FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-07-14 14:12  [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich, a szczególnie tych którzy lubią flotę brytyjską. Czytając wpisy o pancerniku NAGATO, który niebawem ma się pojawić, zdecydowałem się otworzyć relację z budowy brytyjskiego pancernika HMS RODNEY. Osobiście nie mam nic przeciwko NAGATO, który też pływał i lufy miał, i który też samym faktem zaistnienia spowodował, że powstały także HMS NELSON i RODNEY.
Autorem opracowania jest Grzegorz Nowak, wydała go firma Fly-Model - Gomix z 2001 r. nr 130. Model jest w skali 1:200. Wygląd okrętu wg stanu z 1942 r. w bardzo fajnym malowaniu kamuflażowym.

Jeden z bliźniaków w czasach swej świetności.
Opracowanie to ma 13 lat i czuje się, że czas nieubłaganie biegnie a wraz z nim poziom opracowań coraz to nowych modeli. Nie mniej autorowi opracowania należą się słowa pełne uznania, za ten model i kilka innych!
Uważam, że przy odrobinie samozaparcia i woli mocy można, co nieco wycisnąć z tego tematu, poświęcając każdą wolną chwilę na owego "brytyjczyka". Po analizie wycinanki dwie rzeczy ulegną zmianie:
-kolor części podwodnej, która ma 1-majową barwę,
-pokład, który jest żółty,
-lufy zastosuję toczone.
Mały niepokój budzi dźwig okrętowy i katapulta - są zbyt uproszczone. Gdyby ktoś posiadał foto tych dwóch elementów, będę naprawdę bardzo wdzięczny, zresztą foto nigdy za dużo w temacie. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, uwagi i rady.
Jestem osobą, która ma już swoje lata i parę modeli za sobą w tym RODNEY'A z MM, więc początki chyba mam już za sobą. Co do samej relacji, to może być trochę problemów technicznych, na razie syn pomoże mi wystartować, a z czasem powinno wyglądać to coraz lepiej, aktualizacje, czy fotki z budowy. Na forum istnieją relacje HOOD, KGV, POW, więc pora żeby zaistniała też relacja RODNEY'A; swoją drogą jest jeszcze NELSON, którego nigdy nie widziałem sklejonego.
Szkielet kadłuba jest już w trakcie pracy, i zamieszczam foto.
Dziękuję za uwagę, serdecznie wszystkich pozdrawiam fanatyków kartonowego show.


Post zmieniony (06-07-14 13:57)

 
05-07-14 15:45  Odp: Relacja z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ZbiG nie bądź hipokrytą tylko wyślij do niego swoją wnuczkę.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
05-07-14 17:34  Odp: Relacja z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo za temat. Będę tu chętnie zaglądał.

Trochę zdjęć:

RODNEY
NELSON

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-07-14 18:35  Odp: Relacja z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może ,,.http://dennilfloss.blogspot.com/2013/08/crew-standing-at-attention-on-foredeck.htmlteż mam na niego ,noo,podglądam,ozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-07-14 22:29  Odp: [Relacja] z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Też go kiedyś kleiłem z MM - jakie ponad 40 lat temu. Piękna jednostka i ciekawa ze względu na rozmieszczenie głównej artylerii.
Dopinguję i życzę wytrwałości.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-07-14 23:04  Odp: [Relacja] z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Katapulta:
https://www.flickr.com/photos/32813869@N08/3058827690/
https://www.flickr.com/photos/whatsthatpicture/4888758875/

A tu w ogóle sporo fotek:
http://ww2db.com/photo.php?source=all&color=all&list=search&foreigntype=S&foreigntype_id=859

--

Post zmieniony (05-07-14 23:06)

 
06-07-14 09:53  Odp: [Relacja] z budowy pancernika (okręt liniowy) HMS RODNEY
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drobna uwaga od moderatora:
Tytuł wątku ja widzę tak:
[R] HMS Rodney , FlyModel/Gomix nr130,1:200.
Moim zdaniem dla zainteresowanych, a szybko przeszukujących listę-maksimum informacji o zawartości wątku , a w skondensowanej formie.
Poza tym przydatne w przypadku używania wyszukiwarek internetowych do odszukania tematu.
Poddaję pod przemyślenie.
Poza tym otwierając zdjęcia trafiamy do albumu Fotosika zatytułowanego "zdjęcia Błyskawica H34"... ;-)
Może warto założyć takowy dla Rodneya? Może warto także zadbać o wyłączenie reklam...?
A poza tym-bardzo dobrze!

