FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-12-14 01:43  [G] Jelcz 420 Hydromil II 1:25 Modelik
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
A oto ostatnia (na razie) galeria.
Oto najnowszy wykonany przeze mnie model
Tak jak w poprzednich trzech do sklejalności nie miałem zastrzeżeń, tak tutaj kilka już miałem. Wiele elementów jakoś średnio do siebie pasowało, numeracja w instrukcji i w rzeczywistości też kilka razy minęła się ze sobą. Ale jakoś przebrnąłem...
Model wykonałem w czyli niebieskim malowaniu policyjnym konkretnego egzemplarza z OPP Zielona Góra.
Zmiany:
>wspomniane malowanie
>lampy ze szkiełek i "koguty" z LEDów
>bieżnik opon
>kraty szyb wykonane z ... nici (to był błąd, o czym za chwilę)
>uplastycznienie drzwiczek w zbiorniku wody

Zdjęcia:


Model posiada wszelkie ruchomości jakie można było wykonać, poza skrętem kół i otwieraniem drzwi. Otwierają się natomiast drzwi agregatu. Agregat też jest.

O kratach
O ile na początku krata z nici wydawała mi się super pomysłem , o tyle w rzeczywistości było inaczej. Nie wszystkie nitki naciągnąłem równie mocno, przez co niektóre się pokrzywiły, dodatkowo nici były "kudłate" przez po pomalowaniu dało nieciekawy efekt.
Może lepszym pomysłem byłoby zastosowanie żyłki lub gotowych siatek.
Na lampach kraty są z drutu - wyglądają lepiej.


Tak jak już mówiłem, model nie wyszedł super, ale niedokładności w spasowaniu części + moje małe doświadczenie dało taki a nie inny efekt.
Parę innych błędów z pewnością też wypatrzycie.
No ale cóż... mówi się trudno - mam nadzieję, że następne modele będą lepsze.
Opinie również mile widziane

 
29-12-14 07:40  Odp: [G] Jelcz 420 Hydromil II 1:25 Modelik
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten pojazd mi cały czas chodzi po głowie. Ale bez siatek nie można go zrobić. Siatek metalowych czy laserowych kartonowych o takich dużych oczkach jak konieczne , to nie ma. Autor propnonuje z firanki . Tylko niech mi znajdzie taką firankę. A nitki to lipa bo podałeś dlaczego. Ma ktoś jakiś pomysł. Może z drucików by wyszło lepiej. Ale i to roboty.

 
29-12-14 11:17  Odp: [G] Jelcz 420 Hydromil II 1:25 Modelik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No cóż.Widać pewne nierówności,spowodowane zapewne niespasowanymi częściami. Koguty są chyba za wysokie (mogłeś zeszlifować dół diody),no i ta wspomniana siatka (jednak duży plus za inwencję twórczą). Po za tym model ciekawy i fajny :)

 
29-12-14 14:35  Odp: [G] Jelcz 420 Hydromil II 1:25 Modelik
FloggerB   

Siatki są dobre - po akcji - niestety obywatele kochający władzę użyli kulek o zbyt dużej średnicy ;) - widocznie nie mieli innych łożysk

 
30-12-14 00:34  Odp: [G] Jelcz 420 Hydromil II 1:25 Modelik
dyzio89 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,

dziękuję za opinie - spodziewałem się mniej pozytywnych ;P

>Generalnie temat siatek jest do przemyślenia. Przeliczałem skalę i drut musiałby mieć ~0,2mm, nawet nieco mniej, w rozstawie 2mm.Trudno na takiej długości jak tu zmusić drut do trzymania linii prostej - żeby był prosty, trzeba go naciągnąć. gdy klej złapie i drut się puści - ściąga ramkę do środka i ją zniekształca. Może wędkarska żyłka... muszę zrobić eksperyment.
Te w modelu fakt , wyglądają jak po konkretnej zadymie :P

>No koguty trochę sterczą ;) proporcjonalnie powinny być niższe

>Teraz podszedłbym do tego modelu inaczej - sklejałbym tak długo, aż nie pojawiłyby się większe problemy (czyli gdzieś do burt kabiny). Wtedy bym go odłożył, nawet rozpoczynając inny model, a do tego wrócił, gdy trochę opadną emocje.A tak chciałem go skończyć "na siłę" kosztem niedoróbek.

Tak czy inaczej - dzięki za wypowiedzi i pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024