FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-03-15 10:08  Odp: [R] IS-3 WMC
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam prace nad isem idą do przodu pomalowałem koła i napuściłem bezbarwnym lakierem na razie połysk i delikatne brudzenie .




Dzisiaj zobaczyłem na forum że w ofercie sklepu Panzerart pojawiły się żywiczne koła do tego modelu wyglądają po prostu świetnie i ile czasu można oszczędzić no nic skoro już je ukulałem to zostają .
Koła są już na modelu więc lecę dalej zastanawiam się nad zakupem gąsienic żywicznych i mam pytanie do forumowiczów czy ktoś może podzielić się opinią na ich temat .


Pozdrawiam.

 
02-04-15 15:45  Odp: [R] IS-3 WMC
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam
Prace nad modelem postępują leniwie ukończyłem budowę bryły wieży.
Muszę powiedzieć że nie było łatwo i cieszę się że nie kleje tego modelu w standardzie bo sklejenie tej bryły z jednego kawałka i z ta ilością wręg jest przynajmniej kłopotliwe.
Ja dorobiłem po jednej dodatkowej wrędze z tyłu wieży i całość wypełniłem moim wynalazkiem tj.rozdrobnionym papierem do d...... i klejem BCG.
Następnie okleiłem to poszyciem z modelu i przeszlifowałem potem szpachla TAMIYA szlifowanie szlifowanie i szlifowanie
Atak to wygląda:



Teraz czeka mnie jarzmo,lufa,zawiasy no i reszta drobnicy na wieży.

 
02-04-15 18:04  Odp: [R] IS-3 WMC
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i wygląda dla mnie bardzo ładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-04-15 20:40  Odp: [R] IS-3 WMC
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo ładna faktura wieży.
Podoba mi się Twoje wykonanie modelu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-04-15 19:00  Odp: [R] IS-3 WMC
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pytałeś o gąsienice, ale nikt nie odpowiedział to sam pochwalę to co sprzedaję .
Szybko, miło i przyjemnie, a co najważniejsze w gąsienicach powtarzalnie przy 200 sztukach i z obłościami tam gdzie być powinny.
Pokazywałemna forach złożone i pomalowane taśmy do T34 i stuga III, w domu próbowałem jeszcze traki do tygrysa I , KW i IS` a.
Montaż taśmy zależy od Ciebie, mimo, że ogniwka mają swoje delikatne bolce.
Metody do wyboru- na styk klejem CA podobnie jak w plastikach, ruchome na szpilkę lub tak jak zrobiłem w przypadku Pz III/IV ruchome z "uszczelnienie" kroplą CA .

Michał jest delikatniejszy i pozostawia łączenie tylko z użyciem odlanych bolców . Char,T70, ASU-85 to jego modele, gdzie zastosował żywiczne ogniwa.





--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-04-15 19:54  Odp: [R] IS-3 WMC
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam
Piterpanzer dziękuję za odpowiedź i opis gąsek
Mam pytanie odnośnie kalek do tego modelu mianowicie czy jest możliwość zakupu samych orzełków i numerów taktycznych ?

 
03-04-15 21:06  Odp: [R] IS-3 WMC
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Na dziś nie ma takiej możliwości, bo co zrobię z pociętą kalką?
Umów się z kilkoma Kolegami i podzielecie się tymi kilkunastoma pojazdami.
A może ktoś z Kolegów tutaj wyraża chęć zakupu to doświadczalnie potnę jeden arkusz na kilka części.
Na przyszłość jednak będę musiał zmniejszyć arkusz, co niestety cenę podniesie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-04-15 21:25  Odp: [R] IS-3 WMC
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Tak patrzę na Twoja wieżę,i zastanawiam się jak wybrnąłeś z obłości i załamań w jej przedniej części? Przecież tam nie ma wręg. Posiadasz jakiś rysunek podziału wieży?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
04-04-15 00:00  Odp: [R] IS-3 WMC
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Faktycznie w przedniej części nie ma wręg prócz tych w środkowej części nie było łatwo ale po prostu uformowałem kształt na gumce do gumowania zwilżając BCG i skleiłem a kształt wzorowałem na modelu plastikowym Tamiya i Trumpeter szpachla dała fakturę odlewu.
Nie posiadam żadnych rysunków podziału wieży jedynie znalezione w sieci stare plany modelarskie.Można powiedzieć że jest to robota "na oko"osobiście wydaje mi się że trochę za ostre wyszły przednie krawędzie w porównaniu do fotek w sieci ale patrząc na te modele plastikowe wydaje być ok.
Może znajdzie się ktoś kto może więcej na ten temat powiedzieć .
W każdym razie dziś ją pomalowałem i z efektu jestem zadowolony.

 
06-04-15 06:41  Odp: [R] IS-3 WMC
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Odwaliles kawal dobrej roboty. Szkoda ze wywnictwo nie do konca stanelo na wysokosci zadania i wydalo ten model troche na odczepnego.

--
Bóg, Honor, Ojczyzna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024