FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-09-03 19:14  Re: podwyżka cen??
Vivit 

 

A tak swoją drogą...za czołg dać dwa razy więcej niż za okręt ???:(((((((
O co tu chodzi ??????
Ostatni model YUKIKAZE 22zł tzw superprodukacja i tygrys lub pantera po 50,00. Zaraz czegoś tu nie rozumiem ?????

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
25-09-03 19:19  Re: podwyżka cen??
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zaczyna klarować się podział podobny jak w 'plastikach' :

Tamiya => AH
Revell => GPM
Italeri => MKF, Modelik
Lee => MM

itp

i to chyba jest normalne - nie może być przecież X producentów, którzy produkują to samo za takie same pieniądze.

Przypisanie mniej więcej na podstawie cen - oczywiście może być dyskusyjne jeżeli analizowac jakość, chociaż co do AH ja nie mam wątpliwości.

Żeby nie było jednak niedomówień - chciałbym aby wszystko było tańsze a wypłata większa ;-)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
25-09-03 19:48  Re: podwyżka cen??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja mysle, ze do tego trzeba naprawde podejsc z humorem... Ja sie juz dawno nauczylem, ze pieniadz to rzecz wzgledna, nie ma wartosci, to tylko dodatek przy okazji przechodzenia pewnych dobr z rak do rak, dodatek do misterium SPRZEDAWANIA... ;-) Czy Yukikaze kosztuje 22zł czy 59zł nie ma znaczenia! Jutro Pantera moze kosztowac 27zł, Tygrys 22, a Yukikaze 54zł :) To gra. Sam w niej czesto uczestnicze zarabiajac na chleb. Czasami cos sprzedaje sie zle, wiec cene podnosi sie o 200%... i sprzedaz rusza! Nie mowie, ze dlatego AH to robi, ale chodzi mi o to, zeby nie doszukiwac sie jakichs proporcji w wycenie modeli, ich wartosc jest wzgledna i sie moze zmieniac niezaleznie od ich jakosci... Spojrzcie globalnie na modele polskie, jaka roznorodnosc cen, jakosci.... , a moze przestaniecie szukac klucza i odpowiedzi ;-)

 
25-09-03 20:05  Re: podwyżka cen??
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Czesc!

Kazdy ma troszke racji.... wzrost ceny o 5pln, nie jest powodem do paniki..... ale prawde mowiac odnosze wrazenie, ze Halinski malo liczy sie z nami...(pamietacie jak kiedys zamawialo sie u niego modele i nie dochodzily...) Modele ma fajne, ale nie wzbudza i wzbudzal nigdy we mnie sympatii..... ;-(

Pozdrawiam
Michal

 
25-09-03 20:23  Re: podwyżka cen??
Nowotny   

Witam,

Przy okazji niszczyciela Yukikaze od AH zwróciłem uwage na nastepującą rzecz: egzemplarze modelu sprzedawane w kioskach mają wydrukowaną cenę na okładce "Cena 22 zł (0% VAT)", natomiast ten sam model sprzedawany w sklepach modelarskich ceny na okładce nie posiada i kosztuje np. 26 - 28 zł. Oznacza to że są drukowane dwie wersje okładki: z ceną dla kiosków i bez ceny - dla sklepów. W związku z powyższym swój model Yukikaze nabyłem w kiosku.

Pozdrawiam

Nowotny

 
25-09-03 20:38  Re: podwyżka cen??
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nowotny, nie do końca tak jest. Właśnie dziś widziałem w kiosku Model Yukikaze. Wydrukowaną cenę miał zalepioną śliczniutką pomarańczową nalepeczką na której widniał cena 30,00.
Pytanie dodatkowe: czy wydawcy modeli udzielaja rabatu sklepom modelarskim? Czasem różnice w cenach sięgają 50%!!!!! Czy to chęć szybkiego zysku to powoduje? Dlaczego na przykład na Gryfir Yukikaze TRZEBA kupić AŻ ZA 27 PLN?!?!?!? 20% więcej????? Nie chodzi o te 5 złotych - to nie dużo. Chodzi o te 20%!!!

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
25-09-03 20:46  Re: podwyżka cen??
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

irbar napisał:

> ... Wydrukowaną cenę miał zalepioną śliczniutką
> pomarańczową nalepeczką na której widniał cena 30,00.


