FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-12-14 20:17  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Hmm... chyba zerżnęli pomysł z Forum :D , bo koncepcję takiej walizki pokazałem (post z 24.02.2005) w tym temacie : [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie

 
22-12-14 21:53  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Syzyf - chapeau bas! Twoja fajniejsza ;-)
Dla mnie bomba, rozwiązałoby to sporo moich zagadnień logistycznych związanych z tym pięknym hobby.

 
23-12-14 00:32  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przy mojej powierzchni życiowej 6m kw. to było by zbawienie, i zmniejszyło ogólny bajzel.
Cyk i warsztat rozłożony, a wszystkie narzędzia pod ręką i na swoim miejscu. Po robocie cyk i mamy w kajutce ład i porządek. Tylko mnie z racji rozgardiaszu bardziej by pasowało Modelo MT 02. Ale cena to pewnie już dla mnie kompletny absurd ;-( Pozostaje mi tylko znaleźć chwilkę czasu. Przysiąść fałdów. Odkurzyć książeczki z serii Zrób to sam. Przebuszować parę składzików i śmietników, i wzorując się na zdjęciach samemu zmajstrować taki warsztacik. Trudne to być nie powinno, aczkolwiek z moim zapałem to pewnie czasochłonne ;-)

Raziel_3 dokładnie ;-( Ja już niestety chyba nie doczekam tej chwili. Co tu ukrywać? Jestem skazany na prace za miskę ryżu, bo "otake" Polskę żeśmy walczyli. Prawda jest bolesna, ale jesteśmy Chinami Europy. A najgorsza jest świadomość tego i bezsilność :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-12-14 10:17  Odp: [INFO] Walizka modelarza
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Grunt to narzekać ;-)
Myślę, że dla przeciętnego młodego Hiszpana 300 euro to też duża kwota. Biorąc pod uwagę bezrobocie na poziomie 25% i pensje ok 1200 euro (wiadomości z pierwszej ręki). 1/3 pensji - jak na hobby to nie jest dużo (każde hobby kosztuje).
Jak ktoś ma zdolności manualne to na pewno zmajstruje coś takiego sam za mniejsze pieniądze.

Co do zarobków w Polsce - jak się chce to i w naszym kraju można zarobić na 3 takie walizeczki w miesiącu. Trzeba tylko chcieć i działać a nie tylko gadać.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
23-12-14 10:45  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

MarcinekZ - rozumiem, że te "parę" osób pracujących za najniższą krajową może zarobić tą "3" tylko im się nie chce? :D
Bo mógłbym poopowiadać Ci o innych zarobkach z też pierwszej ręki ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-12-14 12:14  Odp: [INFO] Walizka modelarza
rysiu62   

Z pierwszą częścią wywodów kolegi MarcinekZ zgadzam się , natomiast z drugą ... to inna para kaloszy.

 
23-12-14 12:37  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

10000% racji Marcin.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
23-12-14 13:06  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Używając standardowej argumentacji niektórych kolegów ( przy okazji wydawania innych modeli) to walizeczka jest praktycznie za darmo.

Ponieważ:

295 euro x4,20=1239,00 złociszy

Taką walizeczkę można spokojnie używać co najmniej 5 lat.

1239,00:5:365:24=0,028287671 zł/godzinę !!!!!!!!!!!!!!!
nawet w przeliczeni na dni wychodzą grosze 0,678904104zł/dobę


Koledzy przestańmy bić pianę. Potraktujmy tą informacje jako inspiracje do zrobienia samodzielnie podobnego ustrojstwa, tak jak pokazał Syzyf.
Zaadoptowanie skrzynki na drobiazgi, którą można zakupić w cenie do 50,00 złotych też nie stanowi problemów.

No i nie mówmy o jaką Polskę walczyliśmy, tym bardziej że większość forumowiczów albo wtedy wyprostowana wchodziła pod stół z pieluchą w zębach, albo jeszcze funkcjonowała jako dwie odrębne komórki ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-12-14 14:11  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cytując Pawlaka (tego z filmu ;-) ) "Ot i mądrego przyjemnie posłuchać" :-) Koledzy, jeśli jesteście zainteresowani, odezwijcie się do kolegi Izmod, ma on warsztat do zrobienia takowej. Na pewno wyjdzie mniej niż 300 ojrosów :-)

--


 
23-12-14 17:47  Odp: [INFO] Walizka modelarza
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MarcinekZ jak cie bardzo lubię to będę bardzo sarkastyczny: powiedział ten co dużo robi, a mało mówi ;-D Gwarantuje ci, że gdyby ta skrzyneczka kosztowała tylko 1/3 mojej pensji, to prawdopodobnie już by do mnie jechała.

