FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-09-03 18:20  [konkurs] jak to wygląda?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

czy mógłby mi ktoś przytoczyć , jak wygląda konkurs modelarski? bo jeszcze nigdy nie byłem, a bym chciał... troche czytałem na ten temat w KF, ale gdyby coś kąkretniej... no i czy gdyby model był lekko niedokończony, to by było to coś strasznego? np. gdyby okrętowi brakowało jednego kabestana, albo coś w tym stylu...
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 
27-09-03 23:27  Re: [konkurs] jak to wygląda?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

szpaku i kosie - ja też nigdy nie byłem (chociaż ostatnio jak wyjeżdżałem do Porąbki zepsuł mi się samochód jako kara boża za inwektywy którymi obrzuciłem tzw pociechy i małżonkę za opóźnianie godziny mojego wyjazdu) ale jako teoretyk gawędziarz mogę Ci to w skrócie przedstawić:

1. przyjeżdzają goście z pudłami w których przechowują swoje wypociny
2. rozkładają zawartość pudeł na stołach
3. dzień się kończy więc idą (a) spać lub (b) coś spożyć, niekoniecznie zalecanego przez ministerstwo zdrowia
4. następnego dnia sędziowie oceniają modele i ogłaszany jest werdykt, niektórzy dostają nagrody ale większość nie, z tym że większość z tej większości nadal ma uśmiechnięte miny. Wszyscy pakują swoje zabawki do pudeł i jadą do domu.

Jest to skrócona wersja konkursu dwudniowego. Konkursy trwajace dłużej mają z reguły bardziej rozbudowaną część z punktu 3b ;-)

Mam nadzieję że uda mi się pojechać do Skawiny. Już nie będę wrzeszczał na rodzinkę.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
28-09-03 00:19  Re: [konkurs] jak to wygląda?
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tempest - chyba przeciwnie - większość dostaje nagrody , ale ta mniejszość też jest uchachana...
Co do modelu nieukończonego - nie radzę wystawiać na konkurs . Jako nieukończony ocenią przeważnie najniżej. I może nas to trochę zrazić . A model może być mistrzowski - i co wtedy ??

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
28-09-03 00:38  Re: [konkurs] jak to wygląda?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Frytek napisał: >Tempest - chyba przeciwnie - większość dostaje nagrody <

Wydawało mi się że zawsze są tylko 3 miejsca w danej klasie. Chyba że wystawionych zostanie tylko po kilka modeli. Nie wiem. MUSZĘ w końcu się na jakiś konkurs wreszcie wybrać.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
28-09-03 00:49  Re: [konkurs] jak to wygląda?
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Z wlasnego doswiadczenia napisze jak to bywalo w Sanoku, bo tylko tam mialem okazje bywac. Konkursy bywaly zwykle polaczone z wystawa, ktora trwala bodajze dwa tygodnie a tak sie fajnie skladalo, ze byl to czas ferii zimowych. Niestety ja bylem w tym gronie przyjezdny dlatego tez moja bytnosc konczyla sie na przywiezieniu modelu, zarejestrowaniu (i jesli organizatorzy mieli dobre serce to obejrzeniu tych, co juz przybyly), potem wyjazd do domu i po dwoch tygodniach przyjazd ponowny po model i odbior nagrody i dyplomu ;-)). Na koniec jeszcze wymiana doswiadczen, zlozenie zamowien w sklepie modelarskim z prawdziwego zdarzenia, handel zapasami, no i do domu z mysla coby skleic z tego, co widzialo sie na wystawie ;-P.
No a co do niedokonczonego modelu to ponoc w Porabce ostatnio wygral chyba niedokonczony, ale bardzo na poziomie zrobiony model "Regulusa" w kategorii statkow?

 
28-09-03 11:05  Re: [konkurs] jak to wygląda?
RAV 

 

Tempest napisał:
>
> 3. dzień się kończy więc idą (a) spać lub (b) coś spożyć, niekoniecznie zalecanego
> przez ministerstwo zdrowia
> 4. następnego dnia sędziowie oceniają modele i ogłaszany jest werdykt...

Byłem sędzią na wielu konkursach modelarskich, w tym kilku kartonowych, i zawsze ocena odbywała się w pierwszym dniu - nieraz do późnych godzin wieczornych. Drugiego dnia była już tylko wystawa, wyniki wiszące na ścianach, rozdanie nagród i wydawanie modeli.

 
28-09-03 11:09  Re: [konkurs] jak to wygląda?
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak juz dojade do Goleniowa na konkurs wezme swojego HMS Rodney...moze ktos mi cos sensownego poradzi? pomarudzi? a moze powiedza ze nie jest źle?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
28-09-03 17:37  Re: [konkurs] jak to wygląda?
Vivit 

 

CRS ja z Bundym będziemy w niedziele w Goleniowie może się najdziemy ?? :))))

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
28-09-03 18:51  Re: [konkurs] jak to wygląda?
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

1. przyjeżdzają ludziska ze swoimi modelami
2. Jeżeli posiadają już wczesniej wypisane Karty Zgłoszeniowe to już pół problemu - organizatorzy rozdają kopertu na dokumentację danego modelu i wpisuje się nr. startowy.
3. Modele mozna zanosić na stoliki.
4. Jeżeli jesteś przyjezdnym i otzrymałęś zakwaterowanie, to,
a). kwaterujesz się, ale wracasz, żeby zobaczyć modele swoich przeciwników...
b). kwaterujesz się, ale wracasz do znajomych modelarzy, aby porozmawiać z nimi ogólnie o modelarstwie.
c). kwatreujesz się, ale zostajesz na kwaterce w samotni (najczęściej idziesz spać)
d). kwaterujesz się, ale zostajesz na kwaterce z modelarzami, którzy i tak nie pozwolą ci zasnąć... ;-)
5. dzień drugi (bo konkursy trwają najmniej dwa dni) - z lekkim bólem głowy wracasz na salę i ogladasz morze modeli kartonowych (podziwiasz, podziwiasz - aż dochodzisz do wniosku, że należy spakowac zabawki i wrócić do domu... ;-)
6. Po południu drugiego dnia następuje ocena modeli. Wieczór <<< jak w pkt.4d
7. W trzecim dniu są już wyniki...

 
28-09-03 20:43  Re: [konkurs] jak to wygląda?
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

znaczy 5tego?hmmmmm ja chcialem jechac 3ciego.....bo dzwonilem tam i mowia ze 3ciego od 16 bedzie najfajniej....wiec moze zrewidujesz poglad?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024