FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-01-15 21:56  [G] KW-85 /Answer/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Zapraszam do galerii czołu KW-85 Anawera. Model sam w sobie spasowany, mankamentem jest jego instrukcja a raczej braki. Nie ma rysunku montażowego koła napędowego i napinającego. Przy budowie szkieletu wieży zwłaszcza tyłu wieży od dołu jest wielka tajemnicą i tu przydała się relacja Beaty. Brakujące rysunki wspomnianych kół można zapożyczyć z wycinanek modeli KW-1 i KW-2 bo to ta sama konstrukcja. Od siebie dodałem malowanie zimowe metodą na lakier do włosów i "drapałem" twardszym pędzelkiem. Fakturę odlewy wykonałem z akrylowej szpachli do drewna. Błoto wyszło jakie wyszło. Teraz fotki.







--

Post zmieniony (25-10-20 11:19)

 
29-01-15 22:00  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Opryskaj go trochę tym błotem powyżej błotników,bo wygląda jakbyś go zanurzył i wyjął. I pokombinowałbym z odcieniami onego błotka. Za mocno jednorodne kolorystycznie.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-01-15 22:01  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Rewelacja!!!

--

 
29-01-15 22:28  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wygląda jakby przez 5 lat był zakopany do połowy w błocie. Super! :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-01-15 22:46  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Góra mnie zauroczyła , jak spojrzałem poniżej błotników coś mi zwiędło... Nie umiałbym tego nawet w 1/10 zrobić jak ty ale wizualnie góra i dół gryzą sie niemiłosiernie. Nie pryskałbym dołu , raczej dól stonować byłoby lepiej. Pozdrawiam

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-01-15 22:51  Odp: [G] KW-85 /Answer/
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dla mnie rewelwcja,choć na kołach dałbym trochę farby ,,ale widząc jak wyszło to u Ciebiem,pozdrawiam pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-01-15 23:18  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Całość super, zresztą jak zwykle. Ale to błotko... W takim wydaniu lepiej wyglądałby w jakiejś dioramce. A poza tym to błoto jest... niekonsekwentne. Niektóre fragmenty podwozia/zawieszenia nie są ubrudzone (za wahaczami) i to jakoś tak razi. Moim zdaniem wszystko od spodu powinno być utytłane...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-01-15 23:29  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No i pojazd w ruchu. Przetarłbym sreberkiem wystające elementy gąsienic i mocniej bieżnię wewnętrzną.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
30-01-15 08:05  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Konstruktywna krytyka jest zawsze wskazana. Krystian, wybacz, ale z tym bajorem troche przekombinowałeś. Gąsienice wyglądają bardziej na mocno zardzewiałe niz zabłocone.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
30-01-15 09:11  Odp: [G] KW-85 /Answer/
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

O ile cały model a zwłaszcza zimowe camo mi się podoba to to błoto jakoś do mnie nie przemawia, rzeczywiscie wygląda jak złapany za wieże i wsadzony do bajora.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
30-01-15 09:35  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Bardzo udany model ;-)

 
30-01-15 15:51  Odp: [G] KW-85 /Answer/
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mi tam się podoba.
Krystian mam jedno pytanko odnośnie metody z lakierem. Cy farbę zdrapywałeś zaraz po nałożeniu i lekkim podeschnięciu, czy odczekałeś np. dobę? Też będę kombinował w tym kierunku, ale ja nie wyrobie się za jednym posiedzeniem z tym całym procesem. Chcę zrobić odłażącą farbę, a model będzie miał dwubarwne kamo więc za jednym razem nie dam rady.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
30-01-15 15:55  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo podoba mi się jak wykonałeś ten model. O brudzeniu się nie wypowiadam, bo sam kiedyś byłem w garniturze z nogami do kolan utaplanymi w takim błocie i bez jednego buta :))

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-01-15 17:35  Odp: [G] KW-85 /Answer/
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Krystian! Model fantastyczny!
Nie podejmuję się komentowania czy "dobrze ubłocony" czy nie, bo i tak nie potrafiłbym zrobić takiego modelu ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-01-15 23:36  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Cieszę się z Waszych komentarzy i sugestii model wart dopracowania. Popracuję nad modelem a co uzyskam to zaprezentuję.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
31-01-15 08:02  Odp: [G] KW-85 /Answer/
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Krystian, czytałeś moje pytanie?

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
31-01-15 08:09  Odp: [G] KW-85 /Answer/
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model wykonany pod wzgledem jakości jest dobrze. Ale jedna rzecz psuje efekt. Tak zdewastowany i zardzewiały nie jest czołg który przestał 60 lat w glinance. Można sobie obejrzeć filmiki z wyciągania wraków czołgów na you tube.

