FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-11-15 21:18  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No i niestety tak jak się obawiałem , smutno wygląda ta P11 z tymi lekko opuszczonymi skrzydłami chociaż poza tym model bez zarzutu . Sprawdź sobie choćby w ,,Samoloty myśliwskie PZL P.11 ,PZL P24 . Polskie konstrukcje lotnicze" autora Pana A. Glassa .Wystarczy przyłożyć linijkę do rysunków i do Twojego ostatniego zdjęcia , zobaczysz o czy mówiłem .Jeżeli masz możliwość to poprawić to spróbuj .

Pozdrawiam i śledzę .


Jańcio


HEY HEY !

Post zmieniony (05-11-15 21:30)

 
05-11-15 21:48  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No nie da się ukryć, że opadło i nie jest poprawnie. Co ciekawe - trzy elementy, na które składał się dźwigar nakleiłem na tekturę i wyciąłem jako jeden długi element. Przykleiłem je korzystając ze wzornika, który miał poprawne wzniosy. Po oklejeniu poszyciem przyłożyłem skrzydło do tego wzornika i też było dobrze. Dopiero po złożeniu całości zauważyłem że wznios jest ujemny. Zastrzały musiały ściągnąć je do dołu, innego wytłumaczenia nie widzę. Niestety nie będę już tego poprawiał - zbyt duże ryzyko, a chciałbym ten model skończyć, bo mimo wszystko mi się podoba.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-11-15 22:11  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Model wychodzi super, chociaż te skrzydła...?
Porozmawiamy osobiście na wyjeździe.
Powodzenia Stasiu!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-11-15 22:30  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć że chyba wszyscy którzy bawili się tym wydanie P11c
mieli z tym kłopoty .Tak że nie jesteś tu osamotniony.


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

 
22-11-15 14:57  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!

Mimo tego, że skrzydła nie są takie jakie powinny być i poległem w nierównej walce z niedoskonałościami opracowania budowa modelu trwa i trwać będzie aż go skończę i postawię na półce.

Model wylądował w pudełku i leżał tam przez ostatnie dwa tygodnie. W tym czasie zająłem się tym co najlepsze - silnikiem. Makieta jednostki napędowej wykonana jest w standardzie, początkowo chciałem bawić się w owijanie drutem, ale odpuściłem tym razem.



Silnik opracowany jest bardzo szczegółowo, nie jest trudny, ale za to piekielnie czasochłonny. Budowę, jak zwykle, podzieliłem sobie na etapy, montowałem kolejne podzespoły i odkładałem do pudełka. Kiedy już wszystkie elementy były sklejone zabrałem się za montaż. Nie wkleiłem tylko rurek prowadzących z cylindrów do pierścienia w osłonie silnika, to później.





Oprócz cylindrów skleiłem chłodnicę oleju. Ten element zabrał mi najwięcej czasu, pieściłem się z nim potwornie, ale za to z efektu jestem bardzo zadowolony. O ile cylinderki będą w większości zakryte przez osłonę, to chłodnica sterczy na wierzchu, z prawej strony kadłuba. Aby uniknąć sklejenia się ze sobą listków każdy z nich (28 szt.) został osobno pomalowany mieszanką gunmetalu i czarnego. po wyschnięciu osadzałem listki pojedynczo w podstawie. Kleiłem to na bcg, więc niektóre listki się trochę zwichrowały. Po wyschnięciu całości wstawiłem pomiędzy listki paski papieru takiej samej grubości. Odłożyłem to na kilka dni do pudełka żeby się uleżało. Efekt na zdjęciach :-)





Do końca budowy pozostało już niewiele. Osłona silnika, śmigło, kołpak i kilka drobiazgów. Teraz to już z górki :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-11-15 19:40  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No chłodnica wyszła pierwszoklaśnie! Pozostaje czekać na galerię!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
22-11-15 20:39  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Miło się ogląda tak wykonywany model. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-11-15 20:52  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Stachooo masz po prostu talent w palcach.
Czekam na galerię:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
23-11-15 00:06  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Opony muszą być matowe.
Ciemnoszaromatowe.
Elegancko Ci idzie :)

 
23-11-15 05:59  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ciekawie się zapowiada :-)

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024