FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-09-10 19:33  [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
bagli   

Witam,

Chciałbym przedstawić Wszystkim nową edycję jednego z pierwszych modeli JSC.

Jest to model niemieckiego ciężkiego krążownika "Admiral Hipper" w skali 1:400. W nowym wydaniu można go również skleić jako "Blüchera" w malowaniu z ostatniego rejsu. Poza nowym opracowaniem graficznym dodane zostały m.in. dokładniejsze działka plot. i łodzie (opcjonalne).

Zapraszam na stronę wydawnictwa

 
14-09-10 20:44  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nareszcie !!!
Ludzie, ale się wyczekałem na ten model :)

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-09-10 17:45  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

O to chodziło brawo JSC !

 
17-09-10 13:02  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

AAaaaale fajnie :):):)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-09-10 10:40  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
kari   

... pytanie raczej do wydawcy:
czy ta "nowość" to komputerowe opracowanie projektu z 1993r. czy też całkowicie nowa "kreska".
Ja różnice widzę tylko w malowaniu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
18-09-10 17:10  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam fotkę starego modelu - z tego co widać - poprawiony pokład i swastyka, wieże dział 105mm, wyrzutnie torped, łodzie i kutry. Dostępne są detale laserowe.
Malowanie jest to samo.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
18-09-10 18:50  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
kari   

Saburo napisał:
"Malowanie jest to samo."
(???)... a w moim egzemplarzu "Admiral Hipper" jest cały szary tzn. burty szare ciemne, reszta szara jasna (wieże gł. kalibru także).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
18-09-10 20:09  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nie miałem tego starszego wydania modelu. Mam natomiast kopię zdjęcia, które było poprzednio na stronie JSC z tym modelem.
Widać drobne różnice - ale malowanie wygląda tak samo. Mogę Ci wysłać.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
21-09-10 22:40  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
bagli   

Malowanie zostało to samo, co w poprzednim wydaniu. Jak przystało na nową edycję, jest wzorowana na poprzednich. Jednak wiele elementów jak działka plot, łodzie i inne detale (ale również kadłub) zostało zmienionych.

--

 
21-09-10 23:15  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Może to specyfika tego wydawnictwa, ale ja bym wolał jakąś przystępniejszą skalę, oczywiście myślę o dwusetce.
W zaprezentowanej opcji otrzymujemy jedynie uproszczony model sylwetkowy. Wiele się bez lupy nie poszaleje : )
ale, jak ktoś lubi..., to i ma ;-)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-09-10 07:17  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Art, masz Hippera z GPM w 1/200 http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3144 to w czym problem?

--
Sebastian GG: 8445811

 
22-09-10 12:01  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Moim zdaniem skala 1/400 jest najlepszą skalą dla dużych okrętów.
1/200 to już gigantomania.
Nazywanie czegoś małym lub dużym jest względne, uwarunkowane skalą odniesienia i subiektywne. Porównując z prawdziwym - 1:100 to tak naprawdę mikromodel.
Z tą lupą i uproszczonym modelem sylwetkowym bym nie przesadzał. W skali 1/400, z elementami dodatkowymi (fototrawione, laserowe itp) da się zrobić naprawdę ciekawy i ładny model.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
22-09-10 12:30  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Saburo: "Moim zdaniem skala 1/400 jest najlepszą skalą dla dużych okrętów.
1/200 to już gigantomania."

Napisał ten który w gigantomanie się nie bawi. Przy okazji: kiedy aktualizacja?

A najlepsza skala to oczywiście 1/300 ;)

--

 
22-09-10 13:20  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Podzielam zdanie Roberta: przy obecnym poziomie opracowania modeli okrętów z JSC w skali 1:400 ich określenie "prosty model sylwetkowy" nie ma najmnieiszego związku ze stanem faktycznym i rzeczywistością. To jest po prostu mikromodelarstwo, mające tą przewagę nad skalą 1:200, że można w małym mieszkaniu zmieścić więcej sklejonych modeli, na których sklejenie poświęcimy mniej czasu. Wiedzą to bardzo dobrze koledzy, którzy nie dysponując wieloma godzinami wolnego czasu w ciągu doby, mając małe ciasne blokowe mieszkania próbują wcisnąć giganty w skali 1:200. Fakt, wyglądają one fantastycznie, ale nie skleimy ich za wiele bo albo za mało czasu albo miejsca brak.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
22-09-10 13:59  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

