FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-02-15 21:58  [Nowosc] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS Waskesiu
NEPTUNIA   

Po strasznie dlugim czasie opracowywania i sklejania modelu testowego wrzucam dzis zajawke naszego trzeciego modelu.
Tym razem kanadyjska fregata typu River HMCS "Waskesiu" ...pierwsza fregata tego typu zbudowana w Kanadzie na podstawie brytyjskiego projektu choc sa roznice w wygladzie brytyjskich I kanadyjskich blizniakow.Model bedzie przedstawial wyglad na 1943 rok krotko po wejsciu do sluzby.Zdjecie nie oddaje oczywiscie prawidlowo kolorow ale w druku bedzie mam nadzieje OK. Na razie temat jako zapowiedz.Jak bedzie model wydrukowany wtedy podamy rowniez informacje o dostepnych dodatkach,ktorych jak na taki maly dosc model bedzie troche I chyba w gruncie rzeczy calkiem ciekawych.Mamy nadzieje ze model bedzie sie podobal. Do uslyszenia wkrotce.

Na dzis jedno zdjecie pogladowe.


--

Post zmieniony (25-05-15 13:59)

 
05-02-15 00:26  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Mniam! Czy te słupki do rozpinania tentów to nie przesada?
Jeśli to nie 1:100, to należy się opieprz ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-02-15 09:29  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Waldek wierz mi ta instalacja do rozpinania tentow robi naprawde roznice nawet w 200-tce. Dodam tylko ze te slupki przy ilosci bomb glebinowych na "Waskesiu" czy tez podrecznych stelazy do pociskow na "Haidzie" to pan pikus....
Przygladajac sie zdjeciu wydaje mi sie ze lepiej by te liny wygladaly w jakims jasnym kolorze ale zostawilem je w kolorze liny stalowej.
Tak dlugi czas oczekiwania to tylko i wylacznie moja wina.......jak chce sie dazyc do perfekcji to niestety to troche trwa.
Wspomniana lista dodatkow zawiera naprawde kilka fajnych i przydatnych rzeczy.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
06-02-15 10:04  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Na zdjęciu poglądowym widzę podział blach na burtach ale na części podwodnej już nie.
Ilość szczegółów (plus dodatki) będzie prawdopodobnie maksymalnie wiernie odtwarzać tą jednostkę od linii wodnej w górę ale dół pozostaje już taki klasyczny, kartonowy, nierealny.
Troszkę szkoda.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
06-02-15 10:32  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Zgadza sie,ale nie mam rysunkow rozwiniecia blach na czesci podwodnej w przeciwienstwie
do blach nad woda...dodatkowo istniejace zdjecia pomagaja zweryfikowac podzial I tak bylo I tutaj.Mam kilka planow modelarskich
jednostek blizniaczych gdzie te blachy sa narysowane ale ilosc bledow nad linia wodna eliminuje
wiarygodnosc wiec jest jak jest.Nie zawsze rozwiniecie blach istnieje w formie rysunkow ktore mozna kupic bo czasem ich nie ma w ogole...

--

Post zmieniony (06-02-15 10:33)

 
06-02-15 12:58  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A czy zachowana w Australii HMAS Diamantina ma inny podział blach kadłuba?


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-02-15 14:53  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Proszę, nie zapomnijcie dodać trochę zapasu koloru. Lubię czasami wykonać niektóre elementy po swojemu, a w Cicognie jago brak zniechęcił mnie do zakupu.

Pozdrawiam Pirania

 
06-02-15 16:21  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Chłopaki, wytrasujecie sobie te blachy...
Pzdr

 
07-02-15 01:15  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja się tylko pytam. Nie atakuję wydawnictwa, bo model i tak jest bardzo szczegółowy. Czekam też niecierpliwie na więcej fotek.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-04-15 14:29  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
NEPTUNIA   

Po dlugim czasie mam dodatkowe fotki i jednoczesnie jest to koniec testowania modelu.Niektore czescu juz zdazyly odpasc no ale mozna przygotowywac sie do druku.











--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
07-04-15 12:50  Odp: [Z] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Osobiście bardzo się ciesze,że powstał ten model okrętu w kartonie,jednocześnie wyciągając z głębokiego cienia długą serię fregat,które stanowiły istotny element walki o panowanie, na szlakach konwojów z czasów II wojny. Z niecierpliwością oczekuję tez kolejnego modelu HUNT I,który będzie świetnym uzupełnieniem do wszystkiego ,co do tej pory zostało wydane w 1:200 pod brytyjską flagą. Gratuluję ,serdecznie pozdrawiam.

--

 
25-05-15 13:53  Odp: [Nowosc] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS "Waskesiu"
NEPTUNIA   

W tym tygodniu u dystrybutorow powinien byc dostepny nasz model HMCS Waskesiu.Wraz z nim mamy do zaoferowania kilka dedykowanych zestawow
z akcesoriami:
Blaszka fototrawiona (duza)-72PLN
Zestaw luf wraz z 24 pociskami Hedgedog -51PLN
Zestaw masztow i bomow - 72PLN

Szkielety pojawia sie nieco pozniej.

Na naszej stronie w dziale "Gallery" mozna zobaczyc pogladowe arkusze z rysunkami montazowymi i czesciami



--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
25-05-15 13:59  Odp: [Nowosc] Card Fleet No.3 Canadian River class frigate HMCS
NEPTUNIA   

Cena wycinanki - 55PLN

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024