P.S. 19.25.
Dzięki za przychylne rozpatrzenie mojej sugestii! Dodałem jeszcze znacznik [R], który jakoś uciekł...
MARIUSZ

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-07-14 14:40  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!, w ciepły letni dzień, prace przy modelu, nie idą tak szybko, jakby się tego chciało ale też nie stoją, w tej dziedzinie pośpiech jest wysoce nie wskazany - wtedy łatwo coś sknocić.
Dziękuję za linki ze zdjęciami spychaczowi, markowi1, vwsmokowi, jak i moderatorowi Mariuszowi za właściwy moritoring. Wykonałem szkielet, został już oklejony podposzyciem, pokład przyklejony i zabezpieczony - coś takiego było pod ręką.


Wracając do pokładu, został w końcu pomalowany odpowiednim flamastrem i zabezpieczony caponem. Z efektu jestem zadowolony, miałem różne obawy ale chyba mam je za sobą. Równolegle też sklejam różne drobiazgi z wyposażenia i wszystko to, co jest jednoznaczne. Do elementów bardziej złożonych, na razie się wstrzymuję.
Zobaczymy czy plany HMS Rodney z czasopisma Modelarstwo Okrętowe coś wniosą do całokształtu pracy. Stwierdziłem też, że druk wycinanki jest bardzo "wrażliwy" na capon, co zmusza do szczególnej uwagi, przy caponowaniu detali najbardziej reaguje barwa niebieska, która chętnie się rozmywa.
Mimo tych drobnych niedogodności jestem przekonany, że prace będą przebiegać zgodnie z wytycznymi "stoczniowymi". Kończąc dołączam kilka fotek serdecznie wszystkich pozdrawiając.


P.S.
Przepraszam za opóźnienie aktualizacji mojej galerii, ale wystąpiły chwilowe problemy techniczne, które zostały już rozwiązane.
Pozdrawiam

Post zmieniony (17-07-14 23:05)

 
17-07-14 15:33  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gdzie te zdjęcia?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-07-14 13:25  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
W końcu jakieś konkrety super
Podglądam dalej i pozdrawiam
thorn

 
04-09-14 22:54  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Z powodu pewnych trudności za prośbą Firstl.a zamieszczam zdjęcia jego autorstwa z postępu prac nad Rodneyem,od siebie dodam co już zresztą wie że robi świetną robotę i cieszę się że pierwszy o tych postępach dowiaduję się ja

 
04-09-14 23:34  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przeslicznej urody brzydal,choruję na niego od dawna .Kadłub drewniany wykonałem w latach 70 tych w setce ,Mam nadziekję jeszcze go wykonać w mniejszej skali,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-09-14 07:45  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prosiłbym kolegą firstl.a , aby przybliżył sposób w jaki wykonał dno. Bo to na modelu w jakiś sposób zostało zwaloryzowane.


--
Rock Honor Ojczyzna

 
05-09-14 20:23  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!,dziękuję thornowi 82 za wsparcie w multimediach,zdjęcia są trochę przeterminowane, budowa ''Brytyjczyka''zaszła nieco dalej. Na wstępie relacji wszystko było na tyle oczywiste ,że wydawało sie ''spoko'',ale im głębiej w las,pojawiaja się dylematy czy zrobic tak jak leci ,czy się trochę napiąc i rozwinąc bardziej dany element,czy fragment konstrukcji.Wycinanka nie zawiera żadnego koloru zapsu ,co nie ułatwia życia,które i tak nie jest łatwe-w naszej szerokości geograficznej,ale wracając do Rodney;a,będę się starał wypśrodkowac,co się da poprawic,i na ile mi moje możliwości pozwolą,i co najważniejsze- archiwalia potwierdzą to bedzie na tak,R.A.BURT,A.RAVEN,J.ROBERTS,na tych autorach mozna polegac,oczywiscie nie ujmujac nic innym.Do oklejenia kadłuba poniżej lini wodnej,zastosowałem orginalne oklejki,które wcześniej zliftingowałem do koloru brudnej purpurki+_trochęna na wzór KGV z wyd.AH,z efektu jestem zadowolony,następnie oklejki pociołem na paski ok. 8mm i tak od lini wodnaj aż na sam spód.Mam też pytnaie dla bardziej otrzaskanych w temacie czy:okręty typu NELSON,posiadały dwie jednakowe śruby napędowe,tak jak jest w modelu,czy lewo burtowa była przeciwna do prawo burtowej-tak z czystej ciekawości.Kończąc nieco przy długi wywód pozdrawiam wszystkich,i zachęcam do komentarzy,negatywnych też . firstl.a

