FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-01-15 13:09  [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

F4 E Phantom II wydawnictwa MM ukończony.

Model faktycznie w budowie jest bardziej skomplikowany i dość wymagający z pewnością znacznie trudniejszy w wykonaniu od wcześniej sklejanych A4 i A7.

Więcej szczegółów w mojej relacji, teraz czas na prezentację oraz na cieszenie oczu kolejnym samolotem na mojej na razie skromnej półce. F4 E, ma jedną WIELKĄ zaletę jest naprawdę okazałym i bardzo ładnym modelem.
Przede wszystkim za sprawą wielkości, kształtu kadłuba, który jest wygięty na kształt banana, skrzydeł z charakterystycznymi skośnymi końcówkami i skośnym usterzeniem poziomym. Na półce prezentuje się fantastycznie i już dziś postanowiłem, że za jakiś czas kolejny F4 innego wydawnictwa trafi na mój stół a wybór jest w tej materii spory na tyle duży, że pewnie stworzę trio F4'ek.

Osobiście jestem zadowolony z efektu końcowego powiedzmy w 70%, oczywiście błędów nie uniknąłem, największy to wklejenie do modelu nie właściwej kabiny to był mój pierwszy raz z gotową kabiną. Na szczęście udało się dokonać odpowiedniego retuszu okolic i w zasadzie nie widać różnicy. Nie do końca dopracowałem wloty tak jak bym chciał ale nauka nie pójdzie w las.
Pozwoliłem sobie także na kilka retuszy czyli wyrównanie nieschodzących się miejsc kamuflażu ale to naprawdę delikatna powiedziałbym zegarmistrzowska poprawka. Dodałem na elementach 39L i 39P czerwony pasek, który ciągnie się przez szerokość kadłuba. Projektant zapomniał umieścić go na dwóch elementach maskujących, które wkleja się miedzy kadłub główny a wloty.
Doprowadziłem do porządku także „nos” to jedyny element na którym znalazło się odrobinę wypełniacza (szpachli) ponieważ tu był spory błąd w druku i elementy drastycznie nie pasowały do siebie. Reszta to już karton w czystej postaci bez farb, szpachli i innych gadżetów.

Powoli też czuję, że wracam do wprawy sprzed lat. Droga jeszcze daleka ale jest już lepiej karton zaczyna układać się tak jak ja chcę, znalazłem w końcu odpowiedni tekturę która przy szlifowaniu nie rozwarstwia się co bardzo ułatwia pracę przy wręgach.

Teraz już myślami jestem przy kolejnym modelu zacząłem już o nim rozmyślać podczas prac nad F4 wybór był między SU27 z MM, F-14 z MM, F5 E z Design i F-18 z GPM w wersji żółtej te model mam w „szafie”, choć najbardziej chciałbym złożyć jak dla mnie jeden z najpiękniejszych samolotów bojowych świata mowa o Mig’u 29 jednak nie dotarł do mnie na czas.
Na stole pojawia się więc F-14 Tomcat.

F4 E w całej okazałości:




Na koniec moja skromna półka ale kiedyś mam nadzieję odtworzę swój stan posiadania z najlepszych czasów.



--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
24-01-15 14:33  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Musisz przygotować więcej miejsca :) . A ja nie widzę czy nity wgniecione czy wygniecione.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
24-01-15 15:05  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
FloggerB   

Gratuluję - OK !

 
24-01-15 21:43  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w 10 dni uporałeś się z takim modelem ,co prawda bez podwozia ale jednak,gratuluję kolejnego udanego modelu ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-01-15 23:05  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak szybko kleić... Albo trzeba mieć dużo czasu wolnego. Osobiście nie lubię tak na wyścigi lepić ale trzeba uszanować twoją prędkość.

