść na dziób by zrobić fotkę.
Muszę poszukać innych zdjęć - może będą lepiej widoczne.

Na poniższym zdjęciu - ładownia i pokład ładowni bez cum (w rejsie)



Na tym już wyciągniete (albo przed schowaniem) - przed lub po porcie

 
07-05-15 16:36  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Żuraw pokladowy na pokladzie spacerowym w wykonaniu Alskiego.


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
07-05-15 17:26  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ooo ,,, i ładownia zakryta brezentem ! Rener dźwigu i hak usztywnij by był idealnie w pionie.
Troszeczkę (jak dla mnie) za gruby flagsztok ze światłem kotwicznym.
Jak zwykle wtrącam swoje "trzy grosze" - to jest po prosu pokład przedni nadbudówki, Jest on na tym samym poziomie co pokład spacerowy lecz ten ostatni zaczyna się od promenad L/P burta.
Widzę, że dałeś "cała naprzód" i tak trzymać !

 
07-05-15 17:35  Odp: [R]TSS Stefan Batory 1:200GPM oprac. Tomasz Król
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wyjaśniam , wymiary masztu na dziobie ( flagsztok ) zmniejszą się ( będzie wymiana elektryki ) .Na żurawie pozostanie bez mian . To co widać do jedna nóżka diody . Będą takie same.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 22Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024