FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-09-03 16:06  [pytanie] Capon
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy lakierowal moze ktos swoje modele tym cudem? Ja polakierowalem troszke mojego nieudanego Ba-64 i narazie efekty dobre...moze ktos z szanownych kolegow ma jakies rady, spostrzerzenia?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
28-09-03 16:24  Re: [pytanie] Capon
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Poza okropnym zapachem... (konieczność dobrego wietrzenia
pomieszczenia)

...jak najbardziej godne polecenia

własności bardzo zbliżone do nitro-cellonu
myślę, że można go stosować zamiennie

warto mocno rozcienczyć i nakładać ze dwie cienkie warstewki
wzmacnia karton, zapespiecza go przed kurzem, wilgocią i częściowo przed zabrudzeniami

... czyli poza zapachem same zalety !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
28-09-03 16:42  Re: [pytanie] Capon
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a czym rozcieńczać to paskudztwo? (Butapren przy tym to perfuma) nalozylem probnie na korpusik Ba-64 i calkiem calkiem

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
28-09-03 17:21  Re: [pytanie] Capon
NowyWojtek 

 

Rozcienczalnikiem do farb nitro.
Fakt smród nieziemski;-)))

 
28-09-03 19:48  Re: [pytanie] Capon
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Koledzy - osobiście podczas budowy modelu kartonowego używam Hermolu, Butaprenu, lakieru Nitro i farb Humbrol'a. Sztuki modelarskiej uczyłem się w modelarni w latach 1975-1989 i w tym czasie korzystałem/liśmy z kleju AK-20 i farb nitro kladzionych za pomocą własnej roboty pistoletu do malowania i sprężarki (w powietrzu unosiła się wspaniała "chmura") - ten zapach tworzył swoisty klimat modelarski. Do dziś w niczym mi to nie przeszkadza :-)))

Pozdrawiam - SpecModel

 
29-09-03 09:09  Re: [pytanie] Capon
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Capon to silna trucizna, działa na układ nerwowy i ma silne działanie rakotwórcze. O szkodliwości klejów już było , myślę że to podobne. Swego czasu była akcja wyrzucania parkietów które były tym impregnowane - i całości podłóg gdzie to mogło się przedostać.

Stanowczo odradzam, smód czuć, ale nawet jak nie będzie czuć , będzie bolała głowa, mogą sie zacząć poważniejsze schorzenia.

Według mnie - jak najdalej !!

Są lakiery akrylowe i mnóstwo innych , naprawdę szkoda tracić zdrowie.


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
29-09-03 14:24  Re: [pytanie] Capon
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

sic! ale beton :(

To jaki lakier ogolnodostepny panowie polecaja?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
29-09-03 15:06  Re: [pytanie] Capon
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Qba - no bez przesady, życie jest wogóle trujące :-| Zacytuje z jednej ze stron : "Lakier CAPON bezbarwny posiada Ocenę Higieniczną nr B-161/88 wydaną przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, zezwalającą na stosowanie lakieru w pomieszczeniach mieszkalnych. " a tu link http://www.tic.pl/pcw/capon01.htm. CRS - maluj, nie umrzesz od tego, tylko rób to najlepiej na wolnym powietrzu.

Pozdrawiam



 
29-09-03 15:42  Re: [pytanie] Capon
Zielony   

Qba - chyba Ci się Capon pomylił z innym specyfikiem stosowanym kiedyś do klejenia wykładzin podłogowych - faktycznie nie do używania - nawet w paru blokach w Lublinie musieli wymieniać z tego powodu wykładziny. Natomiast Capon owszem śmierdzi straszliwie bo jest robiny na nitro, ale po odparowaniu rozpuszczalnika krzywdy już nie zrobi - miałem w domu podłogi gruntowane Caponem i przez 10 lat nie mialem żadnych sensacji. Wracając do modeli można śmiało używac Caponu do gruntowania papieru tylko trzeba rozcieńczyć rozpuszczalnikiem nitro i mocno wietrzyć pomieszczenie Jezeli chodzi o mniej smrodliwe specyfiki - ja do zabezpieczania modeli stosuję półmatowy lakier akrylowy w sprayu. Pucha 400 mll kosztowała coś 8,5 zeta tylko za cholerę sobie nazwy nie mogę przypomnieć - chyba Colorux czy jakoś tak..... Popsikałem z 5 modeli i jak na razie O.K. Zagruntowałem też na próbę wydrukowany na atramentówce model V2 ściągnięty z netu, ale go jeszcze nie wycinałem - na oko wygląda, że też się nadaje, a tak nie wali jak z Caponu i rodzina mi się nie burzy..
Maciek

 
30-09-03 09:28  Re: [pytanie] Capon
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Raczej się nie pomylił.

Staram się trzymać jak najdalej od tego typu środków, możliwe że jestem przewrażliwiony, albo po prostu dmucham na zimne. Standardowa procedura po malowaniu parkietu to miesiąc wietrzenia po malowaniu, a i tak nie ma gwarancji że wszystko uleciało.
Jak dla mnie szkoda zdrowia.
Zresztą może to skrzywienie ,ale oprócz kabinki wszystko kleję wikolem i się trzyma i pasuje. Zadnych butaprenów i innych smierdziuchów.
A lakieru używam tylko polimerowego wodorozcieńczalnego.


__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024