FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-01-15 12:43  Odp: [P]De Havillant Mosquito - wybór wycinanki
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, ale podobno jest kupa z malowaniem.

A jak patrze na tą galerię z orlika to zaczynam się ku tej wersji skłaniać;) Tylko, jeszcze umiejętności sobie dokupię +10.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=148946&t=148946

Post zmieniony (12-01-15 12:43)

 
12-01-15 13:01  Odp: [P]De Havillant Mosquito - wybór wycinanki
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

miał być polski , prosty i efektowny - to zaproponowałem najdogodniejsze rozwiązanie łączy 3 cechy

 
12-01-15 13:54  Odp: [P]De Havillant Mosquito - wybór wycinanki
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Może tylko jeszcze zmień tytuł wątku.
I sklej MMa - ładne kolory.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-01-15 14:01  Odp: [P]De Havillant Mosquito - wybór wycinanki
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Niczego sobie ten Mosquito z Orlika.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-01-15 15:34  Odp: [P]De Havilland Mosquito - wybór wycinanki
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pewnie mnie powieszą, rozstrzelają a modellot1 dostanie ataku nie wiadomo czego ale ja proponuję jak insekt to tylko ten właśnie w tym roku wznawiają. Mam tego pierwszego jest odjechany i można go zrobić zarówno wersja nocny myśliwiec z 307-go bądź rasowy kosiarz w barwach 305 - go myśliwsko-bombowego

http://www.airfix.com/catalog/product/view/id/8412/category/80/

 
12-01-15 15:35  Odp: [P]De Havilland Mosquito - wybór wycinanki
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat, ponieważ sylwetka samolotu bardzo mnie się podoba. Wahałem się między MM a Orlikiem. Po przejrzeniu galerii tu prezentowanych (trafiwszy na nie wówczas) zdecydowałem się na Orlikowego. Nie rozcinałem go jeszcze, ale generalnie kolory, poziom detali, grafika jest wg mnie na bdb poziomie i model ten wart jest uwagi.

 
12-01-15 15:49  Odp: [P]De Havilland Mosquito - wybór wycinanki
Troyt   

Przepraszam, że się wcinam, ale czy z Waszych sugestii wynika, że MM z 2010 jest gorzej sklejalny od tego z 2000?

 
12-01-15 16:37  Odp: [P]De Havilland Mosquito - wybór wycinanki
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Nie wiem jak jest w MM 2000 ze sklejalnością ale w tym z 2010 z tego co pamiętam jak go sklejałem to było całkiem dobrze trza było tylko podszlifować / ukosować niektóre wręgi ale to raczej normalne poza tym było ok. Chyba tylko przy łączeniu wiatrochronu (chyba tak nazywa się przednia część owiewki samolotu) z kadłubem była nie wielka szpara.




P.S. Przez Was nabrałem ochoty na sklejenie komara ;).

P.S.2 Uprzedzając prośby o fotki to odrazu piszę ze model już nie istnieje ponieważ z powodu braku umiejętnośći przy jego klejeniu już dawno przestał mi się podobać i poleciał do kominka.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
12-01-15 16:46  Odp: [P]De Havilland Mosquito - wybór wycinanki
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Pawle - czemu mi to robisz przecież - model z Orlika wymieniłem jako najlepszy - tyle ,że to jest model bardzo wymagający . (opracowanie typowo wystawowe najwyższej klasy)
ale sam fakt ,że uda się skleić wszystkie części - to za mało, bo skleić a zlepić wszystkie części to wielka różnica -nie wybacza braków warsztatowych - i w efekcie często będzię brzydszy w odbiorze niż ten poczciwy MM
,
Bo Orlik to jest tylko model dla doświadczonego modelarza ,co ma czas czekać na efekt końcowy , cierpliwie bawiącego się dzień po dniu ,w nadziei uzyskania gotowego modelu - bo ten właśnie model błędów nie wybacza - jest naprawdę trudny i pracochłonny .
Bez dużego doświadczenia i cierpliwości zupełnie nie polecam .

a ostatni MM Moskitek jest naprawdę szczegółowy , - ale ma skopane kolory - aż odpycha
samo opracowanie jest wartościowe .
i najprościej zrobić kompilację tych dwóch modeli -są dostępne tanie , a koszt wysyłki MM przekracza niejednokrotnie cenę zakupu .
A to ważna rzecz . Jak spartolisz to nie ma żalu . Trzeba zawsze szukać rozwiązań najprostrzych , ale dających oczekiwany efekt.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024