 
31-01-15 09:43  Odp: [G] KW-85 /Answer/
GawithApricot   

Nie rozumiem stwierdzenia, że błoto na układzie jezdnym wygląda mało wiarygodnie. Zastosowany przez Pana Krystiana kamuflaż sugeruje, że w lecie ten czołg nie jeździ(ł) ;) Wczesnozimowy przejazd przez zabłoconą drogę jak najbardziej mógł się tak właśnie dla czołgu skończyć. Jak wiemy z fizyki pod wpływem obniżenia temperatury prawie każda substancja gęstnieje, zwiększa się jej lepkość etc. więc błotko jakie widzimy w lecie, zimą będzie półzakrzepłą breją, która właśnie w tak podobny sposób mogła oblepić kółka (zwiększona adhezja) ;) Czemu tylko poniżej błotników czołg jest utytłany? No bo po to właśnie są błotniki :) A ciężko doszukiwać się zabłocenia na wieży skoro błotko było zbyt gęste, żeby wyprysnąć znad koła napędowego (jeśli założymy, że czołg jechał do przodu :P), ominąć wystający tylny fragment błotnika i ubrudzić nadwozie ;) Jak dla mnie logika ubrudzenia czołgu zastosowana przed Pana Krystiana jest bardzo sensowna, choć ekspertem nie jestem, co mocno sygnalizuję.

Sam model prezentuje się genialnie, gratuluję :)

Post zmieniony (31-01-15 09:45)

 
31-01-15 10:47  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jeszcze nigdy chyba błotko nie wywołało takiej dyskusji na forum jak tutaj. Jasne, że błotko oblepiłoby spodnią część modelu tylko pytanko, czy wybiórczo ?



A propos ostatniego wpisu. Przy zgęstnieniu substancji do postaci "pół zakrzepłej brei" to raczej stawiałbym na kohezję a nie adhezję ;)))

--

Post zmieniony (01-02-15 11:01)

 
31-01-15 11:13  Odp: [G] KW-85 /Answer/
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Góra czołgu wygląda bajecznie, wspaniałe odwzorowanie styranego kamuflażu zimowego. Brawo!

Dół to już inna para kaloszy. Widać tutaj dużą niekonsekwencję w brudzeniu poszczególnych partii wanny. Rażą najbardziej czyste miejsca, w których właśnie brudu i syfu powinno być najwięcej, czyli wszelkie zakamarki wokół osi wahaczy czy kół napędowych i napinających. Wygląda na to, że brudzenie było wykonywane w dużej mierze (jeśli nie w całości, pomijając gąsienice) po sklejeniu całego układu jezdnego, a może i po nałożeniu gąsienic. Koła wyglądają nie jak ubłocone, a jak pomalowane bardzo dokładnie jakąś brązową farbą, przydałoby się więcej grudek etc. Poza tym wiele zakamarków i szczegółów powinno być przysłoniętych przez błoto.
Gąsienice (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz) wymagają choćby lekkiego przetarcia metalizerem, podobnie jak obręcze kół jezdnych.
Jeszcze trochę przykurzyć różnymi kolorami pigmentów i byłoby fajnie:-)

Wykonanie śladów eksploatacji, brudu, a w szczególności błota, to nie jest bułka z masłem. Lepiej zrobić czegoś mniej, bo linia przesady jest bardzo cienka. Nie od razu wszystko musi wyjść tip top.

Patrząc na modelarską drogę Krystiana, jestem przekonany, że wkrótce i błoto nie będzie mu straszne:-) Bo zimowy kamuflaż to perfekcja:-)

Pozdrawiam.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-01-15 11:34  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Sam model jest bardzo fajny, ale co do tego błota, to zgadzam się w dużej części z moimi Szanownymi Przedmówcami. Zawsze błoto czy też inny sposób brudzenia modelu wywołuje wiele komentarzy wśród Forumowiczów, co jest też kwestią:
a) doświadczenia-ktoś służył w pancerniakach i z autopsji wie, jak coś takiego wygląda;
b) zdjęć, którymi się posiłkujemy przy takiej waloryzacji ( w ruchu, w spoczynku, porzucony na polu walki, po wydobyciu z bagna itp);
c) wyobraźni popartej wiedzą oraz zmysłu artystycznego wykonującego.
Przepraszam więc Kolego Krystianie za trochę krytyki Twojego wykonania tego "błotniaczka", ale nie pasuje mi to do żadnej z wersji, która byłaby adekwatna do takiego ubłocenia pojazdu pancernego. Wiele razy na Forum pisałem już o tym, więc tylko wypunktuję, bo nie wiem jaki stan pojazdu chciałeś przedstawić?
metalowe bieżniki kół, zęby gąsienic, ślad toczenia na wewnętrznej stronie gąsienic, , okolice wahaczy, za kołami,osłona mechanizmu napędowego, ostra granica odcinająca część ubłoconą od czystej, równomierne zatkanie błotem wafelków gąsienic itd.
Ale i tak Cię podziwiam, bo ja nie odważyłem się jeszcze na błocenie modelu, mimo ponad 47 letniej praktyki w ich wykonywaniu. :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
31-01-15 15:20  Odp: [G] KW-85 /Answer/
GawithApricot   

Adhezja adhezją, a kohezja kohezją :) Niemniej zaznaczam, że nie mam zbyt dużego doświadczenia i wiedzy, po prostu brudzenie w takiej formie ma dla mnie sens i wydaje się prawdopodobne ;)
Jeśli jednak autor wątku zdecyduje się na wprowadzenie modyfikacji, to z niecierpliwością będę wyczekiwał na aktualizację galerii, serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia :)

 
31-01-15 16:09  Odp: [G] KW-85 /Answer/
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Błoto to błoto a rdza to rdza. Ktoś tu dał fotkę wozu bojowego o podwoziu gąsienicowym który przejeżdza przez błoto i są nalewki błota na kołach i gąskach. A taka rdza to nie wyszłaby nawet po 10 latach wojny pod warunkiem że czołg by nie został zniszczony. Tak że poniżej błotników jest bzdura i tyle.

