FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
10-02-15 14:47  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak sobie dłubałem pierwszy wahacz i nie mogłem się powstrzymać:



Czy ruchome zawieszenie będzie przegięciem? ;)

--

 
10-02-15 16:04  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

ładnie to idzie

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
12-02-15 19:09  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziś kawałek przedniego zawieszenia. Na razie sklejone taśmą klejącą. Przednie zawieszenie jest stanowczo bardziej czasochłonne. Już wiem, że zrezygnuje z oryginalnych cz 46 (te białe walce na zdjęciach są zmodyfikowane ) i będę robił nawijane na wykałaczki/drut. Już pomijając, że umożliwi to ruch zawieszenia, ale moim zdaniem poprawi ewentualne błędy wykonania, np pomoże utrzymać symetrie i lepiej przetrzyma naprężenia skoro ma się na tym opierać cała masa modelu. Wcześniej dlubałem tylne wahacze itd. i tył jest w zasadzie idealnie odwzorowany. Nie wiem czy takie było zamierzenie, ale piasta - jeśli nie sklei się wszystkich elementów zespołu części 48 - umożliwiać może swobodne obracanie się kół. ;)
Co do przedniego zawieszenia, to chyba trochę je przerobię, na pewno mocowania do ramy, może kształt wahaczy. Obawiam się, że nie uda mi się odwzorować przednich piast z 1:1 i na 99% nie będę kombinować z układem skrętnym - a pewnie i tak wszystkie ruchome elementy zawieszenia zaleje cyjanoakrylem...



Post zmieniony (12-02-15 19:11)

 
12-02-15 19:24  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak właśnie zrób. Jak zostawisz ruchome to model Ci siądzie na koniec.

--
GG 6801515

 
14-02-15 09:44  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

@Jaroslav
Dzięki za wskazówkę, wezmę to pod uwagę.

Trochę się zasiedziałem nad przednim mocowaniem wahaczy, bo wbrew pozorom różnią się one od tylnych.
Na zdjęciach dla porównania z mocowaniem z wycinanki (które na tył się nadają). Te małe elementy po bokach to ograniczniki ruchu wahaczy.
Teraz jeszcze 3-4 takie muszę wystrugać, bo to w zasadzie prototyp.
Jestem dość zadowolony z tej modyfikacji (i z siebie), ale może macie jakieś uwagi?
Najbardziej się boję, że ugrzęzne w szczególarstwie i mnie to w końcu pokona. Póki co zabiera to czterokrotnie więcej czasu niż wycięcie i sklejenie "tak jak jest".

Przednie mocowanie:

Edit: Powyżej na rysunku widać otwór w którym porusza się układ skrętny. W wycinance jest on o wiele niżej i zdążyłem go już wyciąć niestety... Ale zmierzam do tego, że właśnie umiejscowienie tego otworu spowodowało, to że skupiłem się obecnie na przednim zawieszeniu. Chcę je testowo skleić razem z układem skrętnymi i zobaczyć jak to będzie pasować zanim posklejam ramę. W najgorszym wypadku będę musiał dolną część ramy zrobić od początku. :|

Tylne mocowanie:


Post zmieniony (14-02-15 10:33)

 
17-02-15 04:41  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Już mniej więcej wiem jaki kształt przednich wahaczy chcę osiągnąć.
Po wieeeelu próbach wykonanie ich nawet nie wydaje się być tak trudne jak wydawało mi się przedwczoraj po pierwszej próbie. Powiększę jeszcze tylko "oczka" w ramionach wahaczy od strony ramy, bo są nieproporcjonalnie małe. Do reszty mam już szablon więc następne pójdą w miarę szybko. Pozostaje jakość wykonania, którą na poniższych zdjęciach ukryłem pod kilkoma warstwami farby, ale widzę pewne postępy.

No właśnie dla odmiany trochę zieleni i pseudo-rdzy:


Jeszcze tydzień i zaczną mi wychodzić ;)


W międzyczasie muszę sprawdzić czy te moje fanaberie z zawieszeniem nie pomieszają z dopasowaniem amortyzatorów, a potem to:


--

 
24-02-15 01:14  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Męczę się cały czas z tym zawieszeniem. To już ostateczna wersja przednich wahaczy. Wyciąłem już cały materiał, ale skleiłem na razie połowę. Przez tydzień próbowałem wystrugać mocowanie przednich kół na wzór oryginału z "opcją skręcania" - porażka za porażką... Frustracja zmusiła mnie do odłożenia tego tematu na bliżej nieokreśloną przyszłość. W ramach relaksu częściowo skleiłem sobie skrzynię biegów. Pewnie dokleję jeszcze kilka drobiazgów od siebie, ale mam ostatnie kilka dni nastrój na klejenie wyłącznie według instrukcji. :|





--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024