FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-05 00:16  [narzędzia] skalpele za grosze
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Dziś odwiedziłem sklep Selgros w Katowicach.Przy okazji zerknąłem na stoisko z narzedziami i znalazłem takie cudo:



Cena : jedyne 6,09 brutto ! Zestaw zawiera 3 uchwyty + 13 skalpeli.Całość zapakowana w plastikowe pudełeczko. Produkcja Chińska ale sprawdziłem i karton tnie całkiem sympatycznie.Różnorodność kształtów skalpeli powoduje ze zestaw wydaje się atrakcyjny.

 
12-10-05 00:25  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Janusz_x   

Napisz jak Ci się sprawują te nożyki.
Kupiłem taki zestaw w Lidll-u za podobna cenę. Zaraz na początku przy próbie dokładniejszego umocowania nożyka, pourywały się uchwyty (z niebieskiego tworzywa w które wkłada się ostrza).
Jak to wygląda u Ciebie.
Może tylko ja trafiłem na jakieś felerne?

 
12-10-05 00:36  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Jak na razie zestaw sprawuje się OK.Jedyna moim zdaniem wada to zbyt sprężysta stal ostrzy.Skalpelektóre kupiłem kiedyś w sklepie modelraskim sa znacznie bardziej sztywne.Ale w sumie nie przeszkadza to specjalnie w cięciu.Co do uchwytów to jeszcze póki co sa sprawne:-) Ale ja na razie zdążyłem popracować zestawem raptem 4 godziny.Co będzie dalej zobaczymy.Same ostrza na szczęście pasują do uchwytu Excel który mam i na pewno w razie czego je wykorzystam.

 
12-10-05 00:45  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Michał 

 

Takie same widzialem na allegro za 9 zeta z haczykiem... I takze boje sie tych uchwytów, moga poodpadać..

--

 
12-10-05 06:19  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zestawy tego typu były już dość szeroko omawiane.... ogólnie marność i lipa ;o)

Plastik trzymający ostrzę w obsadce łamie się (mój tak zrobił na początku znajomości).
Ostrza szybko się tępią i rdzewieją, oczywiście pękają również chętnie (jedyny ich plus to dość finezyjne kształty ).

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
12-10-05 07:14  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z Qrchakiem. Ten zestawik to niestety lipa. Plastik trzymający ostrze poddał się już podczas fazy wstępnych testów :) Według mnie lepiej jednak zainwestować troszkę większej kasy i kupić porządny sprzęt (np Olfy)

--
Pozdrawiam
Spike

 
12-10-05 07:28  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I ja muszę przyznać rację - ten zestawik to porażka (pomijając cenę). Za 8 PLN można kupić skalpel uniwersalny a ostrza kosztują około 40 groszy za sztukę. Są wykonane ze stali najlepszej jakości. Nie są kruche, nie tępią się po kilku minutach pracy, są cienkie i precyzyjne.
Zamiast takiego zestawu "pseudo-skalpeli" wolę zainwestować te 6 PLN w komplet: chiński nóż do tapet i 5 opakowań zapasowych ostrzy.

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-10-05 07:35  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

W moim zestawie przy pierwszym uzyciu pękł plastikowy uchwyt ściskający metalowe ostrze. Nie polecam, chyba że do bardzo delikatnej pracy.

--
pzdr
Kemot

 
12-10-05 07:42  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A ja pewnie miałem szczęście, uchwyty do dziś mam nieuszkodzone, "jedynie" zdążyłem złamać trzy ostrza. Tytułem usprawiedliwienia: wycinając wręgi z 2-mm tektury (HMS Hood od Hala).

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-10-05 08:17  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ja tez sie wypowiem, bo kupilem toto chyba za 5 czy 6 zl. Oczywiscie tak, jak wiekszosc kolegow mam juz polamane uchwyty i nie zajelo mi to duzo czasu, wiec generalnie marnosc i szkoda glowy zawracac. Ostrza niektore sa do dzisiaj, ale juz tak tepe, ze chyba zaraz je wyrzuce. Nie ma to jak porzadny, profesjonalny skalpel, kiedys dostawalem do wycinania literki z gumy 0.5 cm i do tego skalpele ze szpitala. Mozna bylo ciac w nieskonczonosc :), tak wiec jesli juz to lepiej wlasnie zainwestowac w takie cos.