To proste - sprzedawca w kiosku to modelarz. Czyta nasze forum w nocy i wie, ze model jest za tani.

 
25-09-03 20:48  Re: podwyżka cen??
Vivit 

 

No fakt logiki tu się duszukać ni w ząb ie moge ???
O ile w plastiku koszt to wielkość i skomplikowaność (czytaj najczęściej skala) o tyle w kartonie nie ma żadnego punktu odniesienia. Istna dżungla. Ale może w tej dżungli jest jakiś sposób na przetrwanie.
Jak dla mnie okręty mogą być po 22 zł.....nawet mi to pasuje :))))) Innych cen z regóły nie śledze bo mnie to niewiele interesuje..

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
25-09-03 21:17  Re: podwyżka cen??
Jer-ry 

 

Popatrzmy na to inaczej. Skoro AH wydało Yukikaze w 9000 egz. - to zastanówmy się ile facet musial w to zainwestować. A, być może, teraz szuka pieniędzy gdzie się da.
Przecież kupujać wysyłkowo nikt nie kupuje jednego modelu. Na każdym po pare złotych i już...
Ja tam nie mam nic do Hala, GPM, Modelika etc...
Jak mi się podoba i mam pieniądze, kupuje. Nie mam - nie kupuje. Ani mi smutno, ani radośnie. Trudno ubolewać, że nas nie stać na najnowszego Mercedesa.
Kiedy jeżdzę maluchem, to informacja o tym, że cena BMW skoczyła o ileś procent, nie wywołuje palpitacji serca :)
Od maja będziemy w UE i sami zobaczymy co się będzie działo z cenami.


Z punktu widzenia zagranicy ceny modeli kart. w Polsce są ciągle jeszcze "zabawne".
Dawniej pisałem, że skoro jeden model mi starcza na pół roku i daje za niego np. 30 zł, to jest to naprawdę tanie hobby.
Ale kolekcjonowanie na półkę wszystkiego co wyszło - to jednak chyba nie tędy droga. Kiedy na rynku był tylko MM, miało to sens. Teraz, niestety, już nie.
Sam parę lat temu kupowałem co mi wpadło w oczy - ot, wygłodniały rynek brał wszystko co popadnie. Teraz zaczynamy kręcić nosem, bo coś tam, bo jakaś kreseczka nie taka jak trzeba, itp, itp. Wszyscy mamy wielkie stosy niesklejonych modeli - a wydawcy powstają jak grzyby po deszczu. Jesli ktoś zakłada archiwum modelarstwa kartonowego, to życzę powodzenia.

Popatrzmy na ceny modeli np. niemieckich. I jakoś znajdują nabywców. Globalizacja ma to do siebie, że towary podobnej klasy kosztują podobnie na całym świecie.HAL wydaje modele na najwyższym poziomie - wniosek z tego taki, że ceny także takie będą.
Płakać z tego powodu?...

Jeśli HAL przegnie - zniknie. Rynek nie znosi próźni. Pojawi się ktoś inny, zaleją nas modele z Mandżurii, a może modelarstwo kartonowe zniknie - tak jak zniknęły ołowiane żołnierzyki. :)

Wyluzujmy Panowie...
i zamiast biadolić, przyklejmy jeszcze jeden kawałem do naszego modelu.

pozdrawiam

p.s.
Kiedyś cie skleje......
Skleję cię...
(na znaną ostatnio melodię RJ)

 
25-09-03 21:23  Re: podwyżka cen??
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Vivit napisał - "No fakt logiki tu się duszukać ni w ząb ie moge ???"

To poczytaj sobie do poduszki ustawę o podatku od towarów i usług (PTU) nazywanego - jako że języki obce znamy - VAT-em.
[ Najbardziej korupcjogenny podatek jaki może istnieć ]

model w kiosku z ceną na okładce to oczywiście czasopismo - jeżeli jest specjalistyczne czy coś w tym stylu - 0%VAT

model w sklepie modelarskim to zabawka czyli 22% VAT (było 7% ale podnieśli bo w uni itd, itd, itd)

KF powinien nam to najlepiej wyjaśnić bo siedzi w tym po uszy

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024