FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-02-15 11:51  [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
mariusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam!!
Rozpoczynam moją pierwszą relację z budowy :)
Jestem już w trakcie budowy żaglowca polskiej Marynarki Wojennej, trzymasztowa barkentyna.
Jest to pierwszy żaglowiec w mojej przygodzie modelarskiej. Zbudowałem już R-27 CYKLON także z kadłubem jakoś sobie poradziłem, podejrzewam ze większe trudności zaczną się przy takielunku.

No i na zdjęciach wyszło, że trzeba poprawić ten czerwony pasek bo coś ręka się trzęsła za bardzo :)
pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (05-02-15 18:45)

 
05-02-15 15:08  Odp: [R] ORP ISKRA MM
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli mogę Ci doradzić, kup taśmę maskującą do malowania takich właśnie rzeczy. Ja mam
taśmę TAMIYI , drogie to jest, ale dobrze trzyma podłoża, nie przesiąka, jak to się trafia
w przypadku zwykłych taśm z Castoramy. No i maluj takie linie sprayem lub gąbką. Pędzlem
wychodzi to nie najlepiej. :-) THEO

 
05-02-15 16:17  Odp: [R] ORP ISKRA MM
mariusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Używałem taśmy malarskiej tylko marnej jakości i przesiąkła a miejscami podsiąkała :(
Spray byłby chyba faktycznie najlepszy.

 
09-02-15 15:13  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
mariusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam.
Rozpocząłem klejenie nadbudówek dziobowej i rufowej. Dziobowa praktycznie skończona, jak już przykleję do pokładu to w dalszej kolejności wyposażę w tratwy. Nadbudówka rufowa wymaga jeszcze dorobienia wyposażenia pokładu sterowego.


--

 
09-02-15 17:22  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam jedno zasadnicze pytanie - dlaczego malujesz model?

 
09-02-15 22:38  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Cóż, przy malowaniu jest sporo do poprawienia.
Warto popracować z taśmą odcinająca 3M bądź jakiejś innej firmy, można wtedy robić bardzo precyzyjne odcięcia kolorów i równe paski oraz łuki i krzywizny w dowolnym kształcie. Bez poszarpanych i nie równych brzegów odcięcia. Osobiście dodatkowo pokrywam kolory odcinane lakierem bezbarwnym - nie ma wtedy progów.

Polecam taśmę odcinającą niebieską można nią kręcić dowolne kształty, występuje w szerokościach 3, 6, 9 i 12 mm jest też beżowa lub jak kto woli żółta idealna do prostych linii naprzykład odcięcie miejsca na którym zwykle jest anti-fouling.

--

Post zmieniony (09-02-15 22:45)

 
09-02-15 22:49  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przy takiej wielkości nadbudówek zabawa taśmą byłaby męcząca i mozolna a dla nie wprawionego modelmana wręcz niemożliwa.

Mnie bardziej chodzi o fakt że nie powinno się malować na biało kartonu skoro jest on biały - wystarczy tylko czysto kleić i nic nie trzeba tuszować.

 
10-02-15 07:30  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Oj i zaraz rozgorzeje dyskusja na tym czy malować czy nie ;-)

 
10-02-15 09:26  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie wiem czym malujesz model,wg mnie malujesz zbyt grube warstwy,na nadbudówkach brak przygotowania pod malowanie,po pierwszej warstwie czego kolwiek zawsze trzeba zgubić włoski szlifowaniem, nieraz po drugiej.Ja używam papieru ściernego max 400 setki.Nadbudówkę maluję końcowo przed montarzem wyposarzenia,pozdrawiam Marek

--.PS najwaezniesze jest to ,karton musi być zaimpregnowany przed klejeniem jakimś lakierem,ja używam kaponu

może tohttp://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=72762&t=72762&filtr=1&page=1
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=74100&t=72762

Post zmieniony (10-02-15 09:46)

 
10-02-15 19:29  Odp: [R] ORP ISKRA II MM 4-5/97 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz - broń Boże nie chcę abyś moje dygresje odbierał jako atak na Twoją robotę, ale czasami lepiej jest odpuścić malowanie bo wychodzą właśnie takie kwiatki.
Wydaje mi się że malujesz Humbrolem - też kiedyś miałem takie efekty malowania białym kolorem i nic nie pomagało nawet zagruntowanie kartonu lakierem, dowiedziałem się puźniej że producent tej farby ma problemy pigmentem tylko tego koloru.Sprubuj może pomalować Pactrą może będzie lepiej.

Szkoda by było aby niedoskonałość farby i malowania miało popsuć wygląd tego pięknego żaglowca.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024