FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
07-01-15 11:55  [R/G] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Kilka dni wolnego skłoniło mnie do rozpoczęcia budowy kolejnego modelu A7 Corsair II GPM.

Jak zdążyłem się zorientować model ten był już budowany przez forumowiczów i istnieje relacja z jego budowy, oczywiście zapoznałem się z nią od A do END.
Zdziwił mnie fakt, że mimo tego samego wydawcy mój model różni się i to dość znacznie. Zapewne moje wydanie jest starsze ponieważ grafika jest słabszej jakości, kolory na emblematach należy dodać samemu brak w wydrukach bomb oraz charakterystycznego żółtego obramowania kabiny a i samo wnętrze kabiny jest znacznie słabszej jakości.


Jeszcze nie podjąłem decyzji czy wykonam to charakterystyczne żółte obramowanie osłony kabiny samodzielnie czy pozostawię tak jak jest w oryginale.

Rozpocząłem sklejanie z przekonaniem, że prace nad budową modelu będą trwały sprawnie, szybko i przyjemnie. Myślałem tak ponieważ nie licząc przerw na posiłki i dwóch godzin na bieganie po plaży w zasadzie resztę czasu przez trzy dni poświęcałem w całości na pracę przy modelu.
Początek poszedł sprawnie, wykonałem nos i kolejne dwie część, później odrobinę szpachli i farby by doprowadzić nos do przyzwoitego wyglądu.

W kółeczku nosek przed makijażem:



Nosek po makijażu:


Przyświeca mi jeden cel możliwie jak najmniej retuszy, szpachli i lakieru - chciałbym wyciągnąć z kartonu możliwie najwięcej jak potrafię.

Dalej rozpocząłem pracę nad wnętrzem kabiny, które poszły bez większych problemów




W kolejnym kroku wziąłem się za wykonanie wlotu powietrza i tu napotkałem sporo problemów, opis marny, rysunki słabe, postanowiłem więc zacząć od wykonania duplikatów części by dokładnie rozpracować metodę złożenia i sklejenia wszystkich części.
Faktycznie wykonanie tego wlotu okazało się trudne i cieszę się, że wykonałem i skleiłem na początek duplikat bo to wskazało mi właściwą drogę.
Choć trzeba bardzo uważać przy tym modelu na zachowanie właściwej osi miedzy kadłubem a wlotem powietrza ponieważ ma on jakąś dziwną tendencję do przekrzywiania się.
Oczywiście biorę pod uwagę fakt, że może to ja popełniam jakiś błąd jednak jak bym go nie ustawiał zawsze lekko był sfiksowany.




Wykonany kompletny wlot wkleiłem następnie pod część kabinową kadłuba, niestety musiałem także wykonać kilka drobnych retuszy i poprzenosić dwie linie ponieważ nie mogłem dopasować druku po obu stronach kadłuba. Tak jak napisałem wyżej jak bym nie robił wlot gubił prawidłową oś.



Jak na razie z efektu ostatecznego jestem zadowolony choć trudno mi patrząc na to wytłumaczyć dlaczego spędziłem nad tym tyle godzin.

Myślę, że w weekend znajdę odrobinę czasu by posunąć pracę do przodu.

--

Post zmieniony (13-01-15 22:14)

 
07-01-15 12:07  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Co Ty zrobiłeś z tym "noskiem", że tak wygląda?
A wracając do modelu to kozacki temat :-) Będę zagladał.

 
07-01-15 12:28  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kleiłem ten (dokładnie to wydanie) model "wieki temu". Bardzo miło go wspominam,ładnie się prezentował pomimo moich "niemodelarskich" paluchów :)) Masz kolejnego kibica :)

 
07-01-15 13:05  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Również będę się przyglądał.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-01-15 14:32  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Też kibicuję. Kiedyś go kleiłem i nie było z nim znacznych problemów ;-)

 
07-01-15 19:12  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Czesc,wydlubalem go pare miesiecy temu.Z ta roznica ze moj pochodzil z ostatniego wydania i owszem w lepszej szacie graficznej.relacja na innym forum.Uwazaj na glowne skrzydla wregi nie pasuja przymierz wymierz kilka razy zanim skleisz.Powodzenia!!
Pzdr.

 
07-01-15 19:34  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Hator   

@Koralik,
Mam ten model. Czeka na swoją kolej. Wg mnie to wydanie ma swój urok i w tym miejscu pozwolę się z Tobą nie zgodzić, nie jest takie słabe. Zgadzam się, że jest skromniej opracowane (samodzielne wykonanie bomb i domalowywanie godła).
Nie zamartwiaj się tym, że siedzisz na czymś "za długo". Ktoś Cię goni? To ma być relaks w skupieniu. ;-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
07-01-15 19:41  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Dziękuję za uwagi na pewno skorzystam.
Co do "noska" otrzymał trochę szpachli, podkład i lakier.
--

Post zmieniony (07-01-15 19:43)

 
07-01-15 20:32  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Klawo jak cholera Koralik , ładnie to wszystko wychodzi spod Twojej ręki .
Poczekamy , popatrzymy . Ja nie bardzo jestem za odrzutowcami ale chętnie popatrzę na relację i efekt końcowy . Działaj , czekamy ......
Ps . mam model MIG -15 BIS wydawnictwa YG MODEL , chętnie bym go wymienił na inny ....

 
07-01-15 20:42  Odp: [R] A7 Corsair II GPM Model nr.2 po przerwie.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Śmigła mi nie przeszkadzają pod warunkiem, że są zamontowane w statku powietrznym wyprodukowanym po II WŚ.

Popatrzę w domu mam gdzieś schowany Me 109 F-4 z KK jak znajdę to chętnie wymienię go na MIG'a 15.

--

Post zmieniony (07-01-15 20:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024