FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
02-02-15 18:48  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Model wydrukowany (na Canson 180, wydruk laserowy), całkiem nieźle to wygląda. Zdjęcie nie jest najlepszej jakości.

Jeden etap z głowy, dzięki Waszym wskazówkom. Teraz będę szukał lakieru w rozsądnej cenie.
Wydrukowałem też czarno-biały model na grubym i zwykłym papierze w celu poćwiczenia wycinania, podklejania,sklejania (różnymi klejami) i formowania. Spróbowałem zrolować bom jednak efekt był mizerny :) Ale zawsze to jakieś doświadczenie, pomału będę zapoznawał się z technikami.

--

 
03-02-15 07:46  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
Pamiętaj o jednym. Druk z laserówki nienawidzi czegokolwiek na rozpuszczalnikach. Żadne nitro, żaden Butapren czy coś podobnego. No i laser potrafi się świetnie ścierać z papieru.
Pozdrawiam
Robert

 
03-02-15 07:59  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Zanim zaczniesz, przeleć te kartony suchym żelazkiem. To utrwali toner, który nie zawsze jest dogrzamy na 180 gramowym papierze (wszak drukarki normalnie chodzą na 80-100 gramowym). Toner może się łuszczyć przy ciasnym rolowaniu.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-02-15 14:31  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie mogę nigdzie dostać lakieru akrylowego bezbarwnego w sprayu na bazie wody (wszystkie są na bazie rozpuszczalnika). Jakieś wskazówki?
Wydruk jest z punktu xero/druk a nie z drukarki domowej, nie wiem czy to jakaś różnica i czy będzie potrzebne prasowanie żelazkiem. Wyprasować przed lakierowaniem czy po? W jakiej temperaturze prasować?

 
03-02-15 15:02  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
FloggerB   

Stosuję lakiery na bazie rozpuszczalników tylko tak jak pisałem - delikatnie aby nie było zalań, zacieków ani nie dotykaj zanim wyschnie.

 
03-02-15 15:26  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Potwierdzam. Wydruki z lasera można psiukać szprajem, nic się nie rozpuści. Byle nie żadnym pędzlem, wałkiem itp.
I tak jak napisał Bishop, przed lakierowaniem warto przejechać żelazkiem. Choć u mnie po tym zabiegu papier nabrał połysku, chyba było za gorące.

Post zmieniony (03-02-15 15:26)

 
03-02-15 16:11  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki. Czy rozsądne będzie lakierować w mieszkaniu czy poszukać innego miejsca? Z innym miejscem może być ciężko :)

 
03-02-15 17:09  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Powiem krótko, zaczynanie modelarstwa kartonowego od wydruku laserowego to pierwszy krok do zniechęcenia się. Mało to tanich modeli do kupienia na offsecie. Jeśli już musi być ten model to poproś o wydruk atramentowy. Na to lakier nitro lub Capon i żaden klej nam nie straszny.
Możecie się nie zgadzać. Takie jest moje zdanie i tyle.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
03-02-15 17:23  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odradzam robić to w mieszkaniu, gdyż mgiełka może dotrzeć do mebli i bedzie buba.
Ja to robię w piwnicy. Mam deskę długości ok.1m i szer. ok. 40 cm, którą wieszam na ścianie / oczywiście ścianie piwnicy / Rozcięte kartki przypinam pinezkami do deski.
Puszką z lakierem mocno wstrząsam ok 5 min. i z odległości ok. 20-25 cm dość szybkim ruchem przeciągam strumieniem lakieru w prawo w części górnej a następnie w lewo w częsci dolnej. Zostawiam to na ok 2-3 godz. i robie powtórkę w taki sam sposób. W zależności od potrzeb pokrywam przypięte kartony trzema lub czterema warstwami.

Ja nigdy nie zużywam całego opakowania, gdyż w końcówce ,, pluje ,, Zużywam tylko połowę pojemnika... ot po prostu ważę pojemnik na wadze kuchennej.
Dzieki sposobowi, jaki stosuję unikam ew. zacieków.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
03-02-15 19:04  Odp: Pierwszy model - prosze o radę.
Exkrawatio 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam parę próbnych wydruków na papierze 180 i zwykłym, próbowałem formować drobne elementy typu bom. Zrobić rureczkę o tak małej średnicy wydaje mi się niemożliwe na tak grubym papierze (nie jest okrągła tylko kwadratowa ; p), natomiast na zwykłym cienkim papierze wyszło całkiem ok. Będę musiał wydrukować te elementy jeszcze na cienkim papierze. Czy wydrukowane na zwykłym cienkim papierze też impregnować lakierem ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024