FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-02-15 18:39  Odp: [P] Mata do cięcia
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Olfa jest droższa,to prawda ale jaj jakość jest nie do przebicia.Kupiłem kiedyś inną polecaną w sklepie dla plastyków jakiejś francuskiej firmy i poza tym,że jest ładna to jej jakość jest mniej niż przeciętna.Po ośmiu latach użytkowania Olfy,następna też będzie tej firmy.Warto zapłacić więcej i mieć przyjemność z jej użytkowania niż kupić taniej i być rozczarowanym.Wyboru dokonuje jednak kupujący.Pozdrawiam.

--
jowisz32

 
21-02-15 11:49  Odp: [T] Mata do cięcia
OzzY 

 

ta MAX BRINGMANN to nic innego jak dawna mata z rossmana tylko rozmiar inny...

 
21-02-15 17:27  Odp: [T] Mata do cięcia
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Różni próbują podrabiać japońskie tworzywo maty, ale im nie wychodzi. Te podróbki są po prostu zbyt twarde, w dodatku w miarę starzenia ich twardość rośnie.
Ciekawi mnie ta oferta, nie wiadomo jakiej produkcji:
http://www.leniar.pl/shop,category,PRODUKTY_KRESLARSKIE,45.html

edit: Leniar jest dystrybutorem Olfy, więc te maty to chyba japońskie.

Post zmieniony (21-02-15 17:33)

 
21-02-15 18:07  Odp: [T] Mata do cięcia
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może i japońskie - cenowo zbliżone do OLFY. Nie dopatrzyłem się żadnego logo firmy.

 
21-02-15 20:14  Odp: [T] Mata do cięcia
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rozczaruję was trochę Panowie. Te maty z czasem, jak kierownik zauważył, "twardnieją". Jest to naturalny proces starzenia się tego tworzywa. Przerobiłem już kilka mat do ciecia różnych producentów i rozmiarów. Niestety po 3-4latach te maty zaczynają się kruszyć ;-( Niektóre szybciej, inne później ale zawsze z tym samym skutkiem: odłazi ta zielona warstwa od nośnej. W pierwszej kolejności, w miejscach narażonych na wysiloną eksploatację. Na to nie mam mocnych i cena tu nie gra roli. Do tego im starsza mata, tym łatwiej chwyta brud, i trudniej ją doczyścić. A sama bardzo chętnie oddaje go na cięte elementy ;-( Chciał, nie chciał po jakimś czasie trzeba ją wymienić. Ja bym bardziej się skupił na oddziaływaniu takowej na ostrza i ich szybkość tępienia się. To ważny parametr. Bo w innym wypadku, najtaniej będzie się zaopatrzyć w kawałek szyby, jako podkładkę do cięcia ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-02-15 21:47  Odp: [T] Mata do cięcia
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A czy nie byłoby taniej, zamiast maty kupić tekturę 2 mm, i co jakiś czas wymieniać ją na nową?

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
21-02-15 23:22  Odp: [T] Mata do cięcia
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Taniej na pewno, ale prowadzenie ostrza jednak zupełnie inne...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
22-02-15 15:48  Odp: [T] Mata do cięcia
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Panowie jaki problem?
Codziennie jak siadasz do klejenia-cięcia wrzuć do skarbonki złotówkę i po3-4 latach masz nową matę.

 
22-02-15 19:09  Odp: [T] Mata do cięcia
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dość dobre oferty na komplet:
http://allegro.pl/zestaw-mata-cm-a3-noz-ak-3-cyrkiel-cmp-1-olfa-i4954827529.html

 
22-02-15 21:52  Odp: [T] Mata do cięcia
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Tylko nie stawiać nic gorącego.Jak tak odkształciłem nieodwracalnie duży kawałek szklanką z kawą.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024