FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-02-15 10:16  [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Model ten wybrałem z kilku powodów:

1. Podoba mi się konstrukcja, co jest w sumie najważniejsze przy wyborze modelu :)
2. Chęć podszlifowania "warsztatu" - podklejanie części, jakieś tam małe dodatki "nieprzewidziane w projekcie" itp.
3. Chciałem zmierzyć się z jakimś modelem, o którym krążą niezbyt pochlebne opinie. Chciałem udowodnić sobie, że poradzę sobie z jakimiś tam niedogodnościami, przeszkodami w trakcie budowy.
4. Mały Modelarz - klasyk :)
5. Projektant (B. Wasiak) - klasyk :)

Można zapytać, po co brać się za takie modele, pełne "niedociągnięć", skoro jest na rynku mnóstwo lepiej - co nie znaczy trudniej! - opracowanych itd. Ale to jest MM, na którym wielu dorastało i ćwiczyło, a ja jestem człowiek sentymentalny :), a Pan Projektant to również legenda człowiek. Krążą opinie "takie sobie" o Jego projektach, a ja przyznam szczerze - zaczynam czuć swoistą sympatię do modeli p. Wasiaka :) Przy odrobinie (czasem więcej :p) wysiłku, ukończone stanowią ciekawe wg mnie modele.

Co do samego modelu - jak wspomniałem krążą o nim niezbyt dobre opinie. Rzeczywiście, było sporo niedociągnięć. Gondole silnikowe - coś z nimi było nie tak. Wychodziły niesymetryczne, jedna wyżej, druga niżej, ale jakoś sobie z tym poradziłem. Jedna w dół, druga w górę, klejowa szpachla, retusz i przynajmniej są równo. Wymiękłem natomiast przy owiewce. Niestety sklejenie jej prawidłowo przerosło moje możliwości i nie jest ona zrobiona tak jak powinna (tylna jej część to wariacja nt. owiewki w 410tce). Trudno. Mądry nie zauważy, a głupi pomyśli że tak ma być (jak to ktoś na tym forum kiedyś już wspomniał, a ja obrałem to za motto mojego sklejactwa :) ). Odciąłem lotki i stery, pogrzebałem troszeczkę we wnętrzu kabiny pilota i strzelca, ale bez fajerwerków. Ot żeby tak płasko nie było. Model jest bez podwozia, ponieważ nie jest ono zbyt rozbudowane. Poza tym model będzie wisiał. Tak więc i wilk syty i owca cała. Tyle babulenia, jeśli ktoś przeczytał to mi miło :)

 
28-02-15 11:16  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja osobiście chyba już nigdy nie sięgnę po żaden model p. Wasiaka, ale podziwiam za odwagę :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-02-15 11:45  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Przeczytałem. Też mam sentyment do Małego Modelarza. A model uważam, że skleiłeś dobrze, starannie i czysto.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
28-02-15 11:55  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Gratuluję ukończenia modelu wygląda czysto i schludnie.
Co do MM także mam WIELKI sentyment do tych modeli i pewnie wielu wyda się to dziwne ale zdecydowanie wolę je od wielu innych modeli współczesnych wydawnictw nie przeszkadzają mi także projekty P. Wasiaka są wymagające ale da się skleić z nich całkiem zacne modele.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
28-02-15 14:19  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
karolx   

A ja wykonałem nim manewr Cewy i tyle.

 
28-02-15 14:44  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

piękny
a Bączkowski , Komuda Wasiak ,Karpiński to klasyka i jeszcze parę nazwisk twórców

Wasiaki naprawdę bardzo dobrze pasują

 
28-02-15 16:40  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co Ty chcesz od kabinki, ładnie wyszło tak jak zresztą cały model. Szkoda, że bez podwozia. Może jeszcze dorobisz?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-02-15 16:48  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Jak dla mnie największa zaletą tego modelu jest właśnie brak podwozia, które w samolocie wygląda jak 500 litrowy box założony na dach Ferrari Italia.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
28-02-15 17:34  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję Panom za pozytywne komentarze!!!

Co do czystości niestety na żywo wygląda to nieco gorzej. Kabina jest źle sklejona, ponieważ tylna jej część powinna "schodzić" bardziej w dół i praktycznie złączyć się z kadłubem - jeśli wierzyć rysunkom i zdjęciom w necie. I górne jej części (składa się z dwóch połówek) nie schodzą się zbyt ładnie. Powinna również być bardziej spłaszczona. Chociaż w galerii z 50lecia MM Kolega ReVan_1991 skleił ją podobnie. Ponadto są szpary między kawałkami folii imitującej szybę. Co do podwozia - model wisi już pod sufitem więc raczej już nie będę dorabiał :)

Za komentarze jeszcze raz dziękuję!

Post zmieniony (28-02-15 17:37)

 
28-02-15 17:58  Odp: [G] Messerschmitt Me-410 MM 1-2/99
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

też skleiłem ten model bez podwozia, wyszedł jak na mój standard paskudnie, ale spokojnie sobie wisi w Aeroklubowej kafejce.
Odnośnie modeli Pana WASIAKA.... modele do końca lat 80-ych proste (taki ogólny standard) ale ładnie spasowane bez zbytniej przymiarki np P-11c tylko potem coś zaczęło nawalać, ale pojawił się MISTEWICZ i paru innych mocnych, więc zostaję przy MM

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024