FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
13-11-14 19:27  Odp: Jak wycinać części z arkusza względem linii?
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będę sklejał Mały Modelarz 6.2004 - Samolot Myśliwski Sopwith F.1 Camel. Na razie jedyne co mogę powiedzieć to, że będę trzymał się jednej wersji, a napewno się o tym dowiecie z mojej relacji, którą będę miał przyjemność założyć. Pozdrawiam.

 
13-11-14 19:38  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
FloggerB   

harakirim - to mi się to podoba - KONKRET
mnie by się nie chciało, ale najlepiej byłoby wykonać ten sam model w dwu - trzech wersjach wycinania, wówczas możnaby coś powiedzieć
A może któryś z projektantów wypowie się jak tworzona jest linia konturowa - jako pogrubianie linii centralnej czy krawędzi- zewnętrznej lub wewnętrznej danej części ?
Skleiłem kilka modeli, które po prostu wycinałem najdokładniej jak potrafiłem nie auditując się nad liniami konturowymi - jeśli miałem problemy ze sklejeniem, to nie to było tego przyczyną ;)

 
13-11-14 19:39  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Camelek jest jak najbardziej wdzięcznym modelem. Nawet jak popełnisz mały błąd projekt Pawła Ci wybaczy. Jest wiele relacji i galerii ze sklejania, możesz dużo rzeczy podpatrzeć. Skleiłem go jako pierwszego po powrocie do modelirowania ;-).
Powodzenia.

 
13-11-14 20:08  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tutaj-klik możesz popatrzeć jak inni Camelka skleili.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-14 21:17  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
Troyt   

FloggerB, to nie jest tak i nie wiem skąd pomysł, żeby od razu obrażać rozmówcę??

 
13-11-14 21:38  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@zbin
Również aktualnie wracam do modelarstwa po dwóch latach przerwy i zdecydowałem się na ten model, gdyż lubię wielopłatowce no i po prostu z tego co mi wiadomo jest on łatwy.
A jeżeli chodzi o Pana Pawła to właśnie gdzieś na tym forum wyczytałem aby brać jego projekty w ciemno, gdyż jest dobrym projektantem. Stąd mój wybór. Obecnie większość egzemplarzy MM, które posiadam są właśnie jego projektami.

@FloggerB
Nie sądzę, że aż tak dokładnie tnę, aby móc wykonać POPRAWNIE ten model parę razy. Nożyk olfa gości u mnie dopiero od tygodnia. Wcześniej ciąłem zwykłymi nożyczkami i małe elementy skalpelem. W dodatku sądzę, że sklejanie w paru wersjach to strata czasu. Lepiej uczyć się na kolejnych modelach.

@OSTOJA
Dzięki bardzo, tego właśnie potrzebowałem.

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Post zmieniony (13-11-14 21:41)

 
14-11-14 17:43  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Generalnie przyjmuje się zasadę, aby ciąć po linii. Niektórzy projektanci podają na samym początku opisu budowy modelu, a niektórzy projektują modele pozbawione po części linii obrysowych ( np. Wilk -Lecha Kołodziejskiego)
Ja podchodzę tak:
Poszycie wycinam po linii, a pierwszą wręgę wycinam po zewnętrznej stronie linii. Po uformowaniu poszycia i przyklejeniu paska łączącego od środka, przymierzam na sucho tę wręgę. Już po przymierzeniu pierwszej wręgi, wiem jak wycinać następne.
A teraz opiszę co mi się przytrafiło. Otóż buduję model Zlina, ale wersję gdzie górna osłona silnika jest biała, a składa się ona z kilku części. Pomyślałem... obetnę te linie, to pięknie będzie się prezentował kapotaż silnika. I co? Brakowało mi 0,5 mm. Zrobiłem drugą osłonę, a linie delikatnie zeszlifowałem. I jest git.

Pozdrawiam
Andrzej

--

Post zmieniony (14-11-14 19:16)

 
14-11-14 19:16  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Temacik na doktoracik.....szczyt pustomowia.....znak czasów
> Sorry ale trudno wytrzymać !

No, a może jednak być się powstrzymał, co? Od kiedy pamiętam na forum panowała miła i przyjemna atmosfera. Ostatnio zaczęło się to zmieniać i zapanowała moda na wyśmiewanie pytających, posądzanie o niemyślenie itp. Ogarnijcie się ludzie. Uważacie, że pytanie jest banalnie proste? To albo na nie odpowiedzcie bez wyszydzania autora wątku albo kliknijcie w "x" w prawym górnym rogu ekranu i idźcie pokleić modele.

 
14-11-14 19:48  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Killy - bez dwóch zdań trafna uwaga, dotycząca każdego forum :-)

 
14-11-14 19:51  Odp: [technika]Jak wycinać części z arkusza względem linii?
Troyt   

100/100 Konradus zawsze kojarzył się z przyjaznym klimatem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024