FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
25-02-16 08:48  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepięknie to wygląda. Detalizacja i wykonanie, na najwyższym poziomie. Jak zwykle brakuje mi zdjęć z przedmiotem odniesienia, bo widząc, jakie to wszystko jest małe, a jak wykonane, dodatkowe ochy aż same się nasuwają. No i sam parowóz, inny niż nasze, to też ciekawostka.

--


 
03-03-16 14:04  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

Borowy, Rober B, Viking, Mario, dziękuję bardzo.

Poruszony pozytywnymi wibracjami po obejrzeniu sprężarki w wykonaniu Mariusza "Precyzyjnego" postanowiłem ich nie zmarnować i także "wystrugałem" ten podzespół do mojego loka.
Jak to wygląda można zobaczyć poniżej.

Na "papierowo":



i po montażu oraz malowaniu:



A to z dedykacją dla Mario:



No to wracam do podestów, nawiasem mówiąc sprężarka była mi potrzebna do ustalenia wielkości otworu w podeście gdyż nie miałem dobrego rzutu do zdjęcia wymiarów.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
03-03-16 14:09  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy......

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-03-16 16:13  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O w mordę. Pojechałeś po całości :-) Zdjęcie z grosikiem robi wrażenie :-)

--


 
04-03-16 08:33  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

To nie możliwe. To nie możliwe. Ludzie takich rzeczy nie robią. Mirmic, udowodnij że jesteś człowiekiem :-)
Pierwsze zdjęcia były jeszcze do przetrawienia ale zdjęcie z groszem powala na kolana. Sprężarka jest rewelacyjna.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-03-16 09:12  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Endriu, nie będę się puszył, że nic to to. Po prawdzie jest to na granicy moich możliwości, łapki już nie są wystarczająco precyzyjne aby to trzymać bo w zasadzie wiele elementów nie ma jak trzymać, Kilka z nich ma powierzchnię nie większą od 1 mm2. Przy pracy nad tą sprężarką nie mogłem wyjść z podziwu nad marynistami, którzy budują swoje modele w 1:700 albo nawet w 1:1200 bo i takie widziałem.
Gdy patrzyłem na ten mój wyrób w realu, bez powiększenia to nawet dumny z niego byłem ale potem na fotkach to już mój entuzjazm osłabł. Pocieszam się że gdy zamontuję go w loku będzie jednak taką dobrą "sztukaterią" zdobiącą go.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
04-03-16 09:14  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Greg77   

Masakra!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
04-03-16 09:23  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mirek. Po tej wypowiedzi uwierzyłem, że jesteś człowiekiem :-)
Różnica między nami w ocenie polega na tym, że ja oceniam tylko to co widzę i dla mnie jest to genialne. Ty z pewnością swoją samoocenę obniżasz bo oceniasz swój "produkt" pod kątem zgodności z oryginałem. Jak dla mnie to co do tej pory zrobiłeś jest bombowe. No i ta powalająca skala. Mam tylko cichą nadzieję, że zobaczę kiedyś Twój gotowy model na jakiejś wystawie w realu. A może wybierasz się w tym roku na zjazd Konradusa do Wrocławia?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-03-16 09:34  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Endriu, raczej nie jeżdżę z moimi modelami, co najwyżej do Żywca na Śrubkę albo do Bielska.. a i to zależy czy nie ma innych "atrakcji" życiowych. Dzięki za miłe słowa, zawsze są one przyjemne dla czytającego.

pozdrawiam
Mirek

 
04-03-16 19:24  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tym co wyrabiasz z modelem w pełni zasługujesz na takie miłe słowa i pochwały.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-03-16 20:08  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Borowy, szczególnie cenne są słowa od tak wytrawnych modelarzy jak ty, dziękuję.
I dziękuję także za ciągłe kibicowanie!

pozdrawiam
Mirek

 
05-03-16 11:45  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Prawdziwy wirtuoz kartonu :)

 
20-03-16 15:15  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Arturo, nie przesadzaj ale dzięki za uznanie.
Trochę wody w rzekach upłynęło od ostatniej aktualizacji, były też ciepłe dni, które skutecznie sprowokowały mnie do pozwiedzania okolicznych terenów ale i coś też powstawało. Co to było, jeśli ktoś ciekaw, zapraszam do obejrzenia poniżej.

