FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-02-15 15:03  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Rudolf twój Avatar wygląda jak mój MiG 25 jest OLBRZYMI ;)
Co do modelu stare przysłowie mówi od przybytku głowa nie boli - kto chce ten kupi kto uważa, że jest zbyt podobny do innego wydania, nabędzie inny model i problem rozwiązany.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
19-02-15 16:42  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Rudolf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Albo jeśli ktoś uważa że jest zbyt podobny do innego wydawnictwa, a zauwazy że ten "zbyt podobny" nie dość że nie gorszy to jeszcze tańszy, to zapewne wybierze jego.

A tak a propos "podbierania" sobie opracowań, to OMG...! Oba są zaskakująco podobne do opracowania niemieckich inżynierów...! Szkoda że już nie żyją, bo można by i na nich trochę psów powieszać... :D





Zmniejsz avatar, jest niezgodny z dopuszczalnymi rozmiarami na Forum.


Rajkub

 
19-02-15 18:20  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

ABC napisał:

"Ja na pewno kupię bo samolot ładnie się prezentuje. Ta 152 był dostępny tylko z wydawnictwa znad morza, a że nic z tej firmy nie kupuję i nie kleję bo zamiast modeli do sklejania to są arkusze wypełnione paranoją to czekałem aż w końcu ktoś z prawdziwych modelarzy rzuci na rynek Ta."

Jeżeli te modele znad morza są "arkuszami wypełnionymi paranoją" to ten także, bo poziom skomplikowania oraz sama koncepcja modelu jest bardzo zbliżona. Wobec tego, że oba projekty są podobne nie rozumiem dlaczego jeden jest dla Ciebie paranoją, a drugi jest świetnym modelem, który chcesz nabyć. To nie jest żaden atak w Twoim kierunku, po prostu nie rozumiem Twojego toku myślenia.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-02-15 20:35  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już ci stachoo odpowiadam. Generalnie wiadomo że mamy inne czasy i modele typu wasiaki z mm to troche zacofanie. Ale to co teraz często się zdarza w nowych opracowaniach w programach komputerowych to dramat. Przyjrzyj się halom, arkusze upstrzone krajanką i milmetrowymi częściami. Owszem było z hala parę fajnych modeli np.Gladiator. Ale ja od czasu Helldivera już nie kupuję z tego wydwanictwa bo detalizacja ma swoje granice. To w końcu służy do sklejania. Przyglądam sie ponownie arkuszom Ta z Kartonnej i dramatu tu nie widzę , chyba że nie wstawili wszytkich arkuszy. A na większości hali to można dostać oczopląsu od malutkich upchanych częśći.

 
20-02-15 12:48  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

A ja siedzę sobie w pracy. Nie mam za bardzo co robić, więc też dodam sobie taki wpis nic nie wnoszący do dyskusji, otóż:
nie kupię Ta-152, ani od Kartonnajajego ani od Hala, bo mi się nie podoba. Samolot brzydki jak noc listopadowa. Silnik rzędowy, dziub jak przy widlastym, a przy tym długi i chudy jak szybowiec, z tym że to nie jest szybowiec. fuj!

 
20-02-15 18:49  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
AWOT   

Ta-152 to jeden z najładniejszych myśliwców! Aż dziwne, że jego przodkiem jest grubiutki Fw-190 A (który też ma swój urok).
Kmicic, chyba pomyliłeś silnik gwiazdowy z widlastym ;-)

--

AWOT

 
20-02-15 21:20  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

a faktycznie, pomyliłem :D

 
20-02-15 22:47  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
San80   

Witam koleżanki!

Nie czekał, że mój model wywoła tyle emocji. :)
Powiem od razu, model jest opracowany z zera.

Z powodu podobieństwa z modelami Halinskiego.
Jak modelarz ostatecznie sformowałem się na modelach Pana Halinskiego i uważam za przyznanego lidera jego wśród wydawców. Mi podobają się technologiczne rozwiązania i zasady projektowania jego modeli. Uważam za całkiem udane ich.
Toż nie kopiuję modelu Halinskiego, projektuję swoje modele po podobnych zasadach. A to, zgodzicie się, różne rzeczy. Spodziewam się, to rozjaśniło sytuację.

Oznaczenie detali.
Dla unifikacji jest wzięty podobny system oznaczenia. Ona jest wygodna, do jej wszyscy nawykli. Po co wynajdywać rower? Tym więcej, że Polska - to ogromny rynek.

Akcesoria.
Planują się laser krojenie i latarnia.

Oryginał tekstu
Приветствую коллеги!

Не ожидал, что моя модель вызовет столько эмоций. :)
Скажу сразу, модель разработана с нуля.

По поводу схожести с моделями Халинского.
Как моделист я окончательно сформировался на моделях Пана Халинского и считаю его признанным лидером среди издателей. Мне нравятся технологические решения и принципы проектирования его моделей. Я считаю их вполне удачными.
Поэтому я не копирую модели Халинского, я проектирую свои модели по схожим принципам. А это, согласитесь, разные вещи. Надеюсь, это прояснило ситуацию.

Обозначение деталей.
Для унификации взята похожая система обозначения. Она удобна, к ней все привыкли. Зачем изобретать велосипед? Тем более что Польша – это огромный рынок.

Аксессуары.
Планируются лазерная резка и фонарь.

 
20-02-15 23:02  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Witaj San80. Model wygląda na super zaprojektowany, skleiłeś surówkę i wygląda też dobrze, ale oglądałem fotki arkuszy już wydanego modelu i mam pytanie związane z drukiem. Czy to jest wina zdjęć, że widać na arkuszach dziwne ziarna , kropki białego koloru na elementach ciemnych? Czy to jest wina drukarni, tej gdzie był model drukowany?

 
21-02-15 00:27  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć San80. Wybrałeś sobie fajny styl projektowania, oby tak dalej.

Na łączeniu części nr 48 i 47 najprawdopodobniej odrobinę rozjedzie się kamuflaż. Warto na budowany model testowy nanosić granice kolorów, można wtedy takie drobne błędy wyeliminować.

Czekam na kolejne ciekawe projekty. Pracujesz nad czymś teraz?

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024