 
06-09-14 00:12  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Śruby najprawdopodobniej obracały się przeciwbieżnie, tak jak na innych okrętach. W przeciwnym wypadku, zdaje się, że okręt miałby tendencję do skręcania.
Mam pytanie o poszycie poniżej linii wodnej. Część pasków biegnie wzdłuż kadłuba, natomiast te w części dennej w poprzek. Zrobiłeś tak na podstawie jakichś planów, czy to Twój wymysł?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-09-14 15:29  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam z pokładu Rodneya, odpowiadając Spychaczowi szanownemu na pytanie odnośnie planów-to niestety nie dane mi było zobaczyc jakieś wiarygone plany, gdzie jest przedstawiony cały zład kadłuba,np plany z Modelarstwa Okrętowego Rodneya pniżej lini wodnej to biała zagadka.Nie posiadam publikacji profile morskie SB,więc tu trudno mi się w tym przypadku wypowiedziec.Zależało mi najbardziej na części dziobowej i rufowej gdzie poszycie jest najbardziej widoczne.dla tego częsc spodnia była robiona na sam koniec,i jakoś musiałem z tego wybrnąc, tym bardziej ze oklejki były juz na wyczerpaniu.Dla mnie jest to temat-arcyprzedni,ale brak tu komfortu beztroskiego sklejania gdzie wszystko gra i trzeszczy.Śruby napedowe nie są przyklejone ,napis na rufie -to literki samoprzylepne ,w roku 1942 były prwdopodobnie zmalowane,zresztą w bardzo wielu,ale to wielu kwestiach niema pewników,i trzeba uskuteczniac klasyczną dochodzeniówkę.Przed projektantami nowego modelu jednego z bliżniaków stoi nie lada wyzwanie,ja natomiast już teraz zaciskam wszystkie dostępne kończyny-za powodzenie i udany model.Wypada tez żebym się wywiązał wobec samego siebie,więc kończąc serdecznie wszystkich pozdrawiam,i tym czsem w kolejnej odsłonideSpychacz napisał:

> Śruby najprawdopodobniej obracały się przeciwbieżnie, tak jak na innych okrętach. W przeciwnym
> wypadku, zdaje się, że okręt miałby tendencję do skręcania.
> Mam pytanie o poszycie poniżej linii wodnej. Część pasków biegnie wzdłuż kadłuba, natomiast te w
> części dennej w poprzek. Zrobiłeś tak na podstawie jakichś planów, czy to Twój wymysł?
>
> Pozdrawiam.
>
> --To nie sztuka trafic kruka,ani sowę trafic w głowę-cdn

--

 
29-09-14 20:42  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

 
27-10-14 17:41  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świetna relacyja się zapowiada :-) Co do dna, z reguły płyty poszycia dennego były układane wzdłuż, dodatkowo były większe od tych użytych na burtach, zarówno pod, jak i nad linią wodną. Tutaj taki mały przykład (akurat Fuso się trafił), płaska powierzchnia powinna składać się z wzdłużnych płyt:

A to z prostego względu: całość białej, płaskiej powierzchni, łącznie z przedłużeniami ku dziobowi i rufie to podwójne dno, które, wraz z wbudowaną stępką, stanowi "kręgosłup" okrętu ;-)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
27-10-14 18:58  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kibicuję w budowie. Mam wielki sentyment do Rodneya bo te z MM wydane w 70 i 76 oba sklejałem w tamtym czasie. Trzeci egzemplarz to nawet przerabiałem na lotniskowiec :) bo pozazdrościłem koledze, który miał oryginalną wycinankę z lotniskowcem (nazwy nie wspomnę). A ten, którego Ty sklejasz jest jeszcze we wspaniałym, przynajmniej jak dla mnie, kamuflażu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-10-14 19:16  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Borowy- się podpisuję pod Waści słowami!!