TomS - moja ocena: gigantomania - nie oznacza, że się od niej odżegnuję.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
22-09-10 21:17  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dla wszystkich chcących zobaczyć "jedynie uproszczony model sylwetkowy" w skali 1/400 polecam zdjęcia z relacji:
http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=22140&page=4

Autor sporo zrobił bez sensu z papieru - drabiny można było wstawić fototrawione itp. ale i tak robi wrażenie i dobrze oddaje poziom ostatnio wydawanych modeli w JSC.

--

Post zmieniony (22-09-10 21:17)

 
22-09-10 22:22  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ależ Saburo, widzę, że „zalazło” Ci to moje stwierdzenie. Ja jednak pozostaję przy swoim.

Setka, czy dwusetka dają więcej możliwości odwzorowania - imitacji detali oryginału.
Wkraczamy jednak w tym miejscu na grunt dyskusji – „co do zasady”, jak sięgać daleko, ile wpakować w model czasu aby było prawie tak, jak było. Każdy sam podejmuje decyzje i do tego ma prawo. Pewne jest, że w mniejszej skali, mniej jest możliwości, a odwzorowania stają się – siłą ludzkich możliwości oraz szkiełka i oka – schematyczne, uproszczone, sylwetkowe.
Ale raz jeszcze podkreślę i to i tamto jest modelarstwem, ani jedno gorsze, ani drugie lepsze, tu i tam obowiązują – tak ja to rozumiem - te same reguły jak najwierniejszego odwzorowania oryginału.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-09-10 22:34  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tu nie chodzi o żadne możliwości, ale fakt, że obecne modele z JSC nie są "schematyczne, uproszczone, sylwetkowe", vide przykładowa powyższa relacja. Możliwości nie daje jedynie skala ale szereg innych czynników, gdzie poziom opracowania modelu jest czynnikiem wyjściowym. Następnie mamy technikę wykonania, umiejętności modelarza, itd. Czy widziałeś na żywo sklejony jakiś jeden z najnowszych mikromodeli okrętu z JSC? Jest wiele modeli z JSC, gdzie poziom detalizacji/odwzorowania przewyższa nie jeden obecny model w skali 1:200, przykład omawiany model Admirala Hippera: np wieże dział 105 mm są lepiej zdetalizowane niż Bismarck w 1:200, który sklejasz.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
22-09-10 22:53  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

1:50 daje jeszcze więcej możliwości - a dla chcących osiągnąć ideał odwzorowania pozostaje zawsze 1:1. Cała reszta jest oszustwem.

Nic mi nie "zalazło" - mam dość radości z tego co robię. Masz inne zdanie - OK. Mało fajne tylko jest, że wartościujesz a potem nie potrafisz przyznać się do błędnej oceny.
Nie przeszkadza mi, że "pozostajesz przy swoim".

--

Post zmieniony (22-09-10 22:54)

 
22-09-10 23:09  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Faktem jest, Sven, że i w opracowaniach 1/200 – jak już podałeś Bismarcka – jest wiele schematycznych uproszczeń. Prawdą jest i to, że ważna jest poza tym, co otrzymujemy, sama chęć dodawania i detalizacji, jak czyni to Saburo.
Ale jednak skala i karton mają swoje prawa, a poza tym, im coś mniejszego, to siłą rzeczy konieczne są większe uproszczenia niż w większej skali.
Oczywiście są przykłady chwalebne, jak model TomS’a w 1/300.
Tak więc proszę mnie zrozumieć, ja wcale nie umniejszam modelom w skali 1/400, taka jest ich specyfika, to - jak sam Sven wskazałeś – mikromodel, no i makro uproszczenia w nim muszą być.
Saburo - ja tam o modelarstwie nie powiem, że jest oszustwem - lepiej: sztuką iluzji.
Oczywiście, pozostaję przy swoim.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-09-10 07:29  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

