FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-02-15 21:17  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Pewnie że tak. Mat w sprayu sprawi że widoczne smugi znikną :-)

 
13-02-15 10:51  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Koralik, bardzo ładnie to przedstawiłeś. Miło posłuchać słów specjalisty :)

 
13-02-15 13:02  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A smugi zostana tym wieksze im gestszy masz lakier. Ja rozcienczylem humbrola, jest dosc rzadki i smugi nie zostaja, no moze tak jak piszesz jakies pod swiatlo. Potem wszystko wyrowna malowy sprej:)
Zakrywa wszystko, nawet supergule.
Jak polakieruje spód samolotu czekam chwile a potem susze suszarka do wlosow potem góra i znow suszarka i gotowe, bez czekania. Wiadomo troche sie to lepi, ale juz wyglada super.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
13-02-15 17:05  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A może spróbuj najzwyczajniejszego w świecie lakieru nitrocelulozowego. Nie ma mowy o żadnych smugach i świetnie się rozprowadza pędzlem. A i mat jest prima sort. Przy czym nie niszczy kartonu ani farby drukarskiej. Jedyny minus to to, że trochę śmierdzi, ale tylko przy malowaniu i chwilę po nim. Większe elementy maluję wieczorem w łazience i rano są już bezzapachowe.

--
serwusik

 
14-02-15 19:03  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zrobiłem końcówki skrzydeł.

Myślałem, że wyjdą gorzej, ale rezultat jest niezły. Brawa dla projektanta. Skleiłem też skrzydła z podskrzydłową częścią kadłuba.

Bo wstępnym przypasowaniu do kadłuba wygląda na to, że coś źle skleiłem, bo nie chce to idealnie pasować. Trzeba będzie kombinować, ale najpierw planuję zajęcie się śmigłem i podwoziem.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:55)

 
09-03-15 21:27  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Prace ostatnio ugrzęzły. Dorabiam różne detale modelu, żeby móc na samym końcu skupić się na poskładaniu modelu w jedną całość z tych wszystkich drobniejszych komponentów (śmigło, zbiornik paliwa, koła podwozia głównego). Poprzednio przy wykonywaniu kół miałem problem z utrzymaniem stałej krzywizny przekroju na całym obwodzie. Wymyśliłem, że zrobię sobie taki szablon specjalnie w tym celu. Pomysł sprawdził się średnio, ale mam poczucie, że już wiem jak to robić żeby wyszło dobrze. No, przy tych kołach jeszcze nie wszystko wyszło idealnie, ale mam poczucie, że kolejne będą dużo lepsze.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:56)

 
09-03-15 22:39  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dobre kółka, nie trza psuć.

 
14-03-15 16:07  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przez ostatnie dni skończyłem w końcu elementy podwozia.

Zrobiłem też stery wysokości, niestety z efektem średnim. Główna trudność leży w tym, że są one pozbawione jakiegokolwiek wewnętrznego szkieletu. Postanowiłem więc zrobić w środku żebro poprzeczne, żeby zapewnić odpowiednią grubość elementu. W trakcie klejenia zorientowałem się, że dwie części, które wcześniej uznałem za nadmiarowe, powinny być użyte właśnie tutaj. I w ten sposób każdy ster zyskał boczną wręgę. Z numeracji tych części nie wynikało, że powinny być użyte ze sterem wysokości. Niestety, efekt jest słaby.

Na szczęście widoczne zagięcia nie będą się rzucać bardzo w oczy.