 
27-10-14 20:26  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich zainteresowanych tematem Rodney a!,prace przy modelu przebiegają może niezbyt dynamicznie,tak jak by się tego chciało,ale życie ma swoje prawa(praca za czapkę śliwek -w kraju miłości-he he,czasami brak tzw.weny itp itd,) niemiej niebawem wstawię parę fotek ze stanu aktualnego z postępu prac.Wyczuwam też pewien niedosyt co do części spodniej kadłuba owego modelu, więc przy najbliższej okazji będzie foto tego fragmentu modelu,osobiście uważam że istotniejsze jest to,co jest na pokładzie.Można by wiele pisac o samym tylko kadłubie-jest galeria tego modelu,formowicz krzysztof, mój imiennik juz to zrobił, (opisał) więc ja już nie muszę.Malowanie ochronne mi się też bardzo podoba,tego ultraciekawego okrętu mimo że autor opracowania stwierdza że druk został potraktowany po macoszemu,ktoś może stwierdzic,-dobrze że w ogóle coś wydrukowano!.kończąc cieszy mnie to ,że moje wysiłki na tej płaszczyżnie budzą czyjeś zainteresowanie- jest to motywujące za co dziękuję.Serdecznie pozdrawiam,firstl.a-tak zwany.

--

 
18-11-14 19:45  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wieczorową porą, czas nieco odświeżyc wątek. Wstawiam obiecaną fotkę części spodniej Rodney'a, która jest pewnie bardzo kontrowersyjna, i jak przystało na dno - jest bardzo denna. Dla niektórych okrętowców może byc to czysta profanacja, jakby nie patrzyc tak już pewnie zostanie; może w następnym opracowaniu wyjdzie to nieco lepiej.
Przedstawiam trzy fotki ogólnego widoku modelu ,co do tej pory zostało ugryzione lub jest w trakcie(nadbudówka dziobowa ,komin,i kilka drobiazgów nie są jeszcze przyklejone),ostatnia fotka jest z ORP Piorunem,który często gości na forum,(też jest jeszcze niekompletny).Wypada też koniecznie zrobic dla modelu gablotkę,bo kurz jest bez litości. Kończąc serdecznie pozdrawiam wszystkich, f.l.



Post zmieniony (18-11-14 20:38)

 
19-11-14 10:02  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Cieszysz oczy kolego tą starocią :-) Fajowy jest. Dnek się nie przejmuj - nie będzie widać :-)

 
23-11-14 17:04  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam firstl.a.......eee Krzysztof
Pieknie kleisz ten model,zagladam tu bardzo czesto,i przy kazdej fotce widze jak mozna wykonac lepiej kazdy element.......lepiej niz ja to zrobilem w swoim Rodney-u
Twoja relacja to najlepszy dowod na to ,ze z recznie projektowanych modeli mozna duzo wycisnac ,a dla modelarzy ktorzy lubia waloryzowac swoje modele ,to szerokie pole do popisu.......tu mozna sie wyszalec !!!! Zycze Ci powodzenia w dalszej budowie tego pieknego okretu i czekam z niecierpliwoscia na galerie koncowa.Pozdrawiam Krzysztof
P.S......jak myslisz ? kupimy nowego Rodney-a z DB ,bo Syjek pisal ,.ze za jego projektowanie juz sie biora !?