 
31-01-15 17:55  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Marcin2248 zimowy kamuflaż wykonałem farbami akrylowymi. Po naniesieniu koloru bazowego na model położyłem lakier do włosów najtańszy jaki znalazłem w markecie. Jak wyschło kolejna warstwa białej farby. Po odczekaniu jak wyschnie jakieś 30 minut pędzelek moczyłem w wodzie i tarłem pędzelkiem nadmiar płynów zbierałem chusteczką higieniczną. Kolejnym krokiem była warstwa sidoluksu i wykonanie tzw. biedronki, która dopełniła efektu.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
31-01-15 18:48  Odp: [G] KW-85 /Answer/
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Krystian, technika jest mi znana. Chodziło mi o czas od nałożenia farby do skrobania. U Ciebie było ok 30 min, a u mnie przy nakładaniu dwubarwnego kamo będzie to dłuższy czas. Zastanawiałem się czy po jakiejś dobie farba nadal będzie schodzić.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
01-02-15 00:28  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Tak wystarczy zwilżyć fragment, który będziemy ścierać i trochę odczekać tak robiłem przy pierwszym modelu ale przejścia były bardziej ostre choć to może kwestia doświadczenia w drapaniu. Życzę powodzenia.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
01-02-15 09:33  Odp: [G] KW-85 /Answer/
terenkoza 

Na Forum:
Galerie - 1
 

halo :)

Krystian, pekna praca :) gasky jest od koho ?? GPM ?? ANSWER ??

 
01-02-15 21:14  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Gąsienice zakupione w GPM

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
02-02-15 19:11  Odp: [G] KW-85 /Answer/
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Krystian ile przeznaczyłeś czasu na wykonanie tego modelu? Podziwiam wykonanie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
21-02-15 20:37  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Obiecałem, że powalczę i podobno jest teraz znacznie tragiczniej.


A błoto na żywo jest w 19 sekundzie filmu.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
21-02-15 20:50  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krystian jest OK, tylko musisz na odwrót: mokre na zewnątrz, a podsuszone we wgłębieniach i jako luźne ciapki na pancerzu. Może popatrz na koparki i spychy na budowach? To najlepszy materiał poglądowy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-02-15 20:51  Odp: [G] KW-85 /Answer/
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Są tacy co twierdzą że tzw. papracze malują modele po to żeby ukryć niedoskonałości własnego warsztatu.
To co w takim razie powiedzieliby o Twoim modelu? ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-02-15 10:15  Odp: [G] KW-85 /Answer/
GawithApricot   

Wcześniejsza wersja błota była lepsza, ale chyba tylko mnie się podobała.

 
22-02-15 10:30  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Niestety wszystkich nie zadowolisz:)

--
Pozdrawiam!

 
22-02-15 11:07  Odp: [G] KW-85 /Answer/
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tamta rdza była trochę surowa,trochę się odcinała od reszty no inna bajka,taraz obraz jest spójny,błotko wygląda realisticznie wg mnie oczywiście,może postaw ttanka na dioramce,pozdrawiam Marek

Tu jakaś zabawa
--https://www.youtube.com/watch?v=whWJ_JNvLHI
Sen modelarza
https://www.youtube.com/watch?v=xx_qeU4MsbM

Post zmieniony (22-02-15 11:37)

 
23-02-15 21:08  Odp: [G] KW-85 /Answer/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

A mnie w tej wersji o wiele bardziej się podoba, bo wygląda bardziej zbliżony do rzeczywistości niż to wcześniejsze błocenie, które było (oczywiście zastrzegam, że jest to wyłącznie moje osobiste zdanie byłego pancerniaka) bardzo surrealistyczne. Natomiast teraz wygląda jakby rzeczywiście wytaplał się w solidnym błotku i albo z niego wylazł i niewiele przejechał, bo błoto nie zdążyło odpaść nawet tam, gdzie najszybciej powinno; albo też został w nim uszkodzony i porzucony, a niezależnie co było dalej, to mokre błoto zdążyło wyschnąć lub zamarznąć-to tylko kwestia wyobraźni i już fajna diorama.
Pozdrawiam Cię Krystianie i naprawdę gratuluję, bo ja chyba nigdy nie będę miał odwagi tak pięknie upaćkać swojego modelu, co nawiasem mówiąc też wiele osób mi zarzuca, że moje wytwory modeli czołgów są jak z fabryki :-) . Mam też nadzieję, że wybaczysz mi tę odrobinę krytyki poprzedniego błocenia.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024