Właściwie to mam już prawie wszystkie elementy składowe modelu. Pora zacząć go składać i myśleć o lakierowaniu. Niestety, coś poszło nie tak jak powinno i skrzydła niespecjalnie pasują do kadłuba. Jeśli przypasują przednią krawędź skrzydeł tak, żeby przylegała dobrze do przedniego segmentu kadłuba to z tyłu wygląda to źle. I odwrotnie, jak dopasuję z tyłu to z przodu jest źle. Ewidentnie segmenty z przodu i z tyłu są ustawione w jednej płaszczyźnie, ale nie w osi. Nie mam zielonego pojęcia jakim sposobem tak wyszło - poszycie segmentów przylega prawidłowo, patrząc na model od góry wszystko wygląda dobrze.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:57)

 
14-03-15 16:12  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Jeżeli posiadasz żelazko parowe to możesz te zagięcia usunąć - potrzebny będzie do tego poza rzeczonym żelazkiem pergamin i "prasujesz" parą przez pergamin karton wychodzi gładki jak pupa niemowlaka.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
14-03-15 16:18  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Żelazka niestety nie mam, ale pomysł zapamiętuję - kiedyś się pewnie dorobię ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-03-15 18:59  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przykleiłem płat do kadłuba. Problem z nieustawieniem segmentów w osi na szczęście nie rzuca się w oczy z wyjątkiem tego, że karton na przednim łączeniu nieco się pofalował.

Na szczęście zbiornik częściowo to zasłoni. Poza tym dzień upłynął na wypełnianiu szczelin wikolem i lakierowaniu. Najpierw warstwa pół-matowego Humbrola ze słoiczka a potem warstwa matowej Tamiyi w sprayu.

Niestety, wbrew temu co pisało kilka osób wcześniej w tym wątku, smugi po malowaniu ze słoiczka nie zniknęły po lakierowaniu sprayem.

Spróbuję położyć jeszcze jedną warstwę sprayu, ale nie robię sobie nadziei, że coś to pomoże. Muszę wymyślić jakiś inny sposób lakierowania przy kolejnym modelu.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:58)

 
15-03-15 19:13  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Może to jednak problem pędzla był? Za twarde włosie i za gęsty lakier, źle się przez to rozprowadził.
Miałem ten problem z farbami revella, pomogła zmiana pędzla na dużo delikatniejszy choć równie duży. Malowałem dużą powierzchnię i wyszło cacy.

 
15-03-15 19:18  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Czy przed nałożeniem drugiej warstwy zmatowałeś delikatnie tą pierwszą? Pewnie nie gdybyś tak zrobił ślady nie byłyby widoczne.
A co do samych śladów jeżeli się pojawiają świadczą o dobraniu złej lepkości produktu, przy aplikacji pędzlem lakier musisz mocno rozcieńczyć a co za tym idzie cienko nakładać ponieważ przy grubych warstwach źle rozkłada się środek matujący i dlatego wychodzą smugi.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
15-03-15 19:20  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pędzel firmy Mag-pol, graficzny stożkowy, seria 90 (klik), średnica 8. Włosie wydaje się dosyć twarde w porównaniu do posiadanych przeze mnie mniejszych pędzli, ale czy za twarde to trudno mi ocenić.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-03-15 19:22  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Czy przed nałożeniem drugiej warstwy zmatowałeś delikatnie tą pierwszą?

Nie. A jak się to robi? (Przypominam, że póki co była jedna warstwa pędzlem i jedna sprayem).

> A co do samych śladów jeżeli się pojawiają świadczą o dobraniu złej lepkości produktu, przy aplikacji pędzlem lakier musisz mocno rozcieńczyć a co za tym idzie cienko nakładać ponieważ przy grubych warstwach źle rozkłada się środek matujący i dlatego wychodzą smugi.

Możliwe. Tym razem malowałem nierozcieńczonym lakierem, ale przy malowaniu A-10 rozcieńczyłem go dosyć mocno i efekt był taki sam.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-03-15 19:33  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Zadam więc banalne wydawałoby się pytanie:

Czy wymieszałeś dobrze lakier?
Lakiery matowe posiadają środek matujący który osiada na dnie i przed lakierowaniem koniecznie trzeba je dobrze wymieszać bo inaczej mamy smugi lub wybłyszczenia.

Matowanie polega w tym wypadku na delikatnym przeszlifowaniu powierzchni papierem ściernym tu sugerowałbym papier o gradacji P1000 do P1500.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
15-03-15 19:41  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Czy wymieszałeś dobrze lakier?

