FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-02-15 22:11  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Czy możesz podać kolory jakimi malowałeś?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
17-02-15 22:19  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Bardzo fajna maszyna wyszła, najbardziej podobają mi się detale i kamuflaż. Dzięki za dobre fotki, które pomagają dokładnie ocenić Twój model.

Post zmieniony (17-02-15 22:21)

 
17-02-15 22:41  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławek co do pytania nr. 2 to dioda czy szczoteczka? Szczoteczki udało mi się znaleźć zieloną i czerwoną. Szukam właśnie białej i żółtej. Odpowiednio wypiłowane idealnie udają klosze lamp. Tylko coraz trudniej takie znaleźć ;-( A jedna szczoteczka to dziesiąt lamp pozycyjnych w latadłach :-) Patent ukradziony od plastikowców ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-02-15 07:17  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Też chciałbym znać numery farbek którymi malowałeś.

 
18-02-15 19:43  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, Chopin to diodka świecąca, co do nr farb. Są to humbrole ,ale niestety mieszałem ,żeby uzyskac te odcienie wzorowałem się na przedostatniej Nowej Technice Wojskowej gdzie pokazane było zdjęcie NDR w kamuflażu mniej więcej jak w mojej Osie. Zielona Matt nr 102, mieszana z czarną, piaskowa Matt nr 155+ 186 , i czarna ale trzeba pokombinować. Pozdrawiam

 
18-02-15 21:00  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności ,wydaje mi się ,że te wynalazki stały kiedyś w jednostce wojskowej w Lęborku,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-02-15 21:22  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam. Z racji tego, ze tez mam zamiar w niedalekiej przyszlosci stawic czolo temu ,,brzydalowi,,to w miedzy czasie zbieram co sie tylko da na temat oryginalu.
I tak. Farby do tego typu kamuflazu produkuje firma LIFECOLOR a dystrybutorem jest TORO MODEL. Ponoc producent wzorowal sie na oryginalach, a skoro tak to nie powinno byc problemu z odcieniami farb.
To wiadomosc podpatrzona na forum plastikowym.
Nalezy jednak pamietac, ze jest to nowy kamuflaz, a co za tym idzie OSY malowane takimi barwami sa raczej nazwijmy to po modernizacji i wyglad radaru tego na gorze powinien byc nieco inny. Brakuje mu jeszcze jednego ,,radarku,, ktory mocowany jest do gornej czesci radaru glownego. Mam nadzieje, ze moja wypowiedz nie brzmi zbyt zagadkowo, z reszta mozna to podpatrzec na zdjeciach oryginalu.
Mimo drobnych potkniec model podoba mi sie. Gratuluje ukonczenia z takim efektem.
Pozdrawiam - Jacek

 
19-02-15 10:52  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Do Jacka, brawo za spostrzegawczość, faktycznie ten kamuflaż nanoszony jest na sprzęt po remoncie, ale mi się właśnie taki podobał. A może moja Osa przejdzie kiedyś remont? Pozdrawiam.

 
19-02-15 12:19  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl "Osa"
chicken 1 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.Świetnie wykonany model,jedyne co, to jak jeszcze nie był w remoncie można by mu troszkę upaćkać silniczek.Tam nigdy nie było sterylnie.Gratulację.

 
21-02-15 17:25  Odp: [G] Samobieżny zestaw opl
Kupierz   

Jacek, to co napisałeś to nie do końca prawda - nowe barwy otrzymały również egzemplarze pozbawione owego "radarku" (swoją drogą szkoda, że zabrakło go w modelu).

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /m/2015/02/21/i.php_3.jpg

--

Post zmieniony (21-02-15 17:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024