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
12-10-05 09:15  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Skalpel za grosze - najlepszy taki uzywany do ciecia ludzi przez lekarzy:)

W sklepie medycznym, dentystycznym itp trzeba kupic oprawke (koszt 10-20 zl). Same ostrza kosztuja ok 15 groszy za sztuke. Jest wiele ksztaltow. Koszt znikomy (mozna sobie jedno ostrze na dzien kupic bez problemu:), a jakosc i dokladnosc ciecia doslownie hirurgiczna:)

Wg mnie nie warto tracic zdrowia na te hipermarketowe wynalazki.

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
12-10-05 09:38  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Piter, święte słowa :-) tyle, że skalpele chirurgiczne są też łamliwe, ale przy kartonie nie ma to większego znaczenia.
Co ważne - są 2 standardy oprawek: nr 3 - do ostrzy małych, tu ostrza szpiczaste nr 10A i 11, oraz małe nożowe nr 10; nr 4 - do ostrzy dużych, tu najlepiej kupować ostrza nr 24 (szpiczaste z brzuścem) i 22 (tradycyjne nożowe).
Ja używam jeszcze nożyków do mikrotomu (używanych, i tak są ostre jak diabli), ale to normalnie nie do dostania...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-10-05 09:49  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Roinok 

 

Na ten hipermarketowy wynalazek także się nabrałem. W dwa dni połamałem wszystkie oprawki z zestawu. Także wpadłem na pomysł ze skalpelem, ale mi on nie bardzo odpowiadał. Przede wszystkim niewygodna oprawka do wycinania precyzyjnych elementów i jak dla mnie za długie ostrze. Dopiero po zakupie Olfy AK-3 uznałem że mam odpowiednie narzędzie.

--

 
12-10-05 10:13  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Część

Ja też sobie takie sprawiłem,ale niestety tak jak Wy po tygodniu straciłem plastikowe uchwyty.
(Pod naciskiem urywa się plastikowy gwint i zostaje w oprawce.)

Zestaw kupiłem w Castoramie w promocji za 5.70)
Wytoczyłem więc sobie uchwyty z mosiądzu i teraz mam święty spokój.

Dodatkowo dorobiłem sobie uchwyty do standartowych skalpeli,
oraz wywierciłem czołowo otworek do mocowania wiertełek lub przebijaków.
I teraz po "Tuningu" jest to moje podstawowe narzędzie do cięcia.

Pozdrawiam



Post zmieniony (12-10-05 10:33)

 
12-10-05 10:28  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sturmovik napisał:

> Piter, święte słowa :-) tyle, że skalpele chirurgiczne są też łamliwe, ale przy kartonie nie ma to większego znaczenia (...)

Tu mam inne zdanie. Owszem, dobrej jakości ostrza do skalpeli chirurgicznych są łamliwe. Niemal wszystko da się złamać. Ale to stal bardzo wysokiej jakości i jest bardziej elastyczna niż te nibyostrza z promocji.
A w przypadku kartonu (tektury) jakość ostrza ma ogromne znaczenie, dlatego że się bardzo szybko zużywają .

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-10-05 11:16  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Irbar, jak najbardziej masz rację; uwaga o łamliwości wynikałą stąd, że nadal sporo robię w plastyku i wtedy potrafią się łamać często, a "przy kartonie nie ma znaczenia" - przecież dobre ostrze na kartonie łamie się wyjątkowo rzadko. Owszem, w grubej tekturze może, ale tylko wtedy.
Roinok, jeśli używałeś oprawki nr 4, to do niej są tylko długie ostrza. Krótkie są do oprawki nr 3, patrz mój post powyżej.
Pozdrawiam wszystkich

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-10-05 15:23  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A ja mam 2 zestawy na wszelki wypadek po 4pln(niestety już nie dostępne :-( ) i bardzo sobie chwalę, tnę wszystko i po wszystkim i jest niezniszczalne, chyba że koledzy tną druty i inne żelastwo?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-10-05 17:05  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hmm ja niegdyś kupilem w Obi podobny zestav nożyków lecz z Lux tools'a no i trza przyznać że gdyby nie fakt że sprzedałem to wytrzymały by do dziś.
Jak już powiedzialem zestaw pardzo podobny lecz zdecydowanie lepszy (a i cena też) nasadki do ostrza są ze stali nierdzewnej lecz z kolei same są takie same ostrza jak w w.w przez JaQba "pudełQ" dlatego też później zdecydowalem się zainwestować kilka srebrnych więcej i kupić sobie pare sztuk ostrzy chirurgicznych Mortona. Nożyk-i spisywaly się wzorowo aż w końcu zmieniły właściciela.
Te skalpele są cale czas dostępne w Obi Żantach i innych tego typu blasznych domach handlowych po cenie ok 24 zlotych polskich, a i j zapomniałbym ta niezwykle kusząca ;-) cena obejmuje 3 różnego rozmiaru skalpele jak już mówiłem BDB jakości.