drobnica i wzmocnienia pod frontową częścią podestu:


Przy okazji jak można wyprofilować dekle małych zbiorników:



No i pomost:



Poszły także wiatrownice:



No i montaż tego co zrobiono:



I zamontowanie tego na dotychczas wykonanej części całości:



Jak widać poniżej nie obyło się bez optymalizacji rozwiązań aby to jako tako wyglądało :-)



Pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
20-03-16 16:22  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,można w tej skali wyczarować piękny model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-03-16 21:16  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajnie Ci to idzie. Ja jakoś utknąłem z moim i nie mogę sie zebrać w sobie, żeby go skończyć. Ale, jak się na ten Twój model napatzę to może przyjdzie ochota.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-03-16 09:43  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ale uszy mu odstaja :) jak u Wolverina

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
21-03-16 11:14  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wspaniała robota Mirek!

--


 
12-04-16 09:43  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
dzięki chłopaki za miłe słowa.
Nadszedł czas na kocioł a dłuuugi ci on jest!



Jako, że składa się z dużych elementów to zatęskniłem za drobnicą i zrobiłem drzwi dymnicy.



i po pomalowaniu:



Jak widać szpachlowanie obce jest temu elementowi.

Robi się także rekuperator energii pary z różnych odbiorników np. sprężarki a ma on kształt taki trochę trudny do odwzorowania w kartonie. Składa się on z elementów podobnych do kołpaka śmigła w samolocie. Ostatnio czytałem mały tutorial " jak ja to robię" w wykonaniu QNia. Myślę, że jest to świetny pomysł.
Pozwolę i ja sobie coś takiego zaprezentować na przykładzie kołpaka z listków.
Jak ja takie coś sklejam?

przygotowuję elementy, tu uwaga do projektantów, trzeba zrobić coś w rodzaju podposzycia kołpaka.



białe to podposzycie ;-)

Wpierw kształtuję elementy na metalowym pręcie:



nastepnie kulistym kształtem tłoczę krzywizny listków:



po ukształtowaniu jak na fotce poniżej



sklejam w obwód w pomocnym przyrządzie zrobionym z 2 mm tektury, jest tam parę otworów wyciętych różnymi średnicami wycinaków



następnie sklejam tylko czubek listków, też w tym "przyrządzie"



następnie smaruję tylko łączenia listków i krawędź obwodów BCG w sposób dość obfity ale aby nie spływał klej i wsuwam elementy tak by łączenia były w stosunku do siebie przesunięte



kolejnym etapem jest delikatne gładzenie powierzchni znowu używając pokazanego przyrządu. Następnie dogładzam nierówności metalowym prętem a efekt tego jest na poniższej fotce.



Jak widać niezbyt postarałem się z wierzchołkiem ale dla mnie efekt jest wystarczający.
I znowu nie użyłem szpachli, co mnie bardzo cieszy.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 10:11  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Proste i genialne. Szczególnie ten pomysł z podposzyciem. Czemu ja nigdy na coś takiego nie wpadnę :-(
Jeszcze dekielek od dymnicy mi się podoba. A w ogóle to wszystko mi się podoba.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
12-04-16 10:24  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny pomysł, choć pracochłonność x2.

--


 
12-04-16 10:42  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Mario,
pracochłonność, tu się z Tobą nie zgodzę. Zanim przekonstruowałem na pokazaną wersję próbowałem zrobić ten "kołpak" klasycznie. Mordowałem go przez 15 minut i w efekcie powstał jakiś tam kulfon dla mnie nie do zaakceptowania. to co widzisz na fotce czyli 2 sztuki to 5 minut.
W tych 5 minutach mieści się także przygotowanie tej tekturki z otworami.
Gdyby spojrzeć na to z punktu widzenia projektanta to gdy jest rozrysowany kołpak to przygotowanie podposzycia zajmuje 1-2 minuty.
No ale to może ja jestem taki mało rozgarnięty w klasycznych rozwiązaniach? :-)

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 11:10  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mirek,
Według mnie bez dwóch zdań pomysł z podposzyciem jest naprawdę rewelacyjny. Wiele razy męczyłem się z takimi elementami i rzadko kiedy byłem zadowolony. Nawet dorabiając samemu taki element nie dokłada się zbyt dużo czasu a na pewno oszczędza się na frustracji z powodu niezadowolenia. Mówię oczywiście tylko o sobie. Ja na pewno ten patent kupuję.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
12-04-16 12:34  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na pewno masz rację. Faktycznie, to że trzeba wyciąć dwa elementy zamiast jednego, wcale nie znaczy, że całościowo wychodzi to dłużej :-) Fajny patent.

--


 
12-04-16 18:22  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wiatrownice zmierzone, co by potem nie było : )))) ?

 
12-04-16 19:33  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Halogen, podyskutować zawsze warto ale jak dotąd nikt takiej, merytorycznej, dyskusji w tym wątku nie podejmował. Może ty będziesz pierwszy?

pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 20:05  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super rzecz z tymi listkami... To podposzycie zmniejszyłeś "na oko" czy jakoś procentowo ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-04-16 20:18  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście było to tylko luźne nawiązanie do ostatniej wymiany poglądów dotyczącej wiatrownic innej lokomotywy, tak że spokojnie : )

Z uwagą obserwuję postępy w projektowaniu tego eleganckiego parowozu i bardzo mi się to co powstaje w tej relacji podoba pod każdym względem mimo, że nie wpisałem się wcześniej ani razu.
Widać, że masz do tej trudnej roboty jak to mawiał jeden znany bramkarz - papiery : )

 
12-04-16 20:28  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
Halogen, ależ ja jestem spokojny! Dzięki za miłe słowa :-)
Kilminster, podposzycie zmniejszałem o grubość kartonu, dla mnie nie było to trudne bo robiłem to w CADzie. Stąd moja sugestia aby tak kreślili projektanci. Gdy podposzycie jest w miarę ciasno w poszyciu wtedy bardzo łatwo, wręcz mechanicznie wygładza się fałdy. Przy zeskalowanym istnieje niebezpieczeństwo pustej przestrzeni wewnątrz i wtedy robota podobna do klasycznej, no może troszkę łatwiejsza.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
12-04-16 22:50  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Coś ostatnio mam fazę na lokomotywy : ) http://iliketowastemytime.com/sites/default/files/usa-in-colour-1940s-high-quality14_0.jpg

Post zmieniony (12-04-16 22:52)

 
13-04-16 06:54  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Halogen, a gdzież żeś aż za ocean wywędrował?

 
29-04-16 09:39  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,

Dzisiaj kolejna aktualizacja budowy 241P.
Tak jak to chyba powinno się robić, małe postępy będę usprawiedliwiał pogodą, nadchodzącą wiosną, ciepłymi promieniami słońca, których, a jakże, nie mogłem sobie odpuścić i tam takimi innymi chwilowo ważniejszymi zdarzeniami.
Ale na "szczęście" mieliśmy kilka dni pluchy, teraz zimnych poranków i wieczorów a więc wymarzonego czasu dla niektórych sklejaczy.
No dobra, dosyć literackich zapędów i należałoby coś pokazać.
Powstawała "architektura" umiejscowiona na kotle czyli komin, zbieralnik pary ze zbiornikiem na piasek i wspomniany wcześniej rekuperator energii.

A więc:
komin



zbieralnik pary z zasobnikiem piasku



Jak widać tusz z atramentówki kiepsko znosił martyrologię zadawaną BCG i gładzeniem. Odcienie mówią także, że nie skończyło się na pierwotnym kształcie listków siatki zbieralnika. Oczywiście moim zwyczajem poszedłem w podposzycia gdyż one jedynie gwarantują jako taki kształt elementu jeśli nie chce się stosować szpachlowania i szlifowania. Jak widać można takie coś obłe uzyskać maltretując papierową, płaską materię.

Rekuperator



I takie ujęcie na podposzyciu kotła.



W tym odcinku tyle.

Pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
29-04-16 10:44  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyjemne krągłości, a wykonanie na wysokim poziomie. Cały czas w głowę zachodzę, jak Ty to wszystko, te obłości, te rury wygięte w kolanka, dajesz radę w programie 2d rozwijać.

--


 
29-04-16 11:12  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Mario, kiedyś w zamierzchłej przeszłości na studiach miałem taki przedmiot zwany geometrią wykreślną. Nie powiem abym do niej pałał jakąś szczególną niechęcią. Zawsze był problem z dokładnością rysowania ale teraz w CADzie czegoś takiego nie ma. A rozwijanie brył to po prostu znaleźć kilka charakterystycznych punktów, ustalić dla nich warunki, że tak powiem brzegowe jak położenie czy kąty a potem funkcja spline i siatka gotowa. No trzeba się jeszcze zdecydować jak zrobić linie podziału aby potem wizualnie nie raziły. Owszem można podzielić bryłę metodą triangulacji ale to olbrzymia praca obliczeniowa (mam tu na myśli pozyskiwanie i wprowadzanie danych) a tak w miarę szybko uzyskuję pożądany efekt. Na ogół druga korekta jest dobra. Przeważnie problem stwarza dobranie naddatków papieru na wyoblenie gdyż nie jestem zwolennikiem gęstego rozłożenia listków. Staram się osiągnąć że tak powiem granicę papierowej możliwości. Ha, ha, ha ale sformułowanie..

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
29-04-16 12:29  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To co już osiągnąłeś, to super precyzja wykonywania modeli. Oglądanie relacji tak wykonywanych modeli to sama przyjemność.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-04-16 17:51  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super. Ale czy to aby na pewno z tekturki zrobione :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
30-04-16 12:45  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No – łatwe toto niejest, ale wrażenie robi :) Że też żabojady nie mogły zrobić kanciatego parowoza ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-05-16 09:48  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
Borowy, dziękuję!
Endrju - z tekturki to może nie >:-)~ , do tego to mnie raczej trudno byłoby dojść ale z kartonu to coś tam już czasami udaje mi się wymiętosić.
Marcin, przecież parę kantów w nim jest, zobaczysz na budce jaki "piękny kant" wyjdzie (mam nadzieję).

A dzisiaj taki odcinek jak to rury papierowe koło Żywca wyginano. Taka zapchaj dziura bo poszycie kotła robię a tyle tam różności, że ciągnie się to jak staremu trykowi coś po ziemi.

No ale do rzeczy:

podposzycie bo jakżeby inaczej



Podposzycie ma taką fajną właściwość, można go podszlifować aby było gładkie i gdy się tego nikomu nie obwieści to potem można uchodzić za super mistrza kartonu, he, he.

Teraz nakładamy "kolor":



I finalnie wyszło takie coś, "nieszlifowane" właściwie mogące zaspokoić nawet największych ortodoksów kartonu w tym i ortodoksyjnych standardowców. Nie robiłem retuszu bo ja jestem z tej innej, farbianej sekty.



Zapewniam, że coś się nadal dłubie ale choćby się chciało i tak nie ma co pokazać...;-/

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
10-05-16 14:52  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Muszę kiedyś spróbować z podposzyciem. Efekt fajny i wygląda na to, że nie trzeba tyle harować:)

 
11-11-16 19:34  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Dobry wieczór,

Dosyć dawno nic nie zamieszczałem, więc zwykła przyzwoitość nakazuje aby jednak coś pokazać. Postępy są raczej z tych nikłych ale jednak choćby drobnostkę.

Dzisiaj rekuperator do odzyskiwania energii:



i popielnik. Chapelon wymyślił dosyć skomplikowany jego kształt.



to tyle.

pozdrawiam i do następnego razu.
Mirek

--

Post zmieniony (11-11-16 19:56)

 
11-11-16 19:44  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i Mirek powrócił na szczęście :) Miło znowu popatrzeć :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
12-11-16 11:12  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ha! Wczoraj z Pingwiniastym, przy złocistym napoju chyba wywołaliśmy "żywczoka" z lasu, bo utyskiwaliśmy mocno, nad sromotnie długą Twoją absencją mirku. Miło wiedzieć, żeś nie rzepadł w otchłani dziejów, tylko coś tam sobie dłubiesz. Dłubaj więcej! A jak z "oklapowaniem" i "ocięgłowaniem" popielnika?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-11-16 15:03  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ha, Viking, z tego co słyszałem to dopiero makulaturę na te cięgła zbierają. Problem bo zażyczyłem sobie białej a nie chciało się im przebierać tego co mają więc zaczęli od początku. Chodzą po biurach i tylko białe kartki po xero biorą i to zadrukowane nie więcej niż w 5,6 procentach (może to nawiązanie do piwa?).

pzdr.
Mirek

 
17-11-16 19:27  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
no i nazbierali makulatury..
główna bryła popielnika sklejona i pomalowana:



A potem nastąpiła chwila prawdy: zmieści się czy też nie...



zmieścił się.

Czy wy też macie takie coraz gorsze utrudnienia od bukietka? Chyba trzeba będzie zrezygnować z tego badziewka.. Reklamy, reklamy, reklamy. Ładuję się jak w latach telefonicznego internetu, jakieś podmiany stron. Badziew!

Inne szanujące się fora przeszły na zapisywanie zdjęć na swoich serwerach. Może czas o tym pomyśleć?

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
17-11-16 22:13  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ciasno tam było miedzy ostoją a tylnym wózkiem...

Te zielone pręciki to drut "flotystyczny"?

No i czy już wspominałem, że Cię nienawidze, za to w jaki sposob zaniżaszmoje poczucie wartości modelarskiej?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
19-11-16 14:52  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Viking, chyba faktycznie to drut florystyczny. Zakosiłem parę metrów małżonce...
I iii chyba używasz mowy nienawiści! Jedynym, znanym i możliwym do zrealizowania sposobem jest chyba schować się gdzieś w dziupli i siedzieć cicho... A z drugiej strony to o co właściwie ci chodzi? Jest tu kilku kolegów, którzy faktycznie mogą wprawiać w kompleksy ale ja? Może jakiś nie tego płyn złocisty spożywasz i czyni cię on przewrażliwionym? . Spójrz na to na trzeźwo..ha, ha, ha.

pozdrawiam
Mirek

 
20-11-16 10:36  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ha - skromniś się znalazł :)
Na treźwo, czy pod wpływem – czekam na dalsze części relacji :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-12-16 22:43  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Dobry wieczór,
Koniec roku zbliża się równym (na razie) krokiem, było trochę wolnego czasu więc prace posunęły się odrobinę naprzód. W chwili obecnej na warsztacie jest tylna ściana kotła wraz ze znajdującym się na nim osprzętem.
Jako, że "gabarytów zbyt wielkich tam nie ma to i efektów wizualnych też powalających nie stwierdza się. Ot, mozolna dłubanina, więcej myślenia co i jak uchwycić aby później drugi raz zawieruszonego drobiazgu nie dorabiać.
Wystarczy pisarstwa, chyba lepiej będzie jak jakaś historyjka obrazkowa się wyświetli.
A zatem,
sklejanie i formowanie i znowu sklejanie tylnej ścianki:



Drzwiczki paleniska z fragmentem wejścia stokera:



i po pomalowaniu:



mała przymiarka na ścianie tylnej:



i fotka dla ekonomistów, z pieniążkiem:



Tym razem tyle, idę działać.

Gdyby zdarzyło się nie być tu jeszcze w tym roku to dla wszystkich Najlepsze Życzenia Noworoczne.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
29-12-16 23:12  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

O... widzę Mirek moździerz zrobił.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
30-12-16 10:41  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Miło popatrzeć co Ty z tą "tekturką" wyrabiasz. Świetny model.
Mnie też możesz zaliczyć do grupy tych, których wprowadziłeś w kompleksy, ale nie przejmuj się nami. Jedź dalej tym torem.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
30-12-16 13:55  Odp: [R] Parowóz 241P francuskich kolei SNCF w skali 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Patryk, Nowy Rok za pasem to i strzelić z czegoś trzeba, choćby i z rury stokera. Jak porządnie nabić to ho, ho.
Andrju, dzięki za miłe słowa, choć tak po prawdzie są tu tacy co na podobne pochwały zasługują bez żadnych uwag. ...Ale i tak jest to miłe, ego rośnie, ha, ha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024