FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-12-14 16:40  [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! Nazywam się Kazimierz (Kazik) i piszę swoją pierwszą relacje. Dodam że robię pierwszy raz model z kartonu (chodzi o to że naprawdę się staram). DAwniej robiłem tylko z plastiku. Lecz niedawno tata przywiózł mi kilka modeli i tak ruszyła maszyna. Nie chcąc niszczyć tamtych modeli, wydrukowałem sobie na bloku technicznym model Ła-5. Jest trzecim moim ulubionym samolotem. Model pochodzi z tej strony http://www.hoxity.de/papercraft/aircraft.html. Zachęcam do pobrania, naprawdę miło się go skleja. Powracając jednak do relacji muszę pokazać chyba wam zdjęcia.

Skrzydła


Kadłub


Nos


Sorry za jakość zdjęć, nie posiadam w obecjej chwili lepszego aparatu.Myślę że wyciśnieice z tych zdjęć ile wlezie i podpowiecie co nieco. :D

--

Post zmieniony (08-12-14 17:04)

 
08-12-14 16:50  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
Tarsus Valorum 

 

Cześć.
Może zacznij od robienia zdjęć na jednolitym tle, najlepiej w innym kolorze niż kolor modelu. Po drugie spróbuj doświetlić model lampką przy robieniu zdjęć, może wyjdą odrobinę wyraźniejsze. Tyle ode mnie bo ciężko coś powiedzieć o modelu kiedy prawie nic nie widać.

Nie poddawaj się jeśli coś nie wyjdzie, kolejna rzecz na pewno będzie lepsza :)

 
16-12-14 16:48  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie. Nie miałem czasu robić modelu z powodu szkoły i pożądków przedświątecznych. Ale już wracam. Wykonałem śmigło, lecz nie wyszła mi końcówka z działkiem. Dziś dokleje skrzydła a w weekend dokończe.Gdy zakończe prace zdjęcia zrobie lepszym aparatem, ponieważ narazie nie mam dostępu do lepszego sprzętu.



--
Początkujący. Pierwszy model, a już z relacją :D

 
16-12-14 19:32  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam, musisz popracować nad zdjęciami, są niewyraźne, ruszone, bez ostrości.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-12-14 19:58  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zdjęcie " nosa" nie do oceny. Kadłub nawet niezły. Na skrzydłach widać,że nie opanowałeś jeszcze starannego,równego kształtowania krawędzi natarcia. Witamy wśród kartoniarzy. Pracuj nad zdjęciami.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-12-14 20:42  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem z aparatem problem. Ale spróbuje jutro przy dziennym świetle zrobić zdjęcia. Może wyjdą lepiej. Skrzydła już dokleiłem. Jutor będą fotki :D Wiem te skrzydła nie wyszły, na styku prawa strona (patrząc od ogona) się sfalowała i jest niżej. Nic, trzeba trenować. Od razu Rzymu nie zbudowano :D

--
Początkujący. Pierwszy model, a już z relacją :D

 
16-12-14 21:56  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
aron 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem czy nie robię tym wpisem lekkiego offtopa ale moje pytanie (jako mało doświadczonego modelarza kartonowego) brzmi: jak można sklejać/projektować modele bezwręgowe? Ba widziałem nawet statki projektowane tą techniką. Jakie są plusy takich modeli a jakie minusy?

 
17-12-14 07:23  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
kazek998 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiec tak Panie aronie ten samolot jest bezwręgowy. Trzeba zacząć od wyprofilowania kadłubu. Niektórzy jeszcze podklajają na tekture, lecz ja nie podklejałem.

Samoloty:
+ Nie trzeba sklejać części kadłubu, masz już cały od ogona do silnika.
+ prosta budowa
+ nie powstają krowie żebra
- Mniej wytrzymałe na uszkodzenia

Przy statkach się nie wypowiem bo tylko widziałem w internecie.
Jeśli chcesz samoloty bezwręgowe to masz link w pierwszym poście tego tematu. Na początek polecam ci Ła-5 lub Ła-7 prawie identyczna budowa. A jeśli chcesz proste modele z wręgami to ta stronka http://www.modele-kartonowe.com/ i model I-16

--
Początkujący. Pierwszy model, a już z relacją :D

 
17-12-14 07:49  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
aron 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla mnie niewyobrażalne (zwłaszcza że kilka wręgowców popełniłem) jest formowanie kształtów, o obłych nawet nie mówię ale skoro ludzie takie sklejają (w niektórych kulturach np. niemieckich jest to norma) to pewnie ma to jakiś sens :-)
pozdrawiam i czekam na dalsze efekty

Post zmieniony (17-12-14 07:49)

 
17-12-14 10:02  Odp: [R] Radziecki myśliwiec Ła-5 (Wydawnictwo Stahlhart Papercraft)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Co do zdjęć: nie zwalaj winy na aparat :-) Nawet telefonem można zrobić wyraźna fotkę. Wystarczy jedynie powoli zwalniać migawkę, żeby aparat miał czas na nastawienie ostrości. Można też rękę wkręcić w imadło, żeby nie drgnęła w chwili robienia zdjęcia :-)

Czekam na ładne fotki prostego, ale chyba ładnego modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024