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
23-11-14 22:28  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie znam się na okrętach, nie kleję, dlatego pytam o te okrągłe, aż się boję powiedzieć: nity ? na wieży działa. Czy to rzeczywiście to ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-11-14 22:58  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,http://www.shipmodels.info/mws_forum/download/file.php?id=52234&mode=view,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-11-14 23:00  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To śruby, trochę za duże moim zdaniem:

http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205136477
http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205136550

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-11-14 23:34  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich ,dziękuję za słowa wsparcia,i zainteresowanie w ogole(Dokker Oggo),staram się tylko poprawnie skleic jak potrafię i szczęśliwie dociągnąc budowę do końcowej galerii, a jak bedzie czas pokaże .Kiedy się ukaze nowe opracowanie R.lubN-sona,to zpewnością zabezpieczę jeden egzemplarz dla siebie.Lemmy-to jest imitacja śrób-a raczej muliśrób,sprawa nie jest przesądzona .jak zdobędę cieńszą igłę lekarską to może uda mi się to wyprostowac. pozdrawiam!.

--

 
21-12-14 19:32  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich bez wyjątku.
Ostatnio skleiłem wieżę altylerii średniej (12 luf 6-calowych), i w związku z tym przedstawiam minigalerię, tego co zrobiłem.

To zdjęcie zrobiłem dla porównania z modelem "Warspite", żeby przypomniec, że coś takiego było. Może szanowni projektanci znów wezmą ów temat pod lupę.

Tu natomiast jest bohater mojej relacji podczas patrolu, na wzburzonym oceanie. Okręt nie należał do małych ale z tego co widac, załoga okrętu miała mocno przechlapane. Kończąc tym akcentem serdecznie wszystkich bez wyjątku pozdrawiam.


--

 
21-12-14 20:44  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Aż boli że te dwa okręty są w tak starych opracowaniach. No zrozumieć nie potrafię. Tym wielki szacun dla Ciebie za robotę
pzdr

 
21-12-14 22:18  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Wszystko ładnie pięknie,a będą pokrowce przy tej i głównej artylerii?
ehh Warspite fajnie go znów zobaczyć
Pozdrawiam
tachu

 
21-12-14 22:26  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Staszek, na Nelrodach nie było pokrowców.
A wieże sklejone bardzo ładnie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-12-14 22:43  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki Dokker,i Spychacz!,nie było żadnych pokrowców Stanisławie szanowny,i ty o tym wiesz ,a Warspite-nowe opracowanie chodzi wielu osobą po głowie-nawet mi, a twoje wykonanie tego modelu zasługuje na przypomnienie .pozdrawiam.

--

 
25-03-15 17:16  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich, wiosna już zawitała, ogromna rzesza modelarzy walczy z lepszym lub jeszcze lepszym skutkiem przy swoich modelach, więc i mi wypada się przypomniec.
Budowa modelu przeszła w fazę bardziej zaawansowaną lub użył bym słowo "przewlekłą", mniej spektakularną; jest to praca na wyniszczenie: kto kogo zagnie, a model ten, czyli Rodney, jest godnym przeciwnikiem! A tak poważnie to postanowiłem domknąc kwestię altyrelii głównej, z jakim skutkiem? można to obejrzec.
Co prawda na wieżach A, B brakuje skromnych relingów ale relingi będę kompleksowo budował na samym końcu. Natomiast wieża X jest chyba lekko przeładowana, bo takie sprawia wrażenie. Katapulta jak wyszła, sami oceńcie. Jest to próba, żeby choc trochę przybliżyc się do oryginału. Głównym źródłem są czarno-białe fotografie, i nie trudno jest się pomylic lub źle zinterpretowac dany fragment okrętu, którego z resztą już nie ma, więc to też trzeba miec na uwadze. Wiem, że opracowanie które kleję, skazuje na taki a nie inny poziom, ale póki co innego nie ma. Czas pokaże...


Tu natomiast, przybyła do stoczni CAMMELL-LAIRD w Birkenhead, jedna z luf 16-calowa(406mm) przeznaczona dla Rodneya. Fotografia uświadamia jak potężny trzeba było posiadac przemysł hutniczy, maszynowy itp., doświadczoną kadrę fachowców w wielu dziedzinach, żeby móc wyprodukowac chocby taką "lufkę" lub płyty pancerne i tym podobne historie.



Serdecznie pozdrawiam,
F.L.