Łosiu robienie kariery w hollywoodzkim stylu od pucybuta do milionera już dawno temu między bajki wsadziłem. Realia niestety są brutalne... ale nie mam zamiaru tego wątku rozwijać.

Rajkub bo ta walizeczka jest praktycznie darmo ;-) To tylko około 10-15 średniego formatu modeli z wiodących wydawnictw ;-) W przeliczeniu na dni i lata potrzebne na ich budowę... ;-P

Co do naszego "noblisty intelektualisty", aż za bardzo byłem świadom jego wybryków i jego kolegów po fachu. Od samego początku nie wzbudził mojej sympatii ;-) I nie twierdzę, że przed nim i jemu podobnym było lepiej. Za mały byłem i mam prawo niewiele pamiętać (aczkolwiek wbrew pozorom sporo) ;-) Ale po nim jest niewiele lepiej, a niesmak utrzymywania takiego darmozjada jednak jest. Kiedyś przy innej okazji popolimeryzujemy sobie o tym ;-) Zresztą znasz moje zdanie ;-)

Jeszce co do samej skrzyneczki: pomysł tak mi się spodobał, że na ile to możliwe przeanalizowałem sobie ją w szerz i w z dłuż, i muszę chylić czoła przed konstruktorem. Jak dla mnie jest na wskroś przemyślana i naprawdę funkcjonalna. Mowa oczywiście o modelu MT 02. Jest praktycznie "wszystko mająca". Jeżeli miał bym na siłę marudzić to może przydało by się drugie źródło światła na wysięgniku, żeby można było oświetlać blat "bezcieniowo". Ale to jest już naprawdę doszukiwanie się na siłę dziury w plecach.
Druga sprawa to materiały z których jest wykonana: to jednak jest aluminium lub duraluminium, więc trwałość jest spora!
I trzecia sprawa, "ekonomiczna": niestety nikt się nie posilił o przeczytanie opisu, ale za te 249,90 € dostajemy gołą skrzynkę bez wyposażenia w te ładne stojaczki na farby i komódki na drobiazgi. To się dokupuje osobno ;-( Czyli wydatek kolejnych kilkunastu/kilkudziesięciu euro. Ale przynajmniej teoretycznie możemy dowolnie aranżować wnętrze. Co jednak ma spore znaczenie i trzeba zapisać to jako plus (poza, niestety, tz ukrytymi kosztami dodatkowymi. To zapisuje "in minus").

Wykonanie we własnym zakresie takiego warsztatu może oznaczać, że nie będzie on wcale tańszy (zakładam przelicznik 1:1 -> 1 € = 1PLN). Ale ma ogromne plusy: podczas montażu mamy możliwość aranżacji wnętrza pod własne predyspozycje i potrzeby oraz posiadane zasoby narzędzi i materiałów. Przede wszystkim jest możliwość dopasowania gabarytów do możliwości materiałowo lokalowych. Choć z tego co widzę to te w ofercie mają całkiem przyzwoite proporcje.

Powiem tak: gdybym miał 400 € na wydaniu, kupił bym bez mrugnięcia (cały czas mowa o modelu MT 02 gdzie cena jest niepodana, a ze względu na wielkość i znacznie szerszą funkcjonalność zakładam, że takowa będzie wyższa nawet o 100-150 €). Ponieważ nie mam, jednorazowo, takich funduszy, poważnie rozważam wykonanie czegoś podobnego we własnym zakresie. Priorytetem będzie dla mnie solidność i funkcjonalność, więc pewnie nieprędko powstanie. Ale jest do czego równać.

A teraz wracam do pracy ;-)

Z okazji zbliżających się świąt: Smacznej choinki i Wesołego Jajka, oraz mokrego Nowego Roku życzę ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024