FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-05-15 18:44  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer zauważył - a jakże by inaczej :) że wózek pochodzi od Shermana. Ale nie jest to radosna twórczość frontowa niemieckich mechaników, żeby coś takiego dołączyć do Pz III tylko moja, żeby zastosować do dioramki :) Zdjęcia wózka po zmianach kształtu i kilkakrotnym ,,spaleniu" pastelami. Zdjęcia w cieniu i słońcu (aparat trochę przekłamał i wyolbrzymił kolory).



Oraz coś w tym stylu będzie na dioramie. Piasek będzie oczywiście inny bo teraz tylko taki miałem pod ręką.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-15 09:14  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer - wykorzystałem wózek z wycinanki Nowe Modele z 2001 roku. Jak szukałem w necie szczegółów do wózka to znalazłem ich tyle różnych typów, że powiem szczerze nie wnikałem zbytnio czy ten z wycinanki jest w 100 % poprawny. Zresztą skoro ma być w połowie zakopany w piasku :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-15 12:04  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Skoro ślizg był ,,nie teges" :) to zrobiłem ,,teges" (chyba) :) ale po przejściach.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-05-15 19:54  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wykonałem oświetlenie tanka.



Rozpocząłem też malowanie. Na początek czarny podkład w miejscach, które mają być docelowo ciemniejsze. Jest to kolejny eksperyment w moim wykonaniu podpatrzony w internecie i zastosowany w tym modelu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-05-15 17:50  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Idąc do lakierni, czyli piwnicy byłem święcie przekonany, że będę malował wg metody - jako podkład cały model na czarno. A jak zacząłem malować to decyzja uległa zmianie i zrobiłem coś pośredniego pomiędzy prawidłowym preshadingiem, a pomalowaniem całości :). Dzisiaj położyłem pierwszą warstwę ,,piaskowego" i zniwelowałem dużą część tego czarnego.

--

Post zmieniony (15-05-15 07:42)

 
23-05-15 13:35  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Podstawowe" malowanie zakończone. Kombinowałem z cieniowaniem, ale na zdjęciach widać to słabiej niż w realu. Teraz będę działał z wszelkiego rodzaju obiciami i otarciami.




--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-05-15 17:14  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj efekty prób uplastycznienia wieży, czyli obicia i cieniowanie pastelami. Pierścień przy włazie, ,,wydeptana" farba na szczycie wieży , pod bocznymi włazami i uchwyty posrebrzone ,,mientkim" ołówkiem. Trochę słabo to widać na zdjęciach, ale daję słowo, że jest. Obicia robione bardzo jasnym szarym i bardzo ciemno brązowym. Czarnym wydawały mi się trochę zbyt odcinające się od jasnego malowania.



Przyszła też kolej na ,,utytłanie" podwozia. W ruch poszły pastele.W snach wyglądało to trochę inaczej :) ale zobaczę jaki efekt będzie po lakierowaniu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-05-15 19:31  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Też odnosiłem takie wrażenie, że jest tam zbyt dużo farby. Teraz mam tego potwierdzenie :) Już zabrałem się za poprawianie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-15 17:32  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na początek poprawione ,,obijanie" wieży.



Kadłub też dostał za swoje :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-15 19:32  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na zdjęciach widać różnicę w kolorach (obić i bazy) o wiele bardziej niż jest w realu. Co oczywiście nie znaczy, że jej nie ma :) Dodatkowo teraz pokrywam model (cieniuję) suchymi pastelami, które jeszcze rozjaśniły te obicia i to dość mocno. Jutro mam wolne to może uda mi się zrobić zdjęcia przy innym świetle.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024