FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-09-03 12:19  Re: zoltodziob
Wojtek_L   

Również polecam monitorek rzeczny "Warszawa". Prosty (czytaj - z niewielu elementów) model. Bardzo dobrze opracowany (czytaj - powiniem być sklejalny) no i ta cena....rewelacja

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
28-09-03 12:28  Re: zoltodziob
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

i polecam dodatkowo wpadanie na chata...szczegolnie w weekend bo cos wtedy nikogo nie ma ;-)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
28-09-03 12:38  Re: zoltodziob
Carus   

Można zacząć też od prostych modeli dostępnych w sieci za darmo, np:

http://www.modelarstwo.org.pl/pojazdy/wycinanki/index.html

Jeżeli przejrzysz forum to znajdziesz sporo takich linków, znajdziesz tam budowle, zwierzaki, wszelkiego rodzajy pojazdy we wszelkiej skali... Potrzebna tylko drukarka..
Zresztą może Bleriot coś siekawszego zaproponuje? ;-))

 
28-09-03 12:46  Re: zoltodziob
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

I wyszły moje pasje lotnicze na wierzch ;), proponuje na początek np Heinkla 100 z KF, model ładny, prosty i efektowny.
Pomysł z darmowymi modelami bardzo dobry!


GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
28-09-03 15:02  Re: zoltodziob
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To zależy do tego co chciałbyś sklejać.
Jeśli ma to być
a) statek to radze ORP Burza z MM lub Jaskółka z MM
b) samolot to może jakiś myśliwiec, na początek spróbuj się pobawić z czymś mniejszym w skali 1:48 np: jakimś modelem z Kartonowego Świata trzaśnij sobie takie 2 modeliki a potem spróbuj sił w 1:33 np: A6M2 Zero z MM lub coś w tym stylu
c) pojazd to musi być coś co się fajnie skleja. Tu radze ci kupić sobie taką fajną czechosłowacką tankietke z Super Modelu lub np coś z Kartonowe Hobby gdzie są ciekawe pojazdy w skali 1:35

 
28-09-03 16:15  Re: zoltodziob
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"zoltodziob" witam Cie na forum, ale od razu prosze Ciebie i innych "nowych" o dopisywanie sie do watku powitalnego... ostatnio same tematy powitalne... ;-) Prosze tez o czytelne formulowanie tematow nowych watkow.

pozdrawiam,
konradus

 
28-09-03 19:01  Re: zoltodziob
Wafel   

Polecił bym ci np. Spitfire do ściągnięcia oto adres.

www.modelarstwo.org

 
28-09-03 19:56  Re: zoltodziob
Waldemar   

Wafel.Czy aby dobry adres podałaś.Bo u mnie pod tym adresem to Spitfayery mają niezłe podwozia i czasami są czymś nadziane:))

 
28-09-03 20:43  Re: zoltodziob
silk   

Dziekuje pieknie za wszystkie rady i porady.
Jeszcze nie zdecydowalem co konkretnie zaczne sklejac,
ale dzieki waszej pomocy mam juz z czego wybierac.

Dodatkowo przepraszam za nieumiejetne nazywanie
watkow, mam nadzieje, ze z czasem to przejdzie ;)

pozdrawiam wszystkich
Silk

 
02-10-03 21:38  Re: zoltodziob
Orland   

A ja proponuje modele z wydawnictwa JSC. Sam od nich zaczynalem i trzymam sie do tej pory. Skala 1:400 do lini wodnej. Prezentuja sie dosyc ladnie. Co dla mnie stanowilo powazny plus to to ze nie trzeba bylo niczego podklejac kartonem. Od razu przyznam ze nie jestem modelarzem "zawodowym"poniewaz mimo ze zrobilem juz pare modeli to czasowo jestem ograniczony przez prace wiec cenie sobie to ze usiade i robie a nie studiuje godzine jednego elementu. lubie patrzec jak rosnie w oczach:)))) Wobec tego polecam moj pierwszy model- wydawnictwo JSC do lini wodnej skala 1:400 ORP Dragon lub Konrad Oraz Pancerniki kieszonkowe. wszystkie trzy. Lutzowa po poczatkowym sukcesie z dragonem gdy mialem wene modelraska robilem 1,5 tygodnia:))) A teraz powoli sobie klece Tirpitza.
Bylem ostatnio na wystawie w gdansku i modele z JSC zajmowaly wysokie pozycje wiec osobiscie polecam. (tym bardziej ze poprostu brakuje mi czasu i umiejetnosci na sklejenie 2 metrowego potwora) :)))
Dobrym wyborem moze byc tez lotniskowiec Card tegoz wydawnictwa pod warunkiem ze skleisz pare samolotow na jego poklad bo wtedy ma interesujacy wyglad:)))
Pozdrawiam.

PS. Co do samolotow to na totalny poczatek moze kupisz sobie w kiosku dwutygodnik Adore model. Proste przyjemne i czasami nawet fajnie wygladajace (me- 109 lub jak-9) albo i fatalnie wygladajace jak me- 163 wydany jakis czas temu.
Pozdrawiam Orland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024