FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-02-15 20:01  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
cooler 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzie, ten model jest opracowany od postaw.

--
Przepraszam, używam tłumacz

 
18-02-15 20:02  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie tam nie przeszkadza. Jak nie będzie za drogi na moją kieszeń to sobie zakupię.
Podoba mi się to że są szablony do wykonania kopyta do wytłoczenia kabiny, czego praktycznie w polskich wydawnictwach nie ma, są jedynie płaskie szablony z których ciężko zrobić poprawne kopyto.
Ciekaw jestem tych wzorników kolorów.
Pamiętajmy, że model głównie jest wydany na ich rynek.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-02-15 20:09  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ciekawe zatem czemu instrukcja jest napisana cyrylicą a oznaczenia części po naszemu?
Skoro to model na rynek rosyjski to po co dawać polskie oznaczenia części? A jeżeli na rynek zachodni ogólnie, to mogłby być w całości po angielsku przecież. Albo w całości cyrylicą. Skoro instrukcja jest w tym języku, to oznaczenia też powinny.
Sama instrukcja na pierwszy rzut oka wygląda jak u Hala. Dla mnie to wysoce podejrzane.

--

Post zmieniony (18-02-15 20:10)

 
18-02-15 21:16  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

aleś przywalił. idąc tym tropem, skoro model jest na rynki europejskie to czemu części oznaczone są jakimiś tam cyframi/liczbami arabskimi, a nie rzymskimi? bo większość "zgubiła" by się licząc powyżej X?

 
18-02-15 21:28  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Taaa.... a Kopernik była kobietą... Einstein też była kobietą... a to wszystko przez syjonistów... ziemia dla ziemniaków, Y.T. go home!!!... I w ogóle to wydawnictwo odpowiada za śmierć Johna F. Kennedy'ego, Elvis był kosmitą, "The Truth Is Out There"...

Jeszcze jakieś teorie spiskowe przychodzą komuś na myśl?

Sam często gęsto korzystałem ze sprawdzonych technik i patentów gdy dorabiałem coś do swoich modeli. Proszę bardzo: ukamieniujcie mnie za to :-D A jak się komuś nie podoba, to niech nie ogląda moich wypocin. A ja dalej będę podpatrywał lepszych od siebie, korzystał z ich wiedzy i uczył się na cudzych błędach.

Dostajecie bardzo ładnie opracowany model ciekawej konstrukcji. Niechceta? To nie kupujeta!

No ale nie zostało wydane w wydawnictwie XYZ. Tylko ZYX. Tosz to obraza majestatu i odżegnanie się od czci i wiary... Przeprowadźmy proces inkwizycyjny i spalmy na oczyszczającym stosie.

Zygać mi się już chce jak widzę kolejny raz próby, bardzo nieudolne i żałosne, prowadzenia na forum chamskiego, agresywnego marketingu szeptanego (dociekliwi sprawdzą sobie co to określenie znaczy, a zainteresowani wiedzą doskonale). Mało wam tego gówna w życiu codziennym? Musicie to przemycać na płaszczyznę hobby? Bo ja to odbieram jako wyraźny spadek sprzedaży u konkurencji i przysłowiowe chwytanie się brzytwy przez tonącego.

Przepraszam cooler, że trafiło to na Twoją prezentacje modelu. Model mi się bardzo podoba. Doszukiwanie się teorii spiskowych, przez co poniektórych, już nie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-02-15 21:36  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cooler , czy model będzie dostępny w sklepie internetowym gpm?

--
Pozdrawiam !

 
18-02-15 22:17  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I na cos takiego czekalem... Widze,ze rok 2015 powoli staje sie rokiem moich spelnionych modelarskich marzen :) Wiec siedze cichutko i czekam na kolejne :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-02-15 22:40  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja myslalem ze po pierwszym numerze kartonaja model w ktorym byla hayabusa tez identyczna jak u "starego hala" zamkneli dzialalnosc, ale nieeeeee, ale nieeee. Szata graficzna okladki sie ino zmienila.
Chyba ze to jednak inne wydawnictwo?
Pierwszy numer w gpm kupilem z 30zl, w przeciszowie w zeszlym roku byl za 15zl.
Cooler a podasz link gdzie można go kupic?
--

Post zmieniony (18-02-15 23:08)

 
19-02-15 06:53  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja na pewno kupię bo samolot ładnie się prezentuje. Ta 152 był dostępny tylko z wydawnictwa znad morza, a że nic z tej firmy nie kupuję i nie kleję bo zamiast modeli do sklejania to są arkusze wypełnione paranoją to czekałem aż w końcu ktoś z prawdziwych modelarzy rzuci na rynek Ta.

 
19-02-15 07:20  Odp: [N] Focke-Wulf Ta-152H-1 (Kartonnaja model)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chopin jak Ci sie chce zygac to musisz isc do toalety, albo wziac sobie jakas tabletke. Bo i zygi i gowno w Twoim poscie. Moze chory jestes?

Grafika modelu wyglada znakomicie, detalizacja modelu rowniez sugeruje, ze model jest wysokich lotow. Gorzej wyglada surowka z relacji, bo szpary miedzy segmentami sa dosc spore. Teoretycznie nie powinno tak byc ze wzgledu na szkielet okretowy. Wiec ciekawe czy to wina projektu czy niezbyt udolnego sklejacza testowego. Nie wyglada to dobrze, wiec na przyszlosc proponuje projektantowi znalezc lepszego testera.

Wedlug mnie model nie jest kopia Dory z AH. Widac, ze jest wzorowany na nim, ale ma wiele rzeczy zrobionych inaczej. Ale nawet jezeli jest to cos w rodzaju plagiatu, to mysle, ze Pan Halinski temu nie odpusci i skonczy sie jakims postepowaniem prawnym. Jednak na dzien dzisiejszy, ja zamierzam zakupic model i ciesze sie z tego opracowania.

Co do oznaczen, to w wyjasnieniu symboli w instrukcji jest L, P, WPS co ewidentnie nie jest cyrylica. Takze mysle, ze autor postanowil trzymac sie standardow polskich modeli. Wiadomo, ze nasze wydawnictwa sa najchetniej klejone na swiecie, takze modelarze do tych oznaczen sa przyzwyczajeni. Uwazam to za dobry zabieg. Taka nieoficjalna standaryzacja :) Powinna byc jeszcze instrukcja przetlumaczona na polski (ze wzgledu na spory rynek) lub przynajmniej angielski.

Czy model bedzie dostepny w polskiej dystrybucji? Jaka cena za model?

Autorowi i Wydawnictwu zycze dobrej sprzedazy i kolejnych modeli na podobnym lub wyzszym poziomie.

Przepraszam za brak polskich znakow.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024