FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-02-15 02:57  [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Witam ponownie,

W ramach odskoczni od wszystkiego co strzela - ostatnie 4 tygodnie spedzilem dlubiac sobie przy modelu TSS Stefan Batory z wydawnictwa GPM. Model nabylem w zestawie z laserowo wycietymi wregami i relingami/detalami. Sklejalo sie go calkiem przyjemnie - moge spokojnie polecic. Z wlasnej winy musialem troche pokombinowac przy dziobnicy - dlatego bialy pas jest troche szerszy w kierunku dziobu (inaczej numery oznaczajace zanurzenie nie zgadzaly by sie - co doprowadzaloby mnie do szalu za kazdym razem patrzac na model). Zapraszam do komentarzy.



Dodatkowo - nasz "gigant" na tle innego giganta (z troche mniejszym przebiegiem) ;)



Post zmieniony (12-02-15 04:40)

 
12-02-15 07:24  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

PIKNY

a tu cos co przyblizy jednostke
http://statkiwycieczkowe.com/albumy/tss-stefan-batory/

i sa jeszcze zdjecia ze złomowania

 
12-02-15 08:01  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
rs77   

cztery tygodnie ?! :O

gratuluję modelu :)

 
12-02-15 10:03  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No ładne cacko... ale mnie brakuje tam Kargula i Pawlaka ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-02-15 10:07  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny model ,pięknego pasażera,swój kleiłem ;44 lata temu z MM ,nie wykonałem relingów ,a kartonowe mi się nie podobały ,jak ten czas ,,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-02-15 10:22  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję pięknego modelu !
PS - nie wiem czy to złudzenie ale pokład spacerowy na rufie (tam gdzie basen) jest lekko podniesiony do góry, podobnie jak niższy pokład rufy - pokłady nie są w poziomie.
Pozdrawiam

 
12-02-15 13:57  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ale w 4 tygodnie takiego grzmota?
Podziwiam i współczuję;)

 
12-02-15 14:09  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Bardzo ładny model, ciekawie się prezentuje.
A co to za budowany gigant. ten drugi?

 
12-02-15 14:32  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
kari   

,,, cztery tygodnie nie pracować (zawodowo), nie jeść, nie spać tylko cięcie, gięcie, dopasowywanie, klejenie; to jest coś, ale opłaciło się bo efekt jest niepodważalny.
Gratulacje.
------------------------------------------------------------------------------------------------

 
12-02-15 15:35  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Cztery miesiące w to bym uwierzył. Niezły kawałek transatlantyka.

 
12-02-15 16:08  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Dziekuje za uwagi. Wiec po kolei:
- zgadza sie - poklad spacerowy jest lekko podniesiony do gory - ale zdjecie powoduje o wiele wieksze zludzenie optyczne niz to wyglada w rzeczywistosci;
- ten wiekszy gigant w tle to kadlub Titanica z Fly Model;
- wbrew pozorom statek wcale nie jest skomplikowany - wydaje mi sie ze obecnie wydawane niszczyciele sa o wiele gorsze. Po sklejeniu bryly kadluba... nie zostaje wiele - nie ma skomplikowanych nadbudowek (jak np. Ise), uzbrojenia p-lot skladajacego sie z 40 czesci kazda (Gambier Bay). Tak naprawde to 4 weekendy i troche posiedzialem wieczorami w ciagu tygodnia - bo praca i dom zabieraja sporo czasu. Po prostu usiadlem, pocialem i ... skleilem - bez rozwodzenia sie. Nie taki diabel straszny - sporo duzych czesci - najwiecej czasu zajely... lodzie ratunkowe (ktore i tak sa sklejone na odwrot - bo numery i napisy sa na rufie a nie na dziobie lodzi - mialem problemy ze znalezieniem jakichkolwiek zdjec, ktore by pokazywaly jak to jest naprawde - wyszlo po...) ;)

--

 
12-02-15 16:13  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany model. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-02-15 16:14  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jako autor gratuluję świetnie sklejonego modelu. Cieszę się, że przyjemnie się go budowało :)

--

Post zmieniony (12-02-15 16:15)

 
12-02-15 16:37  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Komin to istny Pikachu :


klik

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
12-02-15 16:38  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ja do autora opracowania - model wspaniały ale chyba są drobne nieścisłości co do kolorystyki.
Namawiam do nowego opracowania MS "Batorego".
Pozdrawiam