--
Tygrys i Halny

 
06-11-06 21:24  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

ja juz mam ten zestaw
z pół roku ciagle są praktycznie urzywane i nie maja zadnych wad sa całe i zdrowe

--
May the force of superglue be with you :-)

 
06-11-06 21:30  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

używasz powiadasz:)
p.s
popatrz kolego jak stary jest ten wątek :)

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (06-11-06 21:31)

 
06-11-06 21:50  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A czy ktos zabrania aktualizowania starych wątków??

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
06-11-06 21:52  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Już nie takie wątki były tu odkurzane ;-) a jak to odkurzają nowi, to ja osobiście nie widzę problemu...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-11-06 21:57  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A czy ja coś takiego powiedziałem?? :)

ps. koniec tematu, przepraszam, że namieszałem :)

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (06-11-06 22:01)

 
06-11-06 22:00  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
hide   

i ja dorzuce swoich kilka groszy bowiem uzywałem tych skalpeli.

łamia sie rdzewieja, wydaja śmieszne dzwieki przy cięciu drobnych elementów... mi sie zjechał gwint w jednym z nich... teraz słurzą mi jako walce do naginania poszyc modeli. juz niedlugo bede mial okazje porównać je z AK-3.

btw. ostrza od tych skalpeli najlepej wywalic.. osobiscie kupowalem w sklepie medycznym ostrza chirurgiczne, rozmiar 23 chyba (tzw. brzuścowe)

 
06-11-06 22:02  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

hide: lepiej kupuj 24, kształt ten sam, tylko nieco większe i do niektórych przynajmniej zastosowań lepsze, gdy używane na obsadce...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-11-06 22:36  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

hide napisał:
>wydaja śmieszne dzwieki przy cięciu drobnych elementów

To jest chyba ich najgorsza wada, co nie? ;-)

Ja również nabyłem te skalpele. Do wycinania elementów szkieletu na grubym kartonie są wg mnie ok - po prostu trzeba wycinać metodą "laserową" a nie walić jak tasakiem;-), wtedy nic się nie połamie.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-11-06 13:36  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
hide   

tak ogólnie to nic do nich nie mam... dla osoby ktora zaczyna zabawe z modelami są świetne. bo tanie i jak po jednym modelu nie będą wiecej używane to nikomu tych 6 złotych żal nie będzie. osobiście mam druga obsadke z tym uchwytem na ostrze metalowym (skalepel odziedizczony po ojcu ktory dostał je jakieś 20 lat temu albo i wiecej) i są one nie do zjechania, załorzyć im dobre ostrze i jest gites.


co do ostrz chirurgicznych. aktualnie mam w domu faktycznie rozmiar ostrza nr 24 jednak sam preferuje rozmiar 23.

wadą ostrzy chirurgicznych jest ich straszna elastyczność i co za tym idzie dzięciolenie odpada bo ostrze łamie się jeszcze szybciej niż to z kompleciku hehe.

brzuścowe oznacza że ostrze jest w forie łuku :)

pozdrawiam

 
07-11-06 14:10  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
kurnikoff   

Tak jak inni napisali: lipa ... ja tez takie kupilem i przy mocniejszym nacisku skalpela podczas ciecia kartonu plastik peka ten niebieski do mocowania nozyka :) A i nozyki jakies takie marne (przy nacisku wyginaja sie na boki jak ten nawiac --> )
Tanie nie znaczy dobre :):):)

 
07-11-06 16:09  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Ja se zakupiłem bo bła taka sobie cena....
już dwie rączki mi się popsuły a jedna (czerwona) został jeszcze a ostrza wogóle nie mam tylko dwa czy jedno. przy tamtych mi się gwinty odłamały od reszty.....ach.niestety ale na lepszy rarytas trza więcej many many. ''jak Się Nie Ma Co Się Lubi To Się Lubi Na Co Starcza Kasy''

--

 
07-11-06 16:15  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

mam identyczny zestaw kupiłem go w Castoramie;)

--

 
07-11-06 19:15  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jesli moge się wtrącić, to dodam tylko, że ostrza chirurgiczne 10A (takich używam) idealnie wchodzą w uchwyt excelowski, jak i w ten z zestawu "Tania mata" (rossmanowska). Dla mnie jest to nie bez znaczenia. Za paczkę ostrzy chirurgicznych (100 szt.) płaciłem pół roku temu 35 zlociszy. Nie zużyłem jak dotąd nawet połowy.

--

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

Post zmieniony (07-11-06 21:22)

 
08-11-06 02:22  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
MrL   

Kupilem sobie kiedys ten zestaw i bardzo sie z tego cieszylem, tyle ostrz, az trzy oprawki
za tak niska cene. Kiedy doszedlem do domu przestalem sie cieszyc, hehe.

Dla proby postanowilem wydzieciolic niewielkie kolko w kartonie 1mm,
przy pierwszej probie wbicia ostrza w karton wygielo sie ono w litere U.
Zawinelo sie na kartonie... Nie wiedzialem czy smiac sie czy plakac.

A moglem troche dolozyc i bym mial ostrza do AK-3.

 
08-11-06 12:32  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja zawsze jestem zdania, ze biednego nie stac na tanie, wiec od razu kupilem Olfę-chyba ze dwa lata temu. Myślę, że do dzis zuzylbym tanich nozy za co najmniej taka sama cene.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
08-11-06 17:15  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Ja takie nożyki używam od przeszło 1,5 roku, z tym że dorobiłem mosiężne uchwyty zamiast tych plastikowych. To cudo kupiłem w LECLERCU za jakieś 4 może 5 zł. Do dziś jestem z tego zadowolony. Obesnie buduję MUSTANGA III z AH. Jak uporam się z problemem fotografi to pokażę moje dzieło.

 
10-11-06 23:14  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam ten sam zestaw - przepłaciliście Koledzy - dałem 5 zł.
No ale te skalpele nadają się.............do czyszczenia paznokci a nie do modelarstwa.

--
Nazar

 
11-11-06 11:19  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Też dałem za ten zestaw 5zl na rynku u Rosjan :D

--
May the force of superglue be with you :-)



dopisek moderatora

Eryk, szanujemy wszystkie narody, nie piszemu polaków, polaczków, niemców, niemiaszków, ruskich itp.

Zacznij się zastanawiać nad tym co piszesz i jak piszesz.
Rajkub

 
11-11-06 22:22  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sestus 

 

powiem tyle ...
Kupiłem bo ładnie wyglądało i było tego sporo... Najwidoczniej taki chwyt reklamowy ...
Ostrzy już nie mam wyrzuciłęm bo sie połamały ... uchwytu używam do zaokrąglania części kadłuba ... Gwinty plastikowe szybko mi sie pourywały ... naszczęście w pon bedę mięc OLFE :D:D

 
18-11-06 14:23  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

A ja byłem niedawno w sklepie OBI w Słupsku i no były troche lepsze (za ok. 20 zł)bo zamiast plastiku to metal dali ... Ale ja jak to ja lubiący niezły hardkor ;P już uszkodziłem
A ten zestaw przypomina tamten za pare zł. bo nawet takie same ostrza i pudełko. Jedune czym zabłyśli to jakaś pinceta w zestawie jest....?




--

 
04-02-15 20:15  Odp: [narzędzia] skalpele za grosze
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ktoś jeszcze testował ten zestaw w niebieskiej skrzyneczce, który przedstawił Grzegorz w poprzednim poście? Jest teraz w Obi za 15 zł. Opłaca się go brać?

 
04-02-15 20:34  Odp: [narzędzia] skalpele za grosze
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Szybko przeszedłem na OLFA po próbach.Kiepskie ostrza.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-02-15 20:48  Odp: [narzędzia] skalpele za grosze
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A sam trzonek ?

 
04-02-15 21:07  Odp: [narzędzia] skalpele za grosze
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

w castoramie jest olfa po 19 zł

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-02-15 22:54  Odp: [narzędzia] skalpele za grosze
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


witam.. ogólnie fajna grubość uchwytu ale mocowanie ostrza do bani.. jest to plastik i nietrzyma ostrza.. Nie polecam tego zestawu. Jakis czas temu widziałem taki zestaw, ale juz z mocowaniem aluminowym . Jeżeli na taki trafisz to kup.. ostrza można zawsze dokupić

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
05-02-15 13:59  Odp: [narzędzia] skalpele za grosze
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O ten mi chodzi, z tego co widzę mocowanie jest metalowe.
Zestaw Lux Tools Obi

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024