FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-01-15 09:23  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Podglądam z sentymentem bo miałem kiedyś przyjemność kleić tego IŁa.
Dorwałem nawet rolkę folii aluminiowej z której były wycinane kapsle na szklane butelki mleka i zrobiłem go aluminiowego z trasowanymi liniami podziału blach.
A najlepsze jest to że nie pamiętam co się potem z tym modelem stało. Skleroza? ;-)
Pozdrowienia dla autora relacji. Też lubię słuchać szant.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-01-15 09:52  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetnie Ci idzie :) Ładnie spasowane elementy.

 
14-01-15 09:55  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Także miałem okazję sklejać kiedyś ten model fajnie się prezentował w całości, będę obserwował postępy ponieważ nabrałem apetytu na jego wykonanie za jakiś czas.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
14-01-15 10:54  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tajemnicą,tajemnicy jest to czemu trzymano takie rzeczy w TAJEMNICY,skoro i tak w innych krajach to nie była tajemnica. Chyba dostałem kręćka od tych TAJEMNIC Politycy i wojskowi to ŚWIRY !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
14-01-15 16:18  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na mapach w miejscach jednostek wojskowych były białe plamy.
Było łatwo zauważyć gdzie są :))))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-01-15 22:23  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Też go kiedyś skleiłem i cały czas myślałem, że to projekt P. Bączkowskiego. Okazuje się że jest to tylko przerysowany projekt z wyd Kranich-Modellbogen http://www.kartonbau.de/forum/il-28-kranich-modellbogen-1964-metallfolie-1-50-fertig-bauberichte-luftfahrt/board3-luftfahrt/t31632-f8/ nawet rysunki montażowe są takie same.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-01-15 23:02  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
Szantymaniak 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziś jestem po nocce więc bez szału. Ograniczyłem się do kabiny strzelca co jednocześnie jest podstawą pod konstrukcję na jutrzejszą budowę stateczników pionowych.


Tak to wyglądało w oryginale (mini Replika nr 84).


Kopułę karabinu należy wepchnąć w pierścień i skleić tak żeby miały jak najmniej części wspólnej. Pierścień niestety łamliwy a kopułkę wzmacniam od środka krótkimi paskami papieru używając i nie żałując UHU Hart, który po wyschnięciu utwardzi wiotkie elementy.


Można powiedzieć, że solidnie to zakitowałem :)


Oto kopułka po przyklejeniu do kadłuba. Wywierciłem też dziurki w miejsce lufy karabinu.


Obwód pierścienia w łączeniu z kadłubem okazał się minimalnie mniejszy.
Teraz widać obie dziury na karabiny.


Papier przy wycinaniu wydaje odgłos zupełnie jak przy piłowaniu płyt kartonowo-gipsowych :P


Kabina strzelca po uformowaniu.


Kabinę do kadłuba kleiłem Hartem na styk. Niestety Hart ma tę brzydką cechę, że błyskawicznie schnie i nie złapał przy łączeniu drugiego i trzeciego segmentu kadłuba, widać tam małą szczelinę :(


To tyle na dzisiej cdn. :)

--
Jaki rząd jest najlepszy, miły panie kumie? Gdzie każdy najmniej rządzon, sam rządzić się umie.

 
15-01-15 22:42  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
Tomek 

 - 2

Przepraszam, że się wtrącam... Małe sprostowanie co do kb Ur. Z najnowszych badań wynika, że mimo objęcia go tajemnicą oraz opisania skrzyń transportowych jako "sprzęt mierniczy" spełniły swoje zadanie i zadały dosyć poważne straty Niemcom... A samolocik piękny! I pięknie wychodzi!

 
16-01-15 22:02  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
Szantymaniak 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Szkielet pod usterzenie tylne


Nie wiem czy tak było akurat w tym samolocie, wiem jednak, że parę Iłów miało źle namalowane szachownice. Widać różnicę między kadłubem i sterem pionowym.


Widok od przodu.


Części osłony radaru.




Niestety osłona radaru jest zbyt krótka w stosunku do planowanego obrysu i się nie dopasowała :(




Wykonana kabina i osłona radaru.


Na chwilę obecną tak się prezentuje całość :)

--
Jaki rząd jest najlepszy, miły panie kumie? Gdzie każdy najmniej rządzon, sam rządzić się umie.

 
16-01-15 22:49  Odp: [R] IŁ-28 - Mały Modelarz 1976r. skala 1:50
Szantymaniak 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z tym będzie ciężko.

--
Jaki rząd jest najlepszy, miły panie kumie? Gdzie każdy najmniej rządzon, sam rządzić się umie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024