FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-02-15 18:10  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Viking, na te lasery możemy coś zaradzić ;-)

 
02-02-15 19:50  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale świetny model! Chyba wreszcie czas zaopatrzyć się w jakąś "spalinówkę". Miła niespodzianka ten model.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-02-15 14:19  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie hciałbym robić offtopic, więc napiszę wsystko w jednym.
1) Precyzyjny, dziękuję za korektę. Postaram się lepiej dobierać słowa nawet, gdy jestem mocno rozgoryczony.

2) Wiem, że temat laserów budzi różne kontrowersje, ale przygotowanie kompletu (wycinanka, lasery, kalki) to właśnie w moich oczach jest profesjonalizm. Za porządnie przygotowany komplet w tej skali stokilkadziesiąt złotych to cena akceptowalna, zwłaszcza, że modelu nie klei się 3 dni tylko co najmniej kilka tygodni, więc ta cena rozkłada się na kilka wypłat ;) Same "laserki" można podzielić na kilka grup: koła/szkielet/detale, wtedy każdy modelarz będzie sobie mógł skompletować model wg własnego uznania. Takiego podejścia oczekuję od projektantów/wydawnictw.

3) Kierownikowi gratulujemy świetnej pracy. "No i, brawo Jasiu". Jeśli nawet nie jestem entuzjastą 1:25 to nie znaczy, że nie doceniam ogromu pracy i fachowości. A ten numer nosi konkretna lokomotywa, czy jest tylko prawdopodobny?

--

Post zmieniony (03-02-15 15:10)

 
03-02-15 14:24  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
uvs   

Mam pytanie - jak zostały wykonane stopnie? Wyglądają wzorowo.

 
03-02-15 17:47  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Lokomotywa numer 074 jest konkretna, eksploatowana w kopalniach okręgu rybnickiego, jednak najczęściej na terenie zakładu napraw DB w Rybniku.
http://gigabyt.cal.pl/galeria6/t448p/do%2080.html

Stopnice są wycięte laserem.

 
03-02-15 21:12  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Model wygląda imponująco, ale chciałbym zabrać głos w nieco innej sprawie, może nawet z gatunku fantastyki-naukowej. :)

Silnik, jego osprzęt i i inne tego typu cuda faktycznie dodałyby kolorytu i fajne wzbogaciłyby model. Z drugiej strony, w 300% przemawia do mnie argument Kierownika, że takie coś spowodowałoby znaczne zmiany w konstrukcji samego modelu, wzrosłaby cena i przede wszystkim, sama wycinanka byłaby strawna wyłącznie dla garstki "magików kartonu".
Ale, skoro taki osprzęt już został na próbę opracowany, to może by dało radę nieco go podrasować i wraz z rysunkami oraz instrukcją (np: gdzie i jak ciąć i wzmacniać szkielet, aby nie wyszedł nam parowóz :D) udostępnić na stronie Modelika jako dodatkowe elementy waloryzacyjne właśnie dla takich "magików kartonu", tudzież innego ambitnego sklejacza?

Taki luźny pomysł do zastanowienia i ewentualnej dyskusji - najlepiej w niezależnym wątku, coby bajzlu nie robić. ;)

--

Post zmieniony (03-02-15 21:12)

 
03-02-15 21:26  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Osobiście malowanie mi się nie podoba :p ale temat świetny i oby więcej takich spalinówek.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
03-02-15 22:03  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

model ładny, a cena nie zabija. szkoda tylko, że nie w malowaniu 'trójkolorowym", tj. PTKiGK Zabrze :). czemu akurat Zabrze? bo własne podwórko, no ale zawsze można pokusić się o przemalowanie. zawsze można jeszcze poczekać na "czerwone" PTKiGK z Rybnika, np. Baureihe 1822

--

Post zmieniony (03-02-15 22:10)

 
03-02-15 22:28  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

1822 już odeszły do krainy wiecznych łowów :-(
Tepetka z tego opracowania niegdyś była zabrzańską, trójkolorową. Myślę, że i kalkomanie nie byłyby problemem.

Duźgu - "wstępnie i wirtualnie". To znaczy, że potrafię już z grubsza ocenić na podstawie zdjęć czy rysunków, ile miejsca dany podzespół zajmie mi na arkuszach wycinanki. Tutaj wychodziłoby sporo, zatem wobec rezygnacji bez sensu byłoby "nieproduktywne" rysowanie.

Post zmieniony (03-02-15 22:40)

 
03-02-15 22:58  Odp: [N] MODELIK 2/15 – T448p
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Jak tak, to zmienia postać rzeczy. :)

--
Syn ciężkostrawny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024