Post zmieniony (27-03-15 08:56)

 
25-03-15 17:26  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wyciskasz z tego papieru więcej niż ja wody z mokrej gąbki :-)
Nie wiem tylko czy z nitami nie przesadziłes, wydają sie być duże.
Katapulta mnie się bardzo podoba, ale nie będę Ci słodził bo się rozpłyniesz, popłyniesz, wzruszysz, czy wpadniesz w inne formy mazania bądź samozachwytu :-)
Pzdr

 
25-03-15 19:42  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie to wygląda. Jedyne takie malutkie ,,ale" mam do kabiny samolotu. Trochę wycięcia są postrzępione, ale w realu może tak nie widać jak na zdjęciach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-15 20:23  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,na tej stronce jest Linkerhttp://lump.republika.pl/ tu na naszym forum,na dolehttp://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=4622&t=4622&filtr=0&page=1.Swój mam na pulpicie,pobieram kod wrzucam na start linkera pobieram nowy kod ,tyle


--

Post zmieniony (27-03-15 10:22)

 
26-03-15 09:08  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może niech Marek wstawia fotki bo ładnie wszystko widać i bez reklam przynajmniej.
No offence ;)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-03-15 09:48  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Płyty pancerne na wieżach głównych były nitowane? Jaka była grubość pancerza? Pytam z ciekawości.
Dobra robota.

--
Pozdrawiam Darek

 
26-03-15 18:12  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To były śruby, nie nity. To był standardowy sposób montowania płyt pancernych na dachach wież. Na Rodneyu te płyty miały 178 mm.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-03-15 23:21  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wspaniały detal

 
30-03-15 06:30  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spychacz - wielkie dzięki! :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
18-04-15 19:55  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,
z racji tego, że komin chyba jest gotowy przedstawiam kilka fotek. Mam nadzieję, że choc trochę przypomina oryginał, z resztą sami oceńcie.
W międzyczasie na warsztat poszły pom-pomy, dźwig okrętowy i różne, różne drobiazgi, które z czasem się pojawią.
P.S.
Dziękuję Markowi1 za patent ułatwiający wstawianie zdjęc.


I na koniec, znowu "kawałek" historii.



Serdecznie pozdrawiam

 
18-04-15 21:34  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Z czego waść tak zacne drabinki robisz? Albo jak?

 
18-04-15 22:52  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kalafiorku,drabinki są typowe fototrawione,nie miał bym cierpliwości robic je samemu. Powodzenia z Piorunkiem. pozdr.

--

 
19-04-15 09:36  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Komin wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-06-15 11:46  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzień ładny lub dobry, zmagania z modelem-ciąg dalszy.
Dzięki Borowy, że się podoba. Z wycinanki już nic praktycznie nie zostało - do wycięcia, oerlikony są w trakcie pracy, działa 120mm prawie gotowe, mimo wszystko brakuje trochę drobnych detali, bo to one w końcu dają cały smak w modelarstwie. Ale komu ja to piszę, w końcu jest to środowisko samych detalistów.
Dźwig okrętowy, środki ratunkowe itp. Czas już docelowo zamykac kolejne etapy, i tak, komin i środowisko wokół komina, następnie przyjdzie czas na wieżę dowodzenia, kubeł anteny radaru na maszcie głównym zrobię nowy, bo z wycinanki jest "cieniutki".
I tak powoli powinno pójśc krok po kroku do końca budowy.
W kolejce czekają kolejne tematy na dokonczenie, więc trzeba "cisnąc".
I to by było na tyle w ładny słoneczny dzień, a jeśli coś nie wychodzi - warto iśc na spacer i w terenie przemyślec bolącą kwestię. W moim przypadku to pomaga.



Dziękuję za uwagę, serdecznie pozdrawiam.

--

 
04-06-15 11:54  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Bardzo podoba mi się Twoja praca. Nawet bardzo, bardzo...;-))

--

 
04-06-15 12:04  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki, Lazarus ,twoje krążowniki ,,Colombo,,i,,Naiad,,stworzą piekną parę! powodzenia!.

--

 
04-06-15 12:21  Odp: [R] HMS Rodney, FlyModel/Gomix nr130, 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Absolutnie, ten model wynagrodzi Twój wysiłek i zmagania z nim.
Ma godnego przeciwnika. Już wygląda super :-)
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024