*Wydaje mi się*, że tak. Tzn. mieszałem jakieś 5-7 minut przy użyciu patyczka, specjalnie sięgając na dno, żeby dobrać się do środka matującego.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-03-15 09:05  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Koralik, próbowałem z matowaniem papierem o gramaturze 2000 na nadmiarowym segmencie, który mam z drugiej wycinanki (no, z pierwszej, bo segment z drugiej jest w modelu). Nie podjąłbym się zrobienia tego na całym modelu. Z mojego eksperymentu wynika, że trzeba to zrobić bardzo dokładnie i równomiernie, a to oznacza duże szanse uszkodzenia nadruku (co zresztą mi się przytrafiło na testowym segmencie).

Ostatecznie położyłem dwie warstwy matowej Tamiyi w sprayu. Model ma bardzo elegancką, gładką fakturę, a smugi są widoczne tylko pod słońce - nie jest perfekcyjnie, ale jest dobrze. W ogóle to zdecydowałem się na lakierowanie matem, bo wiele razy na forum widziałem jak ludzie wrzucali modele polakierowane błyszczącymi lakierami i od razu podnosiło się larum, że model się błyszczy, że efekt zepsuty lakierowaniem i w ogóle. Tyle że bardzo wiele samolotów - szczególnie tych amerykańskich - błyszczy się jak psu jajca.

Wygląda na to, że przy Thunderbolcie wskazany był jednak półmat.

Na przyszłość na pewno będę dobierał typ lakieru (błyszczący/mat) do klejonej konstrukcji.

Jeszcze pytanie odnośnie lakierowania, być może głupie. Czy lakier nitro i nitrocelulozowy to to samo? Zakładam, że nie. Przy następnym modelu chcę wypróbować patent air_22 - lakierowanie arkuszy przed sklejeniem. Ten sam patent opisywał ceva w swojej relacji z klejenia Kamova, niestety bez podania jakiego lakieru używa do malowania arkuszy. air_22, rozumiem że korzystasz z lakieru w puszce, nie w sprayu?

Jeśli nie przydarzy mi się żaden wypadek losowy, galeria końcowa powinna być najpóźniej w niedzielę.

--

Post zmieniony (05-01-19 21:58)

 
21-03-15 09:23  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model skończony. Cierpliwych zapraszam do przeczytania kilku zdań podsumowania, niecierpliwych do obejrzenia galerii końcowej :-)

Jest to pierwsze sklejone przeze mnie opracowanie Łukasza Fuczka i muszę uznać pierwsze wrażenie za pozytywne. Model jest opracowany bardzo szczegółowo i elegancko, a dodatkowym plusem są dwie wersje malowania. Spasowanie modelu jest bardzo dobre. Jest kilka niedociągnięć i błędów projektowych, ale poprawienie ich jest najczęściej trywialne. Jedynym poważnym minusem jest brak instrukcji klejenia. Opis słowny jest symboliczny i nie wnosi nic, a rysunki są niekompletne. 95% elementów nie sprawia większych problemów i używając odrobiny wyobraźni i doświadczenia można łatwo dojść do tego jak je skleić. Pozostałe 5% niestety sprawia spory problem i trzeba mozolnie przeglądać zdjęcia oryginału, żeby dojść do tego jak dany element powinien być wykonany. Ilość detali oraz brak instrukcji budowy sprawiają, że model jest trudny i wymaga doświadczenia. ("doświadczenie" - coś co zdobywasz tuż po chwili w której tego potrzebowałeś).