 
25-01-15 08:45  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Bardzo ładnie ci wyszedł. No i tempo masz zabójcze. U mnie jeden model to jakieś pół roku. Chętnie popatrzę jak kleisz F-14 i liczę, że kiedyś F-18 doczeka się sklejenia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
25-01-15 09:20  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A i jeszcze sugestia, którą powinni rzucić moderatorzy. Nie ma co zakładać nowego wątku na galerię skoro masz już takowy z relacją tego samego modelu. Wystarczy zmienić znacznik na [R/G] No, chyba, że bierzesz udział w wyścigu na ilość galerii. Marne szanse, Zbiga i innych nie dogonisz i tak;)

 
25-01-15 09:24  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Szybko to pojęcie względne, mój kolega wytrawny modelarz ostatnio pracował nad SU 27 zajęło mu to cztery miesiące z tym, że zwykle robił to w weekendy nie dłużej niż 3-4 godziny dziennie do tego czasem w tygodniu ale sporadycznie i nie dłużej niż 2 godziny. Rozmawialiśmy o tym przy sklejanym przeze mnie A7. Także twierdził, że mam nieprawdopodobne tępo jednak po przeliczeniu na godziny stwierdził jedynie, że skleiłem go w dobrym czasie. Brak podwozia także robi swoje jak zauważyliście pewnie nie sklejam także pełnego uzbrojenia wiem, że to samoloty bojowe ale nawieszane pod skrzydłami bomby, rakiety, zbiorniki itp. psują według mnie linie samolotu nie tak bardzo jak podwozie ale jednak.
Jak dobrze policzyłem sklejenie F4 zajęło mi grubo ponad 60 godz., zarwane trzy noce i pełen weekend od rana do nocy. Niestety prace mam wyjazdową i nie zawsze wracam na noc do domu, więc jak już jestem to staram się przysiąść do sklejania a że tracę przy sklejaniu poczucie czasu to nim się obejrzę jest 2 lub 3 w nocy. Dodatkowo w tym tygodniu miałem dzień wolny dom pusty, więc warunki sprzyjały pracy przy modelu.

Jest jeszcze jedna rzecz, która wpływa na mój sposób pracy przy modelach jak zbyt długo nie sklejam i oderwę się od jakiegoś modelu to wolę się wziąć za inny niż wracać do tego rozpoczętego.

Można powiedzieć, że osobiście nie lubię odwlekać sklejania na długi czas w moim wypadku nie wpływa to na jakość wykonania, natomiast ma duży wpływ na chęć pracy nad danym modelem lubię widzieć efekty ich brak lub zbyt długie rozłożenie w czasie zniechęcają mnie.
Pewnie to pochodna dawnych czasów gdy sklejanie modeli było moją pracą tak zarabiałem na studiach i jeszcze jakiś czas po ich zakończeniu.

Dziś moja druga połowa wraz z młodszym synem robią objazd sklepów przed wyjazdem młodego na ferie, więc mimo, że nie było w planie sklejania rozpocznę pracę przy F-14.
Relacji nie będę robił ponieważ jest już kilka relacji z budowy tego konkretnego modelu, więc nie ma chyba sensu powielać tematu. Na pewno zdjęcia gotowego modelu umieszczę w galerii. F-18 będzie następny w kolejce a później przechodzę na drugą stronę mocy: MIG-29, SU-22, SU-27.

Co do Galerii jeszcze nie do końca jestem obyty z forum następnym razem zrobię jak należy.
Wyścigi na galerię nie dla mnie są rzeczy które lepiej robić nie wirtualnie więc w tej dyscyplinie nie podniosę rękawicy. ;)
--

Post zmieniony (25-01-15 09:28)

 
25-01-15 10:17  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Całkiem przyzwoity model. Mówisz że relacje z budowy F14 już są i nie będziesz swojej dodawał. A ja ci powiem że na pewno twoja nie zaszkodzi. Dawaj relacje, chętnie popatrzę. (pewnie nie tylko ja)

--
pozdrawiam!

 
26-01-15 09:13  Odp: [G] F4 E Phantom, MM 1:33 galeria
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Temat F-14 jest dość znany i szkoda czasu na śmiecenie kolejną relacją wkleję w galerię ze zdjęciami z budowy.

Natomiast na pewno wkleję relację z F-18 GPM za żółtych czasów jestem bardzo straszony tym modelem.
Podobno jest bardzo wymagający myślę, że to za sprawą papieru na jakim został wydany poza tym z budowy F-18 relacji nie ma zbyt wiele a z tego konkretnego wydania chyba żadnej.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024