A ja bardzo lubię truskawki. Osobiście uważam, że są dużo lepsze od malin, wszak maliny są mniejsze i mają tyle tych małych pesteczek… W ogóle, z racji, że truskawki są większe, bardziej można z nimi poszaleć – tyle smacznego jedzonka i ten sok…
No, ale co poziomkami? Je też bardzo lubię, a one takie malutkie, żeby nie powiedzieć: uproszczone truskawki.
Totalna miniaturyzacja. Co więc jest najlepsze? Truskawki? Maliny? A może Poziomki? Trudna rada…

--

 
23-09-10 08:24  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
deglock   

Generalnie Panowie zastanawianie się nad taką czy inną skalą nie ma większego sensu. Ja osobiście miałem okazję poznać pana Czołczyńskiego. Cała filozofia wydawania modeli w skali 1:400 jest bardzo prosta. Chodzi o to, że modelarz (najczęściej młody) mógł w relatywnie krótkim czasie widzieć efekt swojej pracy co będzie zachęcało go także do dalszych działań (i w konsekwencji kupienia kolejnego modelu). Zarzut jakoby modele te były jakoś mocno uproszczone w odniesieniu do obecnie wydawanych przez JSC modeli ma się nijak, gdyż większość zawiera elementy do wyboru tj każdy może sobie wybrać w jakiej skali trudności kleić. Strasznie lubię modele JSC i tylko żałuję, że tak mało ich wychodzi. Pamiętam lata kiedy praktycznie co miesiąc było coś nowego. Trochę szkoda starych czasów.
PZDR
MG

 
23-09-10 10:03  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Origami, oddałeś sedno całej tej dyskusji... :-)

--
wydawca przez małe "w"

 
23-09-10 10:43  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Fantom - lepiej się ciesz, że nie zostałeś zaklasyfikowany jako twórca "uproszczonych modeli sylwetkowych". Ale uważaj - od 1/400 do 1/300 jest blisko...

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
23-09-10 11:29  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Saburo, ale równie blisko jest i do 1:200 :)
Poruszyliście Panowie bardzo ciekawą dyskusję. Z uwagą przeczytałem co napisaliście i nie zgadzam się, że dyskusja o skalach musi być dyskusją typu co lepsze maliny czy truskawki... Myślę, że skalowania modelu raczej oszustwem nazwać nie można, podobnie zresztą jak wymienianie skali 1:50, 1:25... 1:1 mija się z celem, ponieważ ze względów praktycznych skale te są w przypadku okrętów praktycznie nie do zrealizowania. Natomiast obracamy się w skalach od 1:400 do 1:200 ponieważ z praktycznego punktu widzenia maja one największe zastosowanie w modelarstwie okrętowym ( pozdrawiam fanów 1:100 i 1:700, pamiętając o Nich :) )
Osobiście zgadzam się z argumentami Arta, że skala 1:400 tworzy modele sylwetkowe okrętów, ponieważ odwzorowanie niektórych elementów przez przeciętnych modelarzy ( takich wyrwanych z ulicy) jest no praktycznie nie do zrobienia. Rozumiem, że znajdą się ludzie, którzy to potrafią, Saburo z pewnością do nich należysz ! (znam i podziwiam Twoja twórczość modelarską) ale jednak modele są dla wszystkich a nie tylko dla jednostek. W 1:200 ten modelarz X ma większą szansę lepszego odwzorowania modelu i postawienia go sobie na półce tak, żeby mu się ładnie zmieścił w pokoju i jeszcze mógł do niego wejść :).
Wniosek w sumie jest dosyć prosty: Saburo woli skalę 1:400 bo potrafi przenieść drobnicę ze skali w 1:200 do dwa razy mniejszej i jeszcze to czysto skleić i wówczas na półce zmieszczą mu się dwa modele, a przeciętny modelarz w tym ja woli jednak skalę 1:200 tyle, że na półce stanie tylko jeden model. Pozdro !