Był to również mój pierwszy kontakt z modelami wydawnictwa Orlik, więc pozwolę sobie na kilka słów komentarza odnośnie wydania. Jakoś druku jest dobra, ale nie bardzo dobra. Po pierwsze odcienie brązowego różnią się pomiędzy arkuszami. W moim egzemplarzu druk jednej z warstw kolorów jest minimalnie przesunięty o jakieś ułamki mm. Efektem jest niewielka jasna poświata przy krawędzi niektórych części. Ponadto druk jest rastrowy, co również zaliczam do kategorii minusów. Papier na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrej jakości, ale mnie sprawił sporo psikusów. Wbrew pozorom jest dosyć delikatny i łatwo o przypadkowe wgniecenia. (Zaznaczam, że to jest bardziej narzekanie na zasadzie "złej baletnicy..." - doświadczeni modelarze pewnie sobie poradzą.) Ponadto papier ma tendencję do rozwarstwiania. W większości przypadków bardziej to pomaga niż przeszkadza, bo można usunąć warstwę przy sklejaniu ciasno zwijanych elementów i łatwiej jest wtedy uzyskać ciasną rurkę. Jedyne miejsce gdzie rozwarstwianie było problematyczne to podstawa garbu, gdzie poszycie jest wklęsłe - po wcześniejszym uwypukleniu tego fragmentu wygięcie papieru w przeciwnym kierunku (wklęsłym) skończyło się rozwarstwieniem wyglądającym jak bąbel.

I na koniec kilka słów o moim wykonaniu. Muszę przyznać, że model był jednak trochę ponad moje możliwości i z niektórych elementów nie jestem zadowolony. Nie będę wyliczał wszystkich baboli - ci, którzy chcą ich szukać na pewno wypatrzą je na zdjęciach. Powiem tylko, że najbardziej jestem niezadowolony ze skopania tylnych segmentów kadłuba w okolicach garbu. Kupiłem nawet drugą wycinankę, żeby zrobić to dobrze, ale i tak wyszło źle. Od tego momentu bardzo spadło mi morale i nie miałem już zbyt dużej radości z klejenia. Na szczęście po sklejeniu w całość błędy przestają się jakoś bardzo rzucać w oczy, a postawiony wysoko na regale model cieszy oko. Zgodnie z zapowiedzią model powstał w malowaniu alternatywnym z wszystkimi możliwymi detalami. Dodam, że jestem bardzo zadowolony z silnika. Oceniając obiektywnie to nawet nie zbliżyłem się do tego co osiągają niektórzy z szanownych kolegów, ale wyszło o wiele lepiej niż się spodziewałem. Z gotowych komponentów wykorzystałem jedynie kabinkę z GPMu. Niestety ma trochę skopany przekrój - powinna przylegać do garbu, a jak z pewnością zauważycie tak nie jest.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy w trakcie relacji służyli radą i zachętą :-) Zapraszam do galerii.



I jeszcze zdjęcia grupowe. Tutaj z samolotem z epoki:



A tutaj z młodszym bratem.



I trójka w komplecie.



--

Post zmieniony (21-03-15 10:03)

 
21-03-15 09:58  Odp: [R] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Tomek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Bardzo fajnie ogląda się Twoją pracę - super zdjęcia.

Model bardzo ładny, najciekawsze jak dla mnie jest porównanie z Hurricane.
Ładnie wyglądają wyeksponowane karabiny w skrzydłach.

Pozdrawiam,

 
21-03-15 23:36  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Podoba mi się. Brawo!
Potwierdziłeś moje przypuszczenia, że model do łatwych nie należy, ale jak widać daje się skleić z dobrym efektem.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
22-03-15 08:26  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny model a że dał się skleić to nie dziwne - Autor! Autor! Autor!. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-03-15 11:05  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Gratuluję finału, udało się model ukończyć. Nie wiedziałem że ten odrzutowy to takie bydle przy tych myśliwcach ;-)

 
22-03-15 13:33  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładna maszyna,ładnie sklejony model,zastanawiam się czy te klapy na skrzydłach nie powinny otwierać się odwrotnie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-03-15 17:20  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Klapy od komór amunicyjnych otwarte są w dobrą stronę, ale oczywiście z instrukcji budowy ani rysunków montażowych się tego nie dowiesz. Trzeba znaleźć w internecie zdjęcia oryginału.

--

Post zmieniony (05-01-19 22:00)

 
22-03-15 19:50  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Zacnie wykonana modelarska robota - model prezentuje się wyśmienicie.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
22-03-15 20:02  Odp: [R/G] P-47 D-11 Thunderbolt - Orlik 7/2006, skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać, model wykonałeś świetnie. Gratuluję i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024