FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-09-03 10:55  Re: [pytanie] Capon
Zielony   

Hm Qba właściwie to masz rację ja by na to nie patrzeć to nitro obojętne dla zdrowia nie jest, butapren też co do klejów to jenak preferuje Hermol i tym podobne, ale to już zależy co kto lubi (Wikol za długo mi schnie). Lakieruję akrylem - zawszeć to mniej smrodu. Co do farb to zaczynam eksperymenty z plakatówkami (takie lepsze z tubek) . Na razie pomalowałem w Krakowiaku część podwodną i wygląda całkiem przyzwoicie jak skończę model to pociągnę z wierzchu jeszcze akrylem bezbarwnym, nastepny w kolejce będzie samochód Pancerny Peguot jak go wreszczie zmęczę - zalety plakatówek - zero smrodu i łatwiutkie mieszanie czyszczenie, mycie pędzli no i tanie tylko nie wiem jak to malowanie wytrzyma "próbę czasu" Amoże ktoś już próbował tej techniki?
MACIEK

 
30-09-03 11:04  Re: [pytanie] Capon
Junior II   

Jako pocieszenie i uspokojenie wszystkich , ktorzy uzywaja kaponow , szpachli jednoskladnikowych czy dwuskladnikowych , klejow i wszystkiego innego co zalatuje wechowo na nitro :
Panowie , uzywajcie tego dalej , raczysko potrzebuje ok 15 do 20 lat na wyklucie sie , ale wykluje sie napewno, jak sie ma pecha to moze sie oczywiscie wykluc wczesniej .
Tak czy tak troche czasu jeszcze zostanie.
Qba ma racje , obecnie jest wiele innych zapachowo lagodniejszych mozliwosci jego przywolania (tzn, raczyska).;)

 
30-09-03 11:08  Re: [pytanie] Capon
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

na razie uciekam draniowi :))) ale znajduję się w okresie wykluwania :(

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
30-09-03 11:44  Re: [pytanie] Capon
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam ciekawy patent jeśli chodzi o malowanie, zwłaszcza dużych powierzchni.

Eksperymentowałem z plakatówkami rozcieńczalnymi ... lakierem polimerowym - hydroparkietem. Trochę mi zostało po podłodze. ;)

Zalety zostają, nie śmierdzi, pędzel się myje łatwo, a farba jest trwała i nie ściera się nawet mokrymi paluchami. Dodatkowo można sobie wymieszać taki kolor jaki się komu podoba.

Jak komus została biała farba akrylowa do okien na bazie wody to też można mieszać z plakatówką. Tylko ma słabe krycie.


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
30-09-03 11:51  Re: [pytanie] Capon
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hydroparkiet to nazwa tego lakieru?

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
30-09-03 12:07  Re: [pytanie] Capon
Zielony   

Ha nie wpadłem na pomysł uzycia do rozcieńczania lakieru do podłogi a troszkę mi po remocnie zostało jakiegoś domaluxu pobawię się.
MACIEK

 
30-09-03 14:53  Re: [pytanie] Capon
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Zielony, wikol za wolno schnie?! To kwestia doboru odpowiedniej wersji. Sam używam prawie tylko wikolu, ale w przypadku dużych powierzchni faktycznie sprawdza się średnio (nawilgacanie papieru). Tym niemniej niektóre jego rodzaje naprawdę szybko "łapią". Ostatnio używam np. jakiegoś ponalu (dla mnie to też wikol) i ten schnie dość szybko. Najszybicje sechł taki mały wikolek w białych plastikowych buteleczkach z czerwonymi kapturkami (nazwa chyba Express, jego brat bliźniak to GXL-3). Niestety, ostatnio na Dzielnej nie ma Expressu, bo ponoć kiepsko schodzi. Po wyschnięciu jest źółtawy, nie przezroczysty, ale faktycznie sechł ekspresowo i przez dłuższy czas używałem tych właśnie dwóch rodzajów kleju jednoczesnie.
A żeby nie było, że całkiem nie na temat: rotundę Św. Prokopa (GPM) polakierowałem sobie - jeszcze w arkuszach - właśnie wikolem i dobrze wyszło usztywniając nieco papier.
Pozdrawiam,
Tomek

 
30-09-03 15:49  Re: [pytanie] Capon
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Domalux tez mam....moze tym lakierowac? czy tym Hydroparkietem?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
30-09-03 18:38  Re: [pytanie] Capon
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dla osób z zasobnym portfelem polecam farbki i lakier akrylowy Tamiya - na pewno można kupić w Warszwie i Krakowie. Nie śmierdzi, pędzel myje się wodą, doskonałe i trwałe kolory. Lakier (matowy i błyszczący) jest całkowicie bezbarwny doskonale impregnuje karton, tylko ta cena...
A specyfiki typu Capon i temu podobne bojowe środki trujące lepiej wyrzucić - szkoda zdrowia.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
30-09-03 19:24  Re: [pytanie] Capon
Junior II   

Mozna zrobic kuku Tamiji i innym wydrwigroszom zerujacych na modelarskich snobach z grubym portfelem.
Wystarczy isc do byle jakiego zwyklego "marketu " czy innego "Spolem" gdzie sprzedaja farby akrylowe do packania czegokolwiek w chalupie czy gdziekolwiek.
Zwykle farby i lakiery akrylowe , nawet te jakis nieznanych ,tanich firm, doskonale sie do naszych celow nadaja.
Po nabyciu podstawowych kolorow np w puszkach 0, 7 litra i po uprzednim zapedzeniu rozkazem dywizyjnym baby i jej mamusi do zorganizowania malych zakrecanych sloiczkow, mozna sie pobawic w mieszanie tych podstawowych kolorow. Wyjdzie tego tyle , ze starczy na dlugo albo na jeszcze dluzej.
A za zaoszczedzone talary mozna sie np nachlac i po przyjsciu do domu powydawac nowe rozkazy dywizyjne dla wiadomych domownikow .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024