FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-02-15 23:11  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

I pomyśleć , że dopiero teraz zobaczyłem tę galerię. Jestem niepocieszony albowiem ubiegłęś mnie :)) Mam kilka pytań .
1. Czy burty pokładu spacerowego ( tego z oknami ze szprosami ) wycinałeś z kartonu czy skorzystałeś z laserów. Jeśli z laserów ,czy były malowane.
2.Jak pasowało poszycie, czy są jakieś niespodzianki. Czy stosowałeś podposzycie lub piankę
3.Poproszę parę zbliżeń.
4.Dlaczego w basenie nie ma wody ?
To wszystko, gratuluję serdecznie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-02-15 23:54  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

1. Lasery
2. Nie wiemy, ale 4 tyg.. to standard....
3. nie poradzę (do autora)
4. Zależy gdzie były robione zdjęcia, ..susza..:-))

 
13-02-15 01:02  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

OK, nie bede nic obiecywal - jedynie ze kupie Batorego... A pozniej sie zobaczy. Patrzylem na przyklady i wyglada mi to na cos w stylu HMS Dreadnought z MM - zwlaszcza kolor pokladu - jakies komentarze? Wiadomo cos na temat sklejalnosci modelu? Jest gdzies surowka/przykladowy model? Pytam bo jestem ciekawy jak to wyglada - w przypadku TSS Stefana Batorego to przyznam ze widzialem go osobiscie sklejonego w Przeciszowie w 2013 - i mnie zainteresowal...

- kolighyt - dzieki za linki - zobacze co sie da zrobic. Kiedys patrzylem na Lancastera z Fly Model - ale po zmniejszeniu do 1:200 (pomimo ze nie jest trudny) - nie da sie tego skleic...

- zbin - wiem, wystarczy skoczyc do ogrodu i pozrywac dolary z drzewa... Duzo sie czyta o Polakach co wracaja do PL i po krotkim czasie jada z powrotem. Z powodow osobistych mialem to szczescie ze spedzilem troche czasu w PL (po siedzeniu nascie lat za oceanem) i moglbym wymienic spora liste dlaczego jest jak jest... Generalnie - jak sie udaje ze sie pracuje, to udaja ze placa i w druga strone to samo... (albo inaczej - jak sie zada premii jak firma generuje straty - albo strajk, to nie bedzie dobrze). To jest temat na dluga dyskusje - ale nie tu i teraz...

- Alski:
1) burty sa wycinane z kartonu - skalpel, troche cierpliwosci i zabawa - nie ma tego znow tak duzo - jeden dluzszy wieczor i zalatwione...;
2) Kadlub mial zrobione podposzycie, laserowy szkielet jest jakies 3-4 mm za dlugi ale dzieki zapasowi nie bylo nic czego sie nie da ukryc/naprawic. Generalna uwaga do wydawcow - dodatek w kazdym kolorze wydanym w modelu to prosty, skuteczny i genialny pomysl - pozwala na naprawe upsow jak sie wydarza, bez koniecznosci kombinowania z retuszem i kolorami.
3) Czego konkretnie? Bo nie wiem za bardzo o co chodzi.
4) Sztorm byl i wychlapalo...

I naprawde nie wiem co z tymi 4 tygodniami... Model nie jest skomplikowany - gratulacje dla autora - duzy, ladnie zaprojektowany, nie skomplikowany ale rowniez nie uproszczony - laserowe elementy (jak np. laweczki w kolorze) to swietny dodatek. Wezmy na przyklad USS Erie z WAK - pojedynczy pom-pom ma wiecej czesci niz cala gorna nadbudowka z kominem, relingami i drabinkami w Stefanie Batorym.
Zrobilem ich pare - wiec nie bylo sie naprawde nad czym rozwodzic - nozyczki, klej i sklejamy - a nie prowadzimy akademicka dyskusje czy poklad byl w kolorze klonu, sliwy czy jodly - jak trzeba bedzie to sie zmieni kolor i po sprawie, a zdobyte doswiadczenie przyda sie przy nastepnym modelu... :)

--

 
13-02-15 08:04  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To połączę 2 w 1 poproszę o info w którym miejscu zabrakło poszycia ze względu na szkielet i poproszę zbliżenie jak wybrnąłeś :))).
Czy to nie aby na dziobie nie zabrakło poszycia ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-02-15 09:55  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj. Podobają mi sę Twoje model i Twoje podejście do modelarstwa :-)
Bez filozofii i gadania o nowych opracowaniach.
Zawsze z przyjemnością wracam do modeli z Twojej galerii.
Pozdrawiam i czekam na więcej

 
14-02-15 04:14  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Ok - oto co zrobilem z poszyciem.
Na zdjeciu czesc podwodna na dziobie przykleilem lekko za nisko - bo chcialem aby sie ladnie schodzila. W zwiazku z tym musialem burty rozciac wzdluz bialego paska i do czesci nizszej przykleilem od spodu wyciety kawalem bialego papieru - z wycinanki - i przykleilem do kadluba aby sie dobrze schodzilo z czescia podwodna (chodzilo mi zwlaszcza o numeracje zanurzenia). Nastepnie przykleilem gorna czesc aby byla rowno z pokladem. W efekcie szczelina jest niewiele wieksza niz oryginalny bialy pasek - jezeli ktos sie chce przyczepic - znajdzie milion innych powodow ;)



Nastepnie przykleilem rufe i czesc srodkowa. Poniewaz gora na dziobie miala rozne dlugosci po doklejeniu do kadluba w wyniku kombinowania - uzylem dodatkow i wkleilem latki, aby uzupelnic braki - jak na zdjeciu ponizszym.



dokker:
Pracuje w firmie, gdzie filozofow mam na peczki - a modelarstwo to moje hobby... Robie to aby sie zrelaksowac - wiec podejscie mam jakie mam... I nie bede zmienial. Podziwiam ludzi co maja cierpliwosc i odwage tworzyc wycinanki, bo to ogrom pracy - a ja sie zajmuje sklejaniem i moge jedynie powiedziec co mi sie podobalo lub nie - ale po fakcie (W teorii nie ma roznicy pomiedzy teoria a praktyka - w praktyce jest ;) ).

Dziekuje wszystkim za uwagi i zapraszam do sklejania - tyle swietnych modeli - tak malo czasu...

--

 
14-02-15 06:58  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dziękuję , za wyjaśnienie . Myślę ,że to jest wina za długiego pokładu dziobowego , widać to już na etapie szkieletu . O jakieś 2-3 mm.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-02-15 21:25  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Trochę spóźnione bo zaspałem ale co mi tam :o)
Gratuluję kolejnego fajnego modelu a o całym dobytku stoczniowym kolegi to trafnie inni się wypowiedzieli, oglądając zaszczepić się idzie :o) i tak właśnie było, nie ma co :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024