FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 41Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
27-01-15 21:07  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Coś jak skrzyżowanie kombajnu do zbierania kur po wioskach i latającego potwora spaghetti. xD

--
Syn ciężkostrawny.

 
27-01-15 21:13  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Błyszczy się bo nowiusi, przecia rolnik w salonie na zakurzonego by nie spojrzał nawet ;-)) Lakierek ma się błyszczeć i klienta przyciągać.
Może jak te sita są już powyginane i wyglądają na używane to rodrus tego kombajna na koniec zbeszta aby wyglądał po kilku sezonach żniwiarskich. Wszystkie te traktorki takie nowe to chociaż ten kombajn niech będzie zużyty!! :-))

 
27-01-15 21:56  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A tak na poważnie ;-) Vistule w życiu widziałem tylko dwie. Za młody jestem żeby widzieć więcej. Z tego co pamiętam to były takie półmatowe. Wydedukować można, że fabrycznie były albo 100% glos, albo 100% matt. Tylko w eksploatacji się z półmatowiły.

A że łysko i błysko?!...
Ja żem w sam raz ekonomicznie na oczy przejrzał! Ta miechanizacja to diabelskie nasienie! Ot powymyślali te durackie machiny, bo siły w rencach nie mieli. Baby kołowate potem chodzo. Po nocach wzdychajo. Ki diabła wypatrują o nowiu. A tfu z taką miechanizacyjom. Najpier elektryke założyli, to zmierzch jaśniejszy od dnia. To tera baby psuć będom, plony niszczyć i ki czort wie co jeszcze! O nie z takimi my wojowali! ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-01-15 22:16  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Jedynie co tak trochę mi nie pasuje to siatki na klepisku podsiewaczu i wytrząsaczach nie wiem jak to w originale było ale w następcy na pewno są drobniejsze. Prze tej skali to chyba wyjdzie już w centymetrach a przy takich szczelinach to całe kłosy przelecą. Ale może tak było.
Nie zmienia to faktu, że robisz super modele ale uważaj bo konkurencja nie śpi http://www.papermodels.pl/index.php?topic=13827.msg159788#msg159788
A Ty nie myślisz o wydaniu swoich prac jest to nisza którą trzeba wypełnić.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-01-15 22:19  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie dawało mi to spokoju,więc oderwałem dwa wytrząsacze i trochę je przygniatając naprostowałem.Rewelacji nie ma ale jest lepiej. Będę miał spokojniejsze sny :)



Jutro będę musiał podretuszować drobne uszkodzenia farby. Ale będzie dobrze :)
-Chopin,to przez to,że młodzi do miasta wiali i sami starzy w polu orali.Trzeba było im pomóc,więc wykombinowali kombajn :) I tak kombinują do dziś :))))
-Zbin z tym brudzeniem to ja mam problem,nie umiem. Próbowałem trochę Bizona upaskudzić i przegiąłem przy chederze ze smarami. Sam zmatowieje :)))
-Kurt,siatka ma za duże oczka,ale taka co by mi pasowała to kosztuje prawie 200zł z metr. Niestety nie stać mnie na takie wydatki. A w skali 1:1 to pewnie i kartofle by przepuszczały :)) O wydaniu nie ma mowy,ze względu na sposób w jaki robię modele. Oczywiście znaczną część dałoby radę przerzucić na kartki,ale co z resztą którą robię metodą sklejek i szlifowania (troche tego jest). A,że konkurencja nie śpi,to dobrze :) Stagnacja to najgorsze co może być.

--

Post zmieniony (27-01-15 22:28)

 
28-01-15 00:11  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No i tak trzymaj,...........kombajnuj dalej ;-))

 
28-01-15 09:52  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Tak, tak... kombajnuj ! Ale jak udało się te wszystkie elementy z pierwszej fotki wepchnąć/upchnąć do środka obudowy pozostaje nadal tajemnicą. Przynajmniej dla mnie...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-01-15 09:55  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pod osłonami to i tak tych wytrząsaczy nie było widać ale skoro serduszko bolało to lepiej poprawić. Wszystko panie przez to, że podczas wklejania siatki nie pilnowało się skręceń korytek. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-01-15 10:32  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

rodrus a nie skleiłbyś kopaczki? Takiej ręcznej, bo wszystko mechaniczne i takie nowoczesne.

 
28-01-15 11:18  Odp: [R] KZB 3B Vistula (1-25) od podstaw.
indianscout   

Kurt - dla wyjaśnienia : podsiewacz nie jest sitem tylko płytą z blachy tłoczonej w taki sposób żeby to co wypadnie z bębna młócącego " wędrowało" w czasie ruchu posuwisto - zwrotnego podsiewacza do tyłu - na kosz sitowy . Wytrząsacze mają z reguły duże oczka własnie po to aby niewymłócone kłosy przeleciały i wróciły przenośnikiem kłosowym do bębna młócącego .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 41Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024