FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-09-03 13:23  [foto]Granat M-67 skala 1:1
Robert   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A tak sobie w chwilach odpoczynku od Pantery zrobiłem tą zabaweczkę, oczywiście nie zamierzam napaść z nią na żaden bank. W całości z tektury, kulke zrobiłem sklejając ze sobą od środka koła o coraz mniejszej średnicy, potem pokryłem szpachlówką zrobioną z Gipsaru i wikolu. Potem szlif i lakierowanie. Pomalowałem Pactrą, tylko że wydaje mi się że złym kolorem, bo jest to A106 Olivgrun, czyli bardziej pasuje do Pantery. W każdym bądź razie przemaluję go jeszcze raz, na bardziej rzeczywisty kolor i dodam napisy.

Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
29-09-03 13:36  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ale model granatu cacuśny.... Nie wychodź z tym na ulicę - policjant może się nie kapnąć ,że to z papieru...:)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
29-09-03 14:20  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ho ho....moze pokazalbysjakichśrednic uzyles i w ogole? bardzochetniebbym sobie taki zrobil :-)

wszelakie informacje, rysunki itp. dotyczace TEGO modelu ślij na crs@otoczenie.one.pl


Chyba sobie taki do szkoły zrobie ;D

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
29-09-03 14:29  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
KOALA 

 

No cacako niestety u nas posiadanie atrapy nielegalne a moze by tak F1 ;-)

G' day Mate
welkome down under

 
29-09-03 15:44  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
Zielony   

He, he właśnie wpadłem na dobry pomysł - zmajstruję sobie coś takiego i powieszę za zawleczkę nad drzwiami wejściowymi do pokoju......
MACIEK

 
29-09-03 18:01  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
Robert   

['fig1-6.gif']

Witam ponownie.
Załączam znaleziony przeze mnie w internecie plan granatu, który wykorzystałem do wykonania model. Rysunek odpowiednio powiększyłem tak że już po wydruku miałem go w skali 1:1 w stosunku do oryginału. Średnice kół zaprojektowałem w programie typu CAD (dokładnie freeware-owy MegaCAD) w pewnych momentach różnica między średnicami wynosiła 0,25 mm. Niestety model robiłem dość dawno, a w międzyczasie miałem awarię systemu i straciłem plik ze średnicami. Jak tylko go odtworzę, dam znać zainteresowanym, może zrobię go w fomacie PDF jako freeware, co do granatu typu F1 to trochę większe wyzwanie, ze względu na kształt korpusu, ale nie mówię nie, chętnie się podejmę takiego wyzwania.

Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
01-10-03 21:12  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

żesz ty, chłopie! z tymi kółkami to się musiałeś nieźle umordować!!! podziwiam - cierpliwość iście modelarska ;-)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
01-10-03 21:21  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a z czego zrobiłeś proch ?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
02-10-03 07:17  Re: [foto]Granat M-67 skala 1:1
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Z kartonu pewnie : ) przecież pisał że cały kartonowy : )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024