 
12-02-15 17:06  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Świetny model, coś mało ostatnio cywilów tym bardziej gratuluje :)

Pozdrwiam
Jacek

 
12-02-15 18:02  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mea culpa ! Fakt, jest wydany. Pomysł przedni - TAKIE PASAŻERY obok siebie ...
Namawiam więc Rafała - co znaczą cztery tygodnie ! -:)

 
12-02-15 20:32  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Panowie,

Sklejenie M/S Batory do kompletu nie stanowi problemu, jednakze w chwili obecnej odpada z prozaicznego powodu - nie mam u siebie wycinanki... A za ocean to juz nie tak prosto zamowic - bo cena wysylki moze przekroczyc cene zawartosci. Wiec - najwczesniej w wakacje...
Na dzien dzisiejszy kolejka zawiera (niekoniecznie w tej samej kolejnosci):
- Bismarcka (ten co go mialem wyladowal w Toronto)
- Hood (komplet z Bismarckiem)
- Tirpitz - jakis pomysl na model Lancastera w skali 1:200? (bylby swietny z modelem Tallboy do porownania co go zalatwila...)
- Missouri
- Arizona
- Schleswig-Holstein (bo ten co mam to sklejony w epoce PRL-u)....
- Titanic - mam kadlub z czescia podwodna - wypadaloby kontynowac...

I pare innych ;)

 
12-02-15 22:01  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Co do Lancastera:
Modele Garego powinny być całkiem dobre do pomniejszenia (teraz 1-48)
http://www.papermodelers.com/forum/vbdownloads.php?do=download&downloadid=265
http://www.papermodelers.com/forum/vbdownloads.php?do=download&downloadid=256

Transatlantyk bardzo ładny:)

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
12-02-15 22:52  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Czyli Ty za oceanem? No tak tam to i czasu od cholery i pieniędzy, nie to co u nas, zapie....l i czasu mało a o pieniędzach nie wspomnę..;-))

 
12-02-15 23:11  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

I pomyśleć , że dopiero teraz zobaczyłem tę galerię. Jestem niepocieszony albowiem ubiegłęś mnie :)) Mam kilka pytań .
1. Czy burty pokładu spacerowego ( tego z oknami ze szprosami ) wycinałeś z kartonu czy skorzystałeś z laserów. Jeśli z laserów ,czy były malowane.
2.Jak pasowało poszycie, czy są jakieś niespodzianki. Czy stosowałeś podposzycie lub piankę
3.Poproszę parę zbliżeń.
4.Dlaczego w basenie nie ma wody ?
To wszystko, gratuluję serdecznie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-02-15 23:54  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

1. Lasery
2. Nie wiemy, ale 4 tyg.. to standard....
3. nie poradzę (do autora)
4. Zależy gdzie były robione zdjęcia, ..susza..:-))

 
13-02-15 01:02  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

OK, nie bede nic obiecywal - jedynie ze kupie Batorego... A pozniej sie zobaczy. Patrzylem na przyklady i wyglada mi to na cos w stylu HMS Dreadnought z MM - zwlaszcza kolor pokladu - jakies komentarze? Wiadomo cos na temat sklejalnosci modelu? Jest gdzies surowka/przykladowy model? Pytam bo jestem ciekawy jak to wyglada - w przypadku TSS Stefana Batorego to przyznam ze widzialem go osobiscie sklejonego w Przeciszowie w 2013 - i mnie zainteresowal...

- kolighyt - dzieki za linki - zobacze co sie da zrobic. Kiedys patrzylem na Lancastera z Fly Model - ale po zmniejszeniu do 1:200 (pomimo ze nie jest trudny) - nie da sie tego skleic...

- zbin - wiem, wystarczy skoczyc do ogrodu i pozrywac dolary z drzewa... Duzo sie czyta o Polakach co wracaja do PL i po krotkim czasie jada z powrotem. Z powodow osobistych mialem to szczescie ze spedzilem troche czasu w PL (po siedzeniu nascie lat za oceanem) i moglbym wymienic spora liste dlaczego jest jak jest... Generalnie - jak sie udaje ze sie pracuje, to udaja ze placa i w druga strone to samo... (albo inaczej - jak sie zada premii jak firma generuje straty - albo strajk, to nie bedzie dobrze). To jest temat na dluga dyskusje - ale nie tu i teraz...

- Alski:
1) burty sa wycinane z kartonu - skalpel, troche cierpliwosci i zabawa - nie ma tego znow tak duzo - jeden dluzszy wieczor i zalatwione...;
2) Kadlub mial zrobione podposzycie, laserowy szkielet jest jakies 3-4 mm za dlugi ale dzieki zapasowi nie bylo nic czego sie nie da ukryc/naprawic. Generalna uwaga do wydawcow - dodatek w kazdym kolorze wydanym w modelu to prosty, skuteczny i genialny pomysl - pozwala na naprawe upsow jak sie wydarza, bez koniecznosci kombinowania z retuszem i kolorami.
3) Czego konkretnie? Bo nie wiem za bardzo o co chodzi.
4) Sztorm byl i wychlapalo...

I naprawde nie wiem co z tymi 4 tygodniami... Model nie jest skomplikowany - gratulacje dla autora - duzy, ladnie zaprojektowany, nie skomplikowany ale rowniez nie uproszczony - laserowe elementy (jak np. laweczki w kolorze) to swietny dodatek. Wezmy na przyklad USS Erie z WAK - pojedynczy pom-pom ma wiecej czesci niz cala gorna nadbudowka z kominem, relingami i drabinkami w Stefanie Batorym.
Zrobilem ich pare - wiec nie bylo sie naprawde nad czym rozwodzic - nozyczki, klej i sklejamy - a nie prowadzimy akademicka dyskusje czy poklad byl w kolorze klonu, sliwy czy jodly - jak trzeba bedzie to sie zmieni kolor i po sprawie, a zdobyte doswiadczenie przyda sie przy nastepnym modelu... :)

--

 
13-02-15 08:04  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To połączę 2 w 1 poproszę o info w którym miejscu zabrakło poszycia ze względu na szkielet i poproszę zbliżenie jak wybrnąłeś :))).
Czy to nie aby na dziobie nie zabrakło poszycia ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-02-15 09:55  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj. Podobają mi sę Twoje model i Twoje podejście do modelarstwa :-)
Bez filozofii i gadania o nowych opracowaniach.
Zawsze z przyjemnością wracam do modeli z Twojej galerii.
Pozdrawiam i czekam na więcej

 
14-02-15 04:14  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Ok - oto co zrobilem z poszyciem.
Na zdjeciu czesc podwodna na dziobie przykleilem lekko za nisko - bo chcialem aby sie ladnie schodzila. W zwiazku z tym musialem burty rozciac wzdluz bialego paska i do czesci nizszej przykleilem od spodu wyciety kawalem bialego papieru - z wycinanki - i przykleilem do kadluba aby sie dobrze schodzilo z czescia podwodna (chodzilo mi zwlaszcza o numeracje zanurzenia). Nastepnie przykleilem gorna czesc aby byla rowno z pokladem. W efekcie szczelina jest niewiele wieksza niz oryginalny bialy pasek - jezeli ktos sie chce przyczepic - znajdzie milion innych powodow ;)



Nastepnie przykleilem rufe i czesc srodkowa. Poniewaz gora na dziobie miala rozne dlugosci po doklejeniu do kadluba w wyniku kombinowania - uzylem dodatkow i wkleilem latki, aby uzupelnic braki - jak na zdjeciu ponizszym.



dokker:
Pracuje w firmie, gdzie filozofow mam na peczki - a modelarstwo to moje hobby... Robie to aby sie zrelaksowac - wiec podejscie mam jakie mam... I nie bede zmienial. Podziwiam ludzi co maja cierpliwosc i odwage tworzyc wycinanki, bo to ogrom pracy - a ja sie zajmuje sklejaniem i moge jedynie powiedziec co mi sie podobalo lub nie - ale po fakcie (W teorii nie ma roznicy pomiedzy teoria a praktyka - w praktyce jest ;) ).

Dziekuje wszystkim za uwagi i zapraszam do sklejania - tyle swietnych modeli - tak malo czasu...

--

 
14-02-15 06:58  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dziękuję , za wyjaśnienie . Myślę ,że to jest wina za długiego pokładu dziobowego , widać to już na etapie szkieletu . O jakieś 2-3 mm.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-02-15 21:25  Odp: [G] TSS Stefan Batory [GPM]
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Trochę spóźnione bo zaspałem ale co mi tam :o)
Gratuluję kolejnego fajnego modelu a o całym dobytku stoczniowym kolegi to trafnie inni się wypowiedzieli, oglądając zaszczepić się idzie :o) i tak właśnie było, nie ma co :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024