FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
13-12-14 18:16  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dostałem Hiei i jestem mocno rozczarowany....
Na pierwszy rzut oka wszystko fajnie kolorystyka super, ale pokłady ma płaskie...
Zarówno pokłady kadłuba jak i nadbudówek, o ile w 1-400 i 1-300 jest to dopuszczalne, to w 1-200 i więcej jest to strasznie rzucający się w oczy błąd. Tym bardziej, że model jest oparty na Profilach Morskich a tam krzywizna pokładu jest ujęta.
Muszę to jakoś naprawić własnoręcznie. Dobrze, że będzie malowany bo by był problem.

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
13-12-14 19:30  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli te pokłady są takim problemem dla Ciebie i mimo wszystko wolałbyś Kongo, w którym są te krzywizny, mogę się z Tobą zamienić. Kiedyś zabiorę się za Hiei, więc druga wycinanka może mi się przyda, a Kongo chętnie się pozbędę.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-12-14 00:00  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Spychacz, no wiesz? :) Kongo chcesz się pozbyć? Kto go zrobi jak należy jak nie Ty? :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-12-14 00:25  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Raziel_3 ja myślałem że to Ty skleisz tego Kongo jak należy ,no właśnie jak tam prace przy nim?

 
14-12-14 10:58  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

skleję go, ale daleko mu będzie do "jak należy". :) Powoli prace postępują. W olnych chwilach oklejam dno. Mam nadzieję, że w święta podgonię.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-12-14 17:01  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Hiei jest dużo lepiej udokumentowany niż Kongo, przynajmniej mam takie wrażenie. Niemam absolutnie pretensji do Ciebie Spychaczu, w życiu bym nie pomyślał, że taka firma jak GPM może coś takiego uprościć. No cóż człowiek się uczy całe życie.
Ogólnie chcę ten model przeskalować do 1:100 więc muszę to uwzględnić.
Czy to jest duży problem-niewiem, nigdy nie zmieniałem konstrukcji kadłuba. Zobaczymy.
Jakbyś mógł mi przesłać skan jakiejś wręgi na śródokręciu, to na pewno pomoże.

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
15-12-14 10:07  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

A czy przypadkiem GPMowski HIEI to nie jest przeskalowany do 1:200 model jaki ukazał się w Małym Modelarzu ale w sali 1:300? I tu by się "rozwiązała zagadka" dlaczego ma płaskie pokłady.
Nawet pokłady szalup mają teksturę taką jaka w MM była.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-12-14 11:18  Odp: [Zapowiedź] Hiei, Gaz-51 z GPM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No przecież chyba to nie jest zagadka; z tego co pamiętam i było pisane na forum orpacowanie Z.Sałapy (model z MM) przy współpracy z TomemS co to zrobił walorkę tego modelu ze hej.
Rozumiem że w 100 tce brak "wyoblenia " pokładów będzie raził, ale czy 200 tce na pewno ??
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024