--

Post zmieniony (23-09-10 13:56)

 
23-09-10 16:31  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Origami, truskawka to zmutowana poziomka. Poziomka rządzi. ;-)

--


 
23-09-10 23:43  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Tomek 

 - 2

Jak umierać, to w dobrym towarzystwie! Panowie pozwolą,że i ja zabiorę głos i wtrącę swoje trzy grosze. każdy ma tam jakieś swoje argumenty. Osobiście moim chłopakom z Koła modelarskiego polecam na początek albo proste modele z JSC albo z MM ewentualnie jeszcze WIR. Dlaczego? Bo raz przyszedł do mnie chłopak i odesłałem go do sklepu modelarskiego, żeby mu dali coś prostego (nie wiedziałem jaka jest wówczas aktualna oferta) i dali mu na początek Bf 109 T... i chłopaczysko poległ na kabinie. Nie można go namówić, żeby jeszcze wziął się za rzemiosło. Oczywiście tak nie musi być, gdyż są i tacy, którzy wezmą się na starcie za coś trudnego i lepiej lub gorzej, ale się przez to przebiją i w tym zostaną. Rozmawiałem kiedyś z jednym z konkursowiczów, który zwierzył się, że postanowił skleić jakiś samolot od Halińskiego. Chwalił go za dokładność, jednakże stwierdził, że poziom zdetalizowania jest już dla niego zbyt duży i woli kleić coś prostszego. Patrząc na oferty wydawnictw z Europy Zachodniej ciężko tam ujrzeć skalę 1:200, czy 1:300, ale czy to oznacza, że inne skale są gorsze? Tak na Konradusie, jak i na innych forach modelarze udowadniają, że z każdej skali można coś wydusić na wysokim poziomie. Tak więc chwała JSC za ich modele i innym wydawnictwom za pozostałe skale!!!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, a poza tym sądzę, że powinniśmy się spotkać w Rzeszowie na Konkursie!!!;-)

--

 
24-09-10 07:23  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

"na początek albo proste modele z JSC "
Oczywiście - ale przypominam, że mówiłem o DUŻYCH OKRĘTACH.
Shinano wydany w JSC ma 5000 części. Więcej niż prawie każdy pełno-kadłubowy pancernik w 1/200. Uważanie go za prosty model dla początkujących świadczy raczej o nieświadomości.
Takie modele, jak również Petrojarl, BREDFORD DOLPHIN i inne nowsze to raczej wyzwanie dla zaawansowanych.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
24-09-10 08:12  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam :-)

Nie kleiłem nic w 400, ale mam zamiar następny model okrętu w tej skali zrobić. Dlaczego?? Bo mimo wszystko modele w tej skali nie są zbyt małe, a jednocześnie mieści się ich więcej na m2. Taki Yamato ma przeciez 65cm, a to kawał modelu! To prawda że pare wycinanek jest mocno uproszczonych - ale w każdej skali są potrzebne proste modele dla początkujących. A jak ktoś chce zdetalizować to zawsze może coś przeskalować.

Dla pogodzenia 200wiczów z 400wiczami przykład fajnej 400tki, Dupuy przeskalowany z 200 do 400 - Pani która go skleiła zaczyna z okrętami (to jej bodajże 4 :-) - wcześniej to głównie figurki).


--

Post zmieniony (24-09-10 08:13)

 
24-09-10 09:04  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panowie,
Ponieważ moje słowa były powodem rozpoczęcia tej dyskusji, poczuwam się do powinności i piszę.

Moja opinia, która mogła dotknąć budowniczych modeli w skali 1/400, wypowiedziana została wyłącznie po oglądzie prezentacji modelu na początku tego wątku. Faktycznie – w braci modelarskiej jestem od niedawana i nie widziałem innych modeli w tej skali z takim mnóstwem części, jak pisze Saburo. Jako neoficie przydarzył się więc syndrom wpisu, jak wyżej. Się zdarza.

Z miłą chęcią pooglądam te maloty, może na najbliższym spotkaniu w Rzeszowie.

W każdym razie podziwiam fachmanów od tak małych skal (też za ich „optyczne” możliwości). Jest oczywistością, że modelarstwo, jak każda inna pasja, ma sprawiać przede wszystkim satysfakcję i radość dla budowniczego, a jak ktoś wstawi dodatkowy detal do modelu, poza opracowaniem i to w małej skali, tym satysfakcja jest większa.

Pozdrawiam mikromodele, mikromodelarzy i mikromodelki oczywiście :-)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-09-10 10:11  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Wacek   

Witam
Czytając tą dyskusję nasuwa mi sie jeszcze jedna kwestia.
Obejżyjcie uważnie kadłuby z JSC. Nawet stosunkowo nowe modele mają czasami zbyt mocno uproszczone te kadłuby. Szczególnie jest to widoczne na modelach brytyjskich krążowników, na których chrakterystyczny uskok butry na dziobie jest zaznaczony tylko kreską na burcie. Jeżeli chodzi o odwzorowanie nadbudówek i szczegułów wyposażenia, widać ciągły i znaczący rozwój. Dostępność różnego rodzaju laserowych dodatków jeszcze bardziej poprawia wygląd tych modeli. Nie raz zastanawiam się nad takim modelikiem, ale jakoś coś mnie powstrzymuje.

 
24-09-10 14:43  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Dla mnie pomimo swoich uproszczeń modele JSC mają jedną wielką zaletę - rozmiary.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
25-09-10 12:14  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
kari   

... zawsze sądziłem, że skale 1/50 i 1/100 były zarezerwowane dla jednostek do ok. 75m, 1/200 i 1/250 dla niszczycieli i lekkich krążowników ok. 100-150m , 1/300 i 1/400 dla krążowników, pancerników i lotniskowców pow. 150m. Oczywiście nie jest to regułą. Historia zna przypadki opracowań dużych jednostek (pancerniki, lotniskowce) w 1/200 jak i niszczycieli w 1/100; tylko gdzie potem trzymać te monstra w i tak nie dużych naszych mieszkaniowych realiach ;-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-11-14 00:16  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Mam prośbę
Powycinałem kiedyś części i zabrakło czasu na sklejenie - mam problem z numeracją.
Może ktoś wstawić lub wysłać fotkę/skan strony na której są części 184, 190 itp
oraz 157.
Jakość zdjęcia mało istotna - chodzi o identyfikację części. Dzięki.

--

Post zmieniony (11-11-14 00:34)

 
15-11-14 22:01  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam.
Mam wrażenie, że dyskusja zeszła troszkę na inny temat.
Myślę, że jest tyle skal bo każdy lubi dłubać inaczej.
Kunszt modelarstwa polega na tym, że w każdej skali można zdetalizować model do...absurdu.
Ci co lubią z mikroskopem siedzieć przy wieży artylerii głównej biorą 1/1200.
Ci co lubią z mikroskopem siedzieć przy włazie montując krętliki biorą 1/100.
Dla każdego coś dobrego.

A wracając do tematu. Są to zupełnie nowe modele oparte mam wrażenie na Prinz Eugenie z JSC niemające wiele wspólnego z wydaniem 1993.
Osobiscie chcę zamieścić relację z Bluchera, już niedługo może coś to da.

Saburo napisał:

> Mam prośbę
> Powycinałem kiedyś części i zabrakło czasu na sklejenie - mam problem z numeracją.
> Może ktoś wstawić lub wysłać fotkę/skan strony na której są części 184, 190 itp
> oraz 157.
> Jakość zdjęcia mało istotna - chodzi o identyfikację części. Dzięki.

W tygodniu będę miał dostęp do modelu to wrzucę zdjęcia tych stron.

Saburo czemu nie robisz relacji?

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
15-11-14 23:42  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dziękuję za reakcję i pomoc.
Na razie nie robię relacji bo modelarstwo poszło u mnie niestety w odstawkę. Kocham modele - nic się nie zmieniło - ale przybyło dzieci i obowiązków - nie ogarniam wszystkiego.
Dlatego czasem coś kleję z JSC - bo tu jest szansa na skończenie. Jak będę bliżej finału to wstawię relacje.
Czekam na zdjęcia.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-11-14 09:00  Odp: [NOWOŚĆ] Admiral Hipper / Blücher - Wyd. JSC
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Saburo:
"Kocham modele - nic się nie zmieniło - ale przybyło dzieci i obowiązków - nie ogarniam wszystkiego."

Qrde, skąd ja to znam... Dzieci, dżona, obowiązki, a do stoczni zajrzeć co by pokłady z kurzu przetrzeć... :(

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024