FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
15-01-15 21:42  Odp: [R] EN57 1:25 Angraf
Hator   

Nikt Ciebie nie goni. To ma być przyjemność z klejenia. Kleisz wtedy, kiedy faktycznie możesz i chcesz. Matura ważna rzecz, więc nie sugeruj się tym, że relacja z budowy stoi w miejscu.
Po ostatnich zdjęciach widać, że nie radzisz sobie z dokładnym wycinaniem części. Krawędzie są postrzępione, albo niedocięte na łukach. Wycinaj takie miejsca bardzo powoli i dokładnie skalpelem, albo nożykiem, jeśli nie masz cyrkla tnącego. Takie miejsca dobrze biorą nożyczki do paznokci o wygiętym ostrzu. Takie od manicure. Wiem, że można też kupić tzw. elastyczny krzywik. Wygląda to jak patyk dł. ok. 20-30cm o przekroju kwadratu. Tylko trzeba uważać, aby go nie pociąć, bo nie do tego służy.
Poza cięciem, retuszuj białe krawędzie. Tylko nie markerem, bo będziesz miał z czasem fioletowe. Najlepiej czarny tusz. Przy innych kolorach to trzeba dobierać samodzielnie np. mieszając farby, czy próbować suchymi pastelami. Później nie będzie to tak biło po oczach.
Tak więc klei powoli i powodzenia :-)

@Rodus
Na miniaturach mało co widać. ;-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
16-01-15 08:39  Odp: [R] EN57 1:25 Angraf
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hator ma rację, nie ma się co spieszyć (ciągle to sobie powtarzam, a bywa różnie). Retusz to na prawdę ważna rzecz. Widać to zwłaszcza na czarnych elementach. Białe krawędzie "walą po oczach". Porządny nożyk to podstawa! Uwierz mi, 20 lat temu wycinałem nożyczkami i żyletka – męka; potem próbowałem skalpela chirurgicznego (10 zł rączka + 60 groszy ostrze w każdej hurtowni medycznej) – wycina się nieźle, choć rączkę trzeba było owinąć plastrem bo kanciasta i do długiej pracy się nie nadaje; potem kupiłem AK-1 Olfy i poznałem różnicę pomiędzy "dobrze" a "zaje..ście". Ostatnio widziałem Olfy AK-3 w Castoramie za 19 złotych, kupiłem sobie. Jest nieco mniejszy od AK-1, ale też daje radę.

A teraz coś o modelu.

1) Czy te poprzecznice sklejone w okolicy belki bujakowej gwarantują odpowiednia sztywność wózka? Pytam, bo ja to bym wszystko wzmacniał podklejał i ożeberkowywał.
2) Czy w wycinance przewidziano resory piórowe, czy te nowe, okrągłe gumowo stalowe?
3) Po sklejeniu elementów z 2 połaci, (np. ostojnice wózka) podetnij te krawędzie, gdzie elementy się nie zeszły, tak, żeby krawędź nie była schodkowa. Tu MUSI być nożyk i metalowa linijka, bo zbieramy ułamki milimera.

--

Post zmieniony (18-01-15 09:50)

 
16-01-15 09:37  Odp: [R] EN57 1:25 Angraf
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No niby spieszyć się nie ma gdzie, ale jak się jest przed maturą, to czas inaczej płynie i inne jest do niego podejście :-) Teraz mogę sklejać sobie model 3 lata i luzik, ale pamiętam, jak to było kiedyś, więc kolegę arcziwaldooo, też należy zrozumieć ;-) A poza tym, jak będzie budował taki model tak powoli, jak na przykład ja, to zdążą mu się dzieci urodzić i wcale nie skończy! ;-) Oczywiście żarciki trochę sobie robię, ale po prostu pamiętam jak mi się kiedyś spieszyło i jaki był efekt, ale i tak byłem zadowolony, a przecież o to też chodzi :-)

@arcziwaldooo o ile pamiętam, to model nie ma zaprojektowanego wewnętrznego poszycia dachu, jeśli chcesz mieć oświetlenie wnętrza, to musiałbyś to jednak mieć, bo nie będzie gdzie ukryć przewodów.

--


 
16-01-15 21:37  Odp: [R] EN57 1:25 Angraf
arcziwaldooo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Dziś miałem drugą częśc egzaminu zawodowego więc miałem dużo czasu do pracy.
@Hator staram się ciąc nożykiem nawet tnę nożyczkami do maniqur(nie wiem jak sie to pisze:D) ale pracuje tymi narzędziami ale niestety nie radze sobie:( Gdy skleje cały wózek pomaluje wózek czarnym tuszem aby nie było białych śladów i pozostałości
@Viking_bb Odpowiadam na twoje pytania:
1) Tak wózki są sztywne i nie ma potrzeby dodatkowych rzeczy.
2) W projekcie są przewidziane resory piórowe
3) Dobrze
@Mario To już działka mojego brata.
To teraz relacja z dziś
16.01.2015
Dziś zostały sklejone wszystkie 6 szkieletów wózków


Następnie wziąłem się za wycinanie czegoś:D nie wiem jak się to fachowo nazywa
to coś zostało przyklejone do wszystkich wózków
tak jak wczesniej wspominałem dopiero po sklejeniu wszystkich elementow zostanie to pomalowane na czarno. Następną rzeczą do zrobienia jest takie coś

To jest to samo co poprzednia rzecz którą wycinałem ale krótsze ponieważ do idzie do sklejenia obok. Dziękuje za komentarze oraz za uwagi:)

--
https://www.facebook.com/pages/Model-EN57-001/1014381128588136?fref=ts

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024