FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-02-15 13:12  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wcale nie tak dobrze. Efekty klejenia "szybko-szybko" wyglądają jak poniżej - elementy ramy powyginały się we wszystkie możliwe strony, a na dodatek długość się zmieniła losowo w przedziale 1 do 3mm. Już to sprułem i części 4,5,6,7,8 zrobiłem od zera i bez używania do podklejania kleju BCG. :|


 
05-02-15 18:26  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pierwsza przymiarka ramy na sucho:

 
05-02-15 19:10  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

No widzę, że sporo przerabiasz. Wygląda to super, powiem szczerze, że najłatwiejsze elementy ramy i zawieszenia masz za sobą teraz już tylko pod górkę.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-02-15 20:23  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zbliżenie mocowania poprzeczki nr 11. Ta górna część z sześcioma nitami powinna być taka sama jak cz. 51, która znajdzie się dokładnie po drugiej stronie. Ja dokleiłem tylko górny kawałek z dwoma nitami (skopiowany z cz 51) do oryginalnej cz. 11. Zrezygnowałem z cz. 11e i zrobiłem listki tak jak widać. Po przymiarce dyferencjału myślę, że zrezygnuje ze zrobienia ich dodatkowego mocowania do ramy po obu stronach jak w 1:1, ale może jeszcze coś wymyślę. Musiałbym dyferencjały wklejać podczas sklejania ramy i trochę mnie to przeraża. ;)


--

 
07-02-15 04:17  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziś reduktory/zwolnice. Póki co jedna sztuka z dwóch bez malowania. Tylko drobne modyfikacje.

Na rysunku montażowym jest wskazanie cz 76A, ale chodzi o cz 76E, cz 76A nie ma w ogóle. Podobnie z cz 74B, brakuje jej, ale jest taka sama jak 74A, więc wystarczy ją skopiować. Godzinka mi zeszła w poszukiwaniu 74B więc zakładam, że jej nie ma(?).





Zwolnice weszły w harmonogram ponieważ w międzyczasie zauważyłem, że w 1:1 mocowania (zespoły cz. 80) wypadają w innych miejscach. W wycinance są pomiędzy zwolnicami a mostami, w 1:1 są po drugiej stronie zwolnic. To prowadzi do kolejnego problemu czyli poprzeczek cz 10 i chcę przymierzyć całą transmisję wewnątrz ramy. Znalazłem sprzeczne rysunki dotyczące tych poprzeczek w 1:1:

Ale np. na poniższych schematach są zupełnie inne i tylko 2 szt (wcześniej sądziłem, że tylko jedna) pomiędzy 1 i 2 oraz 2 i 3 osią. Na wszystkich zdjęciach, które widziałem występuje właśnie takie rozwiązanie i chyba czeka mnie wycięcie ich od zera, ewentualnie drobna modyfikacja tych, które zdążyłem skleić. :|



Edit: Dostrugałem prototyp mocowania alternatywnego do cz 80 o którym pisałem wyżej.

--

Post zmieniony (07-02-15 08:27)

 
09-02-15 12:09  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na tyle na ile umiałem odtworzyłem wspomnianą poprzednio poprzeczkę ze zdjęć i rysunków. Jest w miarę usztywniona więc nie osłabi konstrukcji ramy modelu (mam nadzieję). W jednym z takich elementów jeszcze mam zamiar wcisnąć zmodyfikowany zespół części 80, ale muszę doprodukować kilka rzeczy żeby, to dobrze poprzymierzać. Poniżej na zdjęciach dla porównania z wersją z wycinanki.
Edit: Zdjęcia 1:1 wrzuciłem wcześniej.




Post zmieniony (09-02-15 15:14)

 
09-02-15 12:41  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czym ty to wszystko malujesz? To jakaś farba podkładowa?

 
09-02-15 13:12  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

@Kalafior:
Sorka, że wszystko tą czerwienią jest pokryte na razie... Wygląda to słabo. :(
Staram się tonować fotki do poziomu żeby nie gryzło w oczy, ale mogłem coś pominąć.
To jest podkład. Powiedziałbym, że podkład mocno roboczy - dobrze uwydatnia miejsca do przeszlifowania. Na to przyjdzie głównie zieleń, a ten czerwony ma docelowo przebijać tu i tam w formie odprysków/otarć. Zakładam że historia umiejscowiła tego Maza w kilku warsztatach na generalnych remontach i ktoś łaskawie zafundował mu całościowo warstwę nierdzewiajką. O, taką mam koncepcję. :]

Taka etykietka:


A tu fotka z domniemanego warsztatu dobroczyńcy od nierdzewiajki:


Edit: Maluję pędzelkiem odpowiadając na pierwsze pytanie (chyba).
Edit2: Nie wiem czy Wam się otwierają fotki ze stonowanymi kolorami czy takimi przejaskrawionymi, chyba się w photobucket coś musi przetworzyć zanim nadpisze oryginały albo mi ich nie odświeżyło. W każdym razie nie maluję tego strażacką czerwienią. ;)
Edit3: Dołączam fotki porównawcze, bo temat mnie męczył, a na kalibrowaniu kolorów się nie znam. Po lewej bez obróbki, po prawej obrobiłem do stanu w którym kolor pomalowanego elementu u mnie na ekranie jest zbliżony do rzeczywistości.


--

Post zmieniony (09-02-15 15:49)

 
10-02-15 07:25  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jakby nie patrzył, kolory są do luftu. A, że sam mam ten problem to ośmielę się zgadnąć. NOKIA Lumia.

 
10-02-15 07:58  Odp: [R] MAZ-537 Model-KOM 1:25
spinkilla 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Haha, ja mam goclever insignie z bebechami mediateka, zapewne najbardziej budżetowa matryca w aparacie - dlatego tak pożera czerwień. Ale to samo dotyczy nawet bardziej zaawansowanych sprzętów - poniżej fota z nikona d80, niewiele lepsza - z resztą odwzorowanie czerwieni jest jednym z podstawowych testów dla cyfrowego sprzętu foto. Wszystko przez budowe matryc:




Nie robię fot nikonem za dużo, bo mimo tej czerwieni, to przez lupę lepiej wychodzą z telefonu. Megapixeli ten aparat w telefonie ma chyba nawet więcej i pstrykanina nim nie przybliża konieczności wymiany lustra/migawki...

Edit: Może z nikona ta czerwień jest ciut lepsza, ale ja i tak tego nie zobacze, bo monitor mam nieprofilowany.
--

Post zmieniony